Sözlüğe isim soyisimle üye olan Oytun karan'dan daha mal olmayan insandır.
Beline telefon takan insanla aynı kişi olmalı.
Normali budur.
iş yaşamında, nick benzeri mail adresi açarak çalışmanız hoş karşılanmayabilir tabii ki.

Düşünün kurumsal bir şirkette yöneticisiniz ve mail adresiniz;
Mavihayaller@gmail.com.
Hönk!
Olması gerekendir. iş hayatında kullanılacak bir mailse öyle olmalı. Geyik amaçlı kullanılacak bi mailse her şey olabilir.
en güzelidir.
kızın biri ösym başvurusunu okulda yaptırırken utancından söyleyemedi yaptırmadı, ertesi gün yeni hesap alıp yaptırmıştı.
iş hayatında e-mail kullanmak durumunda kaldığı için bu şekilde tercih etmiştir. iş adamı veya kadınıdır.
Bir ad@hotmail.com değildir. Zira kullandığım mail adresi bu şekildedir fakat saçma sapan mailler geldiği için pek kullanışlı değildir.
adsoyad@gmail.com şeklinde mail adresidir. genelde resmi yazışmalarda kullanılır.
en guzeli mail@adisoyadi.com olandir. isbu bunye 5 yil 7 aydir boyle mail kullanir.

not: domain host provideriyim, dileyene mail host satabilirim. bu bir reklamdir.
(bkz: ben) (bkz: natalieflyyn)
Edit: bu entry kendini, bir muddet sonra imha edecektir.
Resmi yazışmalarda genellikle kullandığım insani bir davranıştır.
ad_soyad@xxxx.com şeklindede olabilr.
benim anlamadığım, yıllardır yurt dışındaki müşterilerle iş yapıyoruz, "alttan tire" diye bir terimin mail adresi alınırken kullanılabildiğini bilmeyor adamlar. jamy.alex@ diye mail adresleri var adamların. "nokta" ya bildiğin nokta adamları ayıraçları. bizde ne peki? crazy_girl@ ulan alttan tre denen kavramı kim icat etti bilmiyorum ama, herkes niye öyle aldı?

outlook isim.soyisim alınabiliyor dedikten sonra insanlar noktaya yöneldi. şirketler isim.soyisim kurumsal maillere geçti.

hala anlamadım, bize "_" yapması da zor olan bu harfi kim dayattı? ilk birisi mail alırken ibneliğine mi yaptı bunu?

ilk mailim,
isim_001222@hotmail.com'du. vurmayın lan tamam.
Hotmail, gmail ve yahoomail ile listede yer tuttuğumdur.

Büdüt: forum gibi entari girmişim, düzeltildi.
2006/2007 gibi yıllarda erken davranıp bu işi aradan çıkartmış kişidir. gmail'den ad soyad artık imkansız gibi bir şey efenim, tabi ad ve soyadınız 18-19 harf değilse.
Ergenlikten çıkmış bir insandır. AsiPiremses@hotmail.com u çoktan bırakmıştır.
Benimdir. Resmi yazışmalar ve arkadaşlarım için adsoyad@yandex.com.tr, diğer sikik işler için adsoyad@gmail.com
benimdir. resmi kurumlara excalibur lu mailler vermek pek hoş olmuyor. ösym ye bi mail vermiştim bilgisayarın başında ki teyze ile uzun uğraşlar sonucu doğru bir şekilde yazdı maili. ya yanlış yazsaydı deyip gittim adam akıllı bir mail aldım
Adsoyad@gmail.com

Insanidir da
Plaka no yoksa sayılmaz.
adı.soyadı@outlook.com gibi bir örneği de bendedir.
Bir e-mail i adı soyadının ilk iki harfleri ve il plaka kodu olan insan değildir. Net.
adisoyadi@hotmail.com

olan insandır.
iki tane ismim olduğundan böyle durumlarda kararsız kalıyorum. ikisini kullansam uzun olucak birini kullansam diğer ismime haksızlık olucak gibi hissediyorum. *
iş başvurusunda bulunacak olan insandır.