bugün

insanı sinir eden durumdur. bin bir hevesle alınana oyunları veya filmleri okumaz bu dvd writer. niye okumadığını da anlamzsınız cd okur ama. illa bi tamirciye götürmek gerekir. tamirciye götürmeden düzelmez.
dvd raytırın dandikliğinden kaynaklanan hadise. tez zamanda değiştirilmesi gerektiğini gösterir.

fakat bunu tamir ettirmeden önce, size verilen dvd'lerin boş olmadkları gerçeğini idrak ediniz. 10 arkadaşınızın kurduğu oyunun dvd'sini alıp "niye boş verdin lan piç?" demeyiniz. ayıptır, yazıktır.
üstüne düşmeyen görevleri yapmamasıdır.
önce lens bir güzel hohlanır, sonra serçe parmakla silinir. hala heceliyorsa mutfaktan gidip mendil filan alınıp lens kolonyayla silinir. takılan dvd şöyle elle bir iki tur anlamsızca döndürülür ki motor ısınsın. hala okumazsa kaçınılmazdır vurulur. çalıştığı görülür. gülünür. eğlenilir. tekrar bozulması sabırsızlıkla beklenir.
arızalı bir dvd writer'a sahip olmanın getirdiği durumdur. dvd writer, dvd okur.
(bkz: okumayan dvdleri tornacıya çırak vermek)
bilgisayardan soğumaya sebep olur.
Şimdi bende lightscribe diye modeli var bunun. Aşağı yukarı 1 senedir dvd okumuyo. Ayarlarını mı değiştirdim acaba yanlışlıkla bilmiyorum ama acil çaresini bulmam lazım. Dvdleri laptopımda çalıştırıyorum mecburen. Acayip bi durum cd okuyo ama dvd takınca tık yok.
Tamirciye götürmeden nasıl halledileceği merak edilen sorundur.
lg markaysa gayet normal olan durumdur.
Dvd okuyucu lensi temizlemekle çözülebilecek sorun.
çünkü o bir dvd writer, dvd reader değil.
Yazdırmayı denesen...
10 sene sonra uplanmış başlık.

lensini silerek hiçbir okuyucuyu çalıştıramadım.
yapan varsa helal olsun.
bardaklık olarak kullanma fikrinin mantıklı gelmesi sonucuna ulaştırır.