bugün

(bkz: everyday is exactly the same)müzik dehası.
17 mayıs 1965 doğumlu, amerikalı müzisyen, şarkıcı, prodüktör ve multi-instrumentalist. reznor, nine inch nails'ın kurucusu ve en etkin elemanıdır.
trent reznor, nine inch nails in sadece kurucusu ve en etkin elemanı değil, bizzat kendisidir. gruptaki değişmesi mümkün olmayan tek kişidir. albüm çıkaracağı zaman müzisyenleri toplar ve albümünü çıkarır. bir anlamda nin reznor un sahne ismi fln gibi bir şeydir.
sadece müzik değil, edebiyat alanında da arızalı yanını gösteren deha.
bilgisayar mühendisliğini* bir yıl okuduktan sonra bırakmış biridir bu zat aynı zamanda.
aynı zamanda sosyal fobi 'ye sahip bir abimizdir. babaannesinin ölümünün ardırdan uzun süren bir depresyon dönemine girmişliği vardır. ayrıca bir çok albümünün üretim aşamasında uyuşturucu ve alkol illetiyle mücadele etmiştir. iç çatışma, depresyon, sosyal fobi, obsesiflik olmadan sanat olmaz. bu abimiz Marilyn Manson 'un üç albümünün yapım aşamasında da faal olarak görev almış, lost highway ve natural born killers gibi aşmış filmlerin soundtrack albümlerini yaratan ekipte yer almıştır. ayrıca oyun müziği bestelediği vardır. iç çatışma, depresyon, sosyal fobi, obsesiflik olmadan sanat olmaz.velasıl candır, canandır.
uzun yıllar önce industrial yapmayı bırakacağını ve drum' n' bass yapacağını ilan etmiş zat.
(bkz: yüz numaralı adam)
social network'un soundtracklerini hazırlamıştır.
http://www.youtube.com/watch?v=E87JSduSnVw *
1 oscar, 2 grammy ödülü, 12 adaylık bir de time dergisine kapak olan tek rockstar.

aynı zamanda kendisi underrated'ın allahıdır.
bir ara tori amos'un sevgilisi olmuş ve kadını aldatarak caught a lite sneeze şarkısını yapmasına neden olmuş kişi.
büyük adamdır. el attığı her iş güzel bir yere çıkar.
benim için maynard keenan ile aynı yeri tutan adam.
eserlerinin pek alakası yok ama ikisinin de kafası güzel.
we re in this together gibi bir şarkıyı nasıl yazabilir bir insan bilmiyorum.
eski entryme baktım da, maynard filan hiç bişey bu adamın yanında. tanrı gibi bişey artık benim için reznor.

terrible lie ın sonunda you fuckin promised me diye bağırıyor bir de, allahım bir insan sana böyle bir şarkıyı nasıl yazabilir? nasıl yazabilir ulan??
dün gece rüyama girmiş zat-ı şahane.

madem merak ettiniz rüyamı da anlatayım.

trent abi istanbulda yaşıyormuş. sanayide karşılaştık tornacı dükkanı varmış. dükkanın önünde oturduk çay söyledi. biraz yaşlanmış buldum kendisini.

çayından bir yudum aldı sonra uzaklara dalıp: ' ilhamımı ve özgünlüğümü torna tezgahından alıyorum yiğen' dedi.

'eyyvallah' dedim bende.

sonra sustu, bende uyandım sabah olmuş zaten.

(bkz: hayır olsun)

(bkz: zat-ı şahane)
(bkz: nin) (bkz: nine inch nails)
(bkz: atticus ross)

(bkz: gone girl)
(bkz: the girl with the dragon tattoo)
(bkz: the social network)
(bkz: lost higway)
(bkz: se7en)
(bkz: natural born killers)
Nine Inch Nails isimli tek kişilik müzik girişiminin yaratıcısıdır. 5 yaşında piyano çalmaya başladı. 1983'te liseden mezun oldu ve Allegheny College'de bilgisayar mühendisliği okumaya başladı.[2] Fakat bölümünü 2. senesinde bırakarak müzik kariyerine başlama kararı aldı. Innocent, Exotic Birds gibi elektronik müzik öğeleri içeren çalışmalarda yer aldıktan sonra Nine Inch Nails projesini başlattı, Nothing Records'u kurdu. Keşfettiği Marilyn Manson uzun süre bu şirkete bağlı çalıştı. Şirket 2004 yılında faaliyetlerine son verdi.

https://tr.wikipedia.org/wiki/Trent_Reznor