bugün

--spoiler--
peki ya bundan sonra kim koruyacak kürtleri? kim arayacak kürtlerin hakkını? hani sizin hümanist görüşleriniz? hani sizin doğudaki kardeşlerinize bakış açınız? bu mu yani? e bravo...
--spoiler--

da amoğa godooom, sanki kürtler türkiye'de esir mi? ne diye demogoji yapıp ortalığı bulandırmaya çalışıyorsun? bakkaldan iki ekmek istediğinde sen kürtsün siktir git mi diyorlar? ne hakkı, ne hukuku saçmalıyorsun sen? bana türklerin faydalanıp, kürtlerin faydalanamadığı bir tane hizmet göstersene madem? örnek versene? ortada değil yumurta, fol bile yokken, "vay kürtler eziliyor, vay kürtlerin hakkı gasp ediliyor. koşun hümanistler!!" gibi laf salatalarıyla bu hale gelmedik mi zaten? bi kürdün bi lazdan, bi çerkezden ne farkı var arkadaş? söyle çekinme. kürtleri zorla özgür olmadıklarına inandırmaya çalışıyorlar. büyük bir ısrarla hemde. ki görünüşe göre başarılı da oluyorlar. böyle giderse en sonunda tüm kürtler pkklı olacak, kalan türklerde ırkçı olacak. sonra sonra iç savaş. al sana 1980. bu devam filmi ama.
meclisteki bu partiden olan sözde milletvekillerinin teröre yardım ve yataklık etmesinin suç olduğunu, vatanımıza hainlik yaptıklarını, asker katili bebek katili olan imralı köpeğinin de köpeği olduklarını bilen vatansever insandır. milletine devletine sahip çıkan, atatürkün vatanı emanet ettiği gençlerden biridir. hiç kimse demokrasi laga lugası yapmasın. dünyada hiç bir yerde demokrasi yoktur bunu o kafanıza sokun. hangi ülkede işler milletin istediği gibi yürüyor. doğru olan bu partinin kapatılmasıydı. çünkü onlar devlet işlerinin görüşüldüğü yerde, türkiye cumhuriyetini yıkıp yeni devleti nasıl kurarız planları yapıyolardı. bunu bir düşün sen. az beynini çalıştır. haa sen eğer dtp sempatizanı ve pkk yanlısıysan o zaman eksile yavrucum. yarası olan gocunur ve eksiler.
"canla başla" pkk ya yardım edenlerin hakettiğinin bulmasına sevinen insanlardır*
(bkz: dtp nin kapatılmasına sevinen insanlar)

üff, önce aramayı öğrenin. daha sonra millete ezik deyin monako.
söylemleriyle pkk ile yan yana olduğunu açıkça gösteren bir partinin kapatılmasından dolayı haklı olarak sevinç duyan ferttir.
onlardan birisi de emin olun benim. hatta çok fazla sevindim bu gece bunu kutlamalıyız.
canım ülkemde vatan, millet diye bağıran herkes; faşist!

yok, anlamak imkansız bu mantığı!

faşistim evet, evet evet! benim o!
dtp nin kapatılmasına sevinen insana ezik diyen karaktersiz şerrefsizlerden değildir kendisi.
kim kimi ötekeleştirdi. ingilizlerle anlaşıp isyan eden şeyh sait kürt değil miydi. 80 öncesi birilerini ötekileştirerek şiddet eylemleri gerçekleştirip, ötekileştirdikleri 30 bin kişiyi katleden pkk kürtlerin örgütü değil mi. kürt hakklerını savunma kisvesi altında ötekileştirmeye katkıda bulunan dtp kürtlerce desteklenen parti değil miydi. size göre tek suçlu devlet dimi. çünkü bu gerçekleri görmezden gelince kendinizi aydın ya da anti faşist sanıyosunuz. gerçekleri görmemek eziklikse gerçek ezik bu gerçeklere gözlerini kapayanlarak tek taraflı düşünenlerdir.
ezik olmak onun bunun çocuğu olmaktan çok daha iyidir. kapatılmaya sevinenlerde ezik değildir zaten. bu da kuyruk acısıyla söylenen sözlerden biridir. *
şuursuzdur; bundan sonraki olacak olaylardan habersizdir.
(bkz: dtp nin kapatilmasina üzülen topik)
dtp'nin kapatılmasını hazmedemeyip başlık sıçan ezikten daha onurludur.
ilk i$ olarak sivilcelerini sıkmaktan vazgeçip sözlüğe girerek ilgili ba$lıklar altında umarsızca küfreder.
Demokrasi, insan hakları, diyerek milletin kanını döken, döktüren vampirlerin oluşturduğu bir partinin kapatılmasına sevinen insan modelidir. Sözde işnsan haklarını savunanlar,belki bu durumdan sonra ortalığın daha cok karısacagını soyleyeceklerdir. Varsın karışsın. Su bulanmadan durulmaz dıye bır atasözü aklıma gelmektedir.. HODRi MEYDAN!!!
edit;ne kadar cok eksileyen var.bu sözlük umdugumdanda betermiş.
üç beş tanesini faşist olmayan insanlarla halay çekerken gördüm en son.
dtp'li vekil sosyal hakkını kullanıp dağda ölen teröriste 'şehit' diyebiliyorsa benimde içinde olacağım gruptur. zoruna giden ?
buyrun benim. ne biri faşist mi dedi. pkk nın meclis bağlantılarına küfür etti diye faşist mi oldu.
pkk nın meclis bağlantısı kapatıldı diye sevinen faşist mi oldu o zaman bende faşist im hem de en alasından.
hep hata yapacaklar değiller ya bazen faşistler de doğru adımlar atar. millete vatana kastetmiş insanlar karşılarında daima bir refleks bulurlar. terörle arana mesafe koymadığın sürece daha çok tabela değiştirirsin.
Memleketteki bircok insandan bahseden bir durumdur. Bahsi gecmeyenler ise
insan değildir.
bizzat kapatılan partinin kendisidir ! Zira yeni bir provokasyon aracı bulmuşlardır. Olsun bizim korkumuz yok bunlardan...

Peki Faşist nedir ? Faşizm nedir ? Doğrudan ırkçı mı veya milliyetçi mi demektir ? Nedir ? Her ülkesini savunan, milletini seven faşist mi oluyor ?

Bir mahkeme ! Türkiye'nin en üst kurumu, türkiye cumhuriyeti anayasasına aykırı davranan, terörizme destek veren hatta terörist olan, ırkçılık yapan, devleti tehdit eden bir partiyi kapatıyor diye faşist mi oluyor ! ! ! Buna sevinenler faşist mi oluyor yoksa vatansever mi, cumhuriyetçi mi, milliyetçi mi ?

pardon bu kıt kafalar için için faşist = vatansever, milliyetçi, cumhuriyetçi, atatürkçü olduğu olduğu için bir şey farketmiyor tabi ki... Neyse yaftalamadan düşünün birileri sizin yerinize yaftalıyor nasıl olsa...
(bkz: faşist olabiliriz ama bölücü asla)
arkadaş bu işe sevinmenin bir anlamı yok, sevinenlerde muhtemelen ulusalcı geçinen insanlar ama o ulusalcılar aynı zamanda demokrasinin bayrağını taşıdıklarını düşünenler, parti kapatmanın neresi demokrasinin içinde onu bilmezler. bu karar tamamen hukuk çerçevesinde verilmiş bir karardır, karara oy verenlerin başka çareleri yoktur, kendi fikirleri kapatılmadan yana olmayabilir, ama görevleri gereği kanun çerçevesinde başka çareleri kalmamıştır. zaten karardan sonraki açıklamada yasaların düzenlenmesi gerektiğini beyan ettiler, bu da parti kapatmaya yönelik yasanın, seçeneklerinin ne kadar az olduğunun isyanıdır. parti kapatmak bir ülke demokrasisinde çöküşler oluşturur, fakat hukuksal açıdan başka çareleri yoktu.
dtp nin kapatılmasına sevinen insanlara faşist deniyorsa şayet tezhane de onlardan biridir burdan biline.
(bkz: ne mutlu faşistim diyene)