bugün

evlenilen kadin baktikca guzellesir ve oyle bir gun gelir ki goze dunyanin en guzel kizi gibi gorunur. ondan sonra da bu cumleyi kurdugundan utanir insan cunku hayati paylastigi kisiye cirkin demistir.
(bkz: kime göre neye göre)
evde votkanın eksik edilmemesi lazımdır.
aslında bir açıdan güzeldir. ayağınız koksada bişey olmaz, saçınız başınız dağınık olsa umrunda olmaz ne o yüzden kasmaya gerek o'nun gözünde dünyanın en yakışlı erkeğisindir.

yüreği gözü gönlü güzel olsun zaten bilmem kaç yıl sonra herkez çirkinleşiyor. *
kişinin nefsi yaşantısını kontrol altına almışsa eşinden başka tüm kadınları çekici bulacağından dolayı , kendi evliliği hakkında aklına gelebilecek durumdur.
bunu yapan erkeğin cinsel yaşamı olmaz efenim.
rahatlıktır.asla kıskançlık duymadan gözün kapalı çine yollayabilirsin karını. hatta bunu sık sık yapabilirsin.
deli gibi sevilirsin.
oldu ki oldu, o yar benim kimene denilesi olay.
dünyanın en çirkin erkeği isen eğer, yapacak bir şey yoktur. öp de başına koy denir..
sevilen kızın çok çirkin bir kızda olsa, sevilen sevene her zaman çok güzel geldiği için mümküm olabilecek bi' durumdur.
ayrıca ***
gönül meselesidir.Ok'ada isabet eder bok'ada sarabilir
kızın zengin olduğuna veya kardeşlerinin güzel olduğuna işarettir.
size huzur denen şeyi veriyorsa sorun olmayandır. nice fıstık gibi güzeller var ama insanı sadece huzursuz ederler.
olaya kötümser bakmayıp, dünyanın en çirkin neslini sürdürme görevini üstlenmiş olma durumudur..
(allah göstermesin)
Karısı çirkin olan adam filozof olur, karısı güzel olansa mutlu olur.yani filozof adaylarıdır.
bunun iki nedeni vardır.ya mecbur kalmışsınızdır(ki bu mecburiyet için bi kasa cin tonik içmeniz lazım) ya da dünyada başka kadın kalmamıştır.
şanssızlığın daniskasıdır.
bir aristo böyle doğdu.
çirkin ama sempatik (hatta çok seksi) insanlar vardır, evlenmeye bir engel teşkil etmezler. mesela :
http://www.myvideo.de/wat...ichste_Frau_der_Unterwelt
şanstır efendim.hemde eşşek şansıdır.çölde kutup ayısıda bulabilir bu insanı.
maksat sözlükte anket olsun diye yapılan fedakarlık örneği eylem. ben yapmam o ayrı.
ıssız adaya yalnızca iki kişi nin çıkmayı başarması durumu.
en çirkini, nereden bulduğu merak edilen damat.
insanı filozof yapar.
tekrarlandığında bizim ülkemizde de felsefenin gelişmesini sağlayacak durum.