Birtürlü anlam veremediğim ama bu zamana kadar tüm erkeklerde gözleyerek sorunun artık bende olduğunu düşündüğüm hadisedir. Biriyle tanışırsınız mesaj manyağı eder, sabahlara kadar facebookta konuşulur, uykular uyunmaz sabah gözünü açar ilk mesajı sana atar,sonra buluşmaya başlarsınız düzenli olarak. ilk iki maksimum üç görüşmeden sonra adam ''cool'' imajı çizmeye başlar. O hergün arayan adam ayda bir bile aramaz olur. ''ne oldu'' dersin, ''yok birşey der''. Halbuki daha sevgili bile olunmamıştır. ilk buluşmada güzelliğini övüp sana tanrıça gibi davranan adam aniden kaybolmuştur. Ya ıssız adam triplerine girip kaçan kovalanır taktiği uygulamaktadır yada sizden daha iyisini bulmuştur diye düşündürür. Taktik uyguluyorsa nekadar büyük bir risk aldığının farkında olmaması imkansızdır, Zira kız da başkasını bulacaktır bu süre zarfında.
" gizli bakınız " ile (bkz: dur) denilmiş erkektir.
(bkz: kızı elde edersin hevesin kaçar)
genelde hatun kısmına 'durup dururken' gibi gelebilir ancak işin aslı öyle değildir. olaylar şöyle gelişir hatun kişi geçen gün sınıfça(3erkek 3 kız ve mutlaka bu erkeklerin kız arkadaşı yoktur) dışarı çıkıp takıldıklarını anlatır ve sınıfı az çok tanıyan erkek kişisi durumun farkındadır ve sinirlenmiş kavga etmemek için susmaktadır.

durumdan kasıt bi erkeğin bi kızdan hoşlanması sonucu erkek arkadaşının olduğunu öğrenince ince ayar çekmesi ve sevgilisinden ayrılmasını bekleme sürecidir. bayanlar birinin onlara yazdığını genelde fark edemeyip karşısında ki insanın çok iyi biri olabileceğini savunurlar ve o andan itibaren bizim taraf kıskanç çekilmez aksi nalet olur.
umudu kesmiş erkektir.
bir adım ileri iki adım geri politikası uyguluyordur. aferindir.
soğuk davrandığı hoşlandığı kadınsa, onun bir yabancının elini tutması kalbini yakan şahıstır. kalbine gömüp duygularını uzaklaşır. çünkü o ' ne vakit görse öldüreceğinden korktuğu hayırsız ' ın elini tutarken ona yakın olmak intiharıdır.

(bkz: based on a true story)
kaziklanmis erkektir.
birileri tarafından size karşı doldurulmuş erkek olabilir.
ayrılmak istediğinin sinyallerini veren, gözü başka bir kalçada olan erkektir.
gözleri oyulması gereklidir.
Durup dururken değildir o Mutlaka bir sebebi vardır.
politiktir. ayrılıık mesajı veriyordur.
Daha iyisini bulur muyum acaba, neyse bu da elimin altında kalsın mantığında olabiliritesi yuksek kimsedir.
Ayrılık belirtileridir.
nasıl acıdır yaşayan bilir.
menapoza girmiştir.
vardır bir bildiği.
(bkz: fırtına öncesi sessizlik)
regl olmus erkek tir.
çok net sıkılmıştır.
Çişi gelmiştir Bu bir, ikincisi senden daha güzelini bulmuştur bebeyim sessizce acı çek şimdi.
birden kıymete binecek, uğruna göz yaşı dökülecek erkektir.
Kadını taklit eden erkektir. Böyle bi erkek olamaz olm kendi sıfatınızi bize yakıştırmayın.
ceketimi giydim hadi ben gidiyorum diyen erkektir. yeni ufuklar arıyordur
(bkz: aydın kişi)
belki ossurmuş erkektir. kokunun yayılmaması için, seni uzaklaştırmaya çalışıyordur.