bugün

türkçe'mize sosyetik edebiyat terimini kazandıran,eskiden nonserviam'da yazar olan heavy metal fanı olan yazar.
dokuz eylül mezunu başarılı yazar.*
15 nisan 1977 istanbul doğumlu.dokuz eylül üniversitesi iktisat fakultesi mezunu. Düşler kabuslar ve gece masalları ve Okul filmine esin kaynağı olan Hayalet kitabın yazarı.
yeni kitabini merakla bekledigimiz ; son olarak (bkz: Kucuk Kiyamet) filminin senaryosunu yazmis , iron Maiden'i cok seven alcakgonullu ve komik kisi .
Iron Maiden ve Dream Theatre fanı yazar. Sinema sanatcısı rahmetli Erkan Yücel'in oğlu. Düşler ve kabuslar isimli bir sitesi var. Sattığı Fiat Uno marka arabasını unutamayan, yeni aldığı Ford Fusion'a alışamayan insan.
http://www.myspace.com/doguyucel adresinden de kendisine ulaşabilinen yazar.
http://www.duslervekabuslar.com
rock ve metale dair yakın zamanın güvenilir isimlerinden. zaman gelimi benim söylediğim her koşulda doğrudura getiriyor konuyu bu sıkıyor biraz. fakat albüm kritiklerinde esprili yaklaşımıyla kotardığı dikkate değer tespitleri çoğu zaman yerli yerinde.
sonuçta takip edilesi yazıların gönül adamıdır doğu. samimiyet ekseninde takibe devam.
iron maiden hayranlığımı yazdığı maiden yazılarına borçlu olduğum yazar kişisi. çağlan tekil'den sonra headbang'in editörlüğünü yapmaya başlamıştır.
müzik zevkine koşulsuz güvendiğim insan.

aylardır blue jean almayan ben, tesadüfen kasım sayısını aldım ve bu zat-ı muhterem'in headbang'de yazdığı giriş yazısıyla ağlamanın eşiğine geldim.
kısaca diyor ki kendisi, müzik zevkiniz kendi seçiminizle oluşan yegane şeydir... ona sahip çıkın!
hemen akabinde twitter yoluyla kendisine 'eline sağlık' dedim; teşekkür etti mutlu oldum.
mtv ünlü harfler programında çıkmış senarist.

http://www.dailymotion.co...ler-doyu-yucel_shortfilms
cnn türk semalarında haftasonu programına çıkmış olan, idolüm.
headbang dergisinin bu ayki sayısında kurban vokali deniz yılmaz'ın bir konserindeki kendini bilmezliği üzerine güzel bir yazı kaleme almış, ayarı doğru noktalardan vermiştir.
blue jean'i almamda headbang kadar payı bulunan, Iron Maiden hayranı olan, Blue Jean'i açar açmaz headbang'i çıkarıp yazısını okuduğum, kendisine de fazlasıyla hayran olduğum tatlı mı tatlı bir yazar.kendisi hem senarist, hem yazar, hem futolcu, hem müzik yazarıdır.
ergenliğime ve ilk gençlik yıllarıma damgasını vuran müzik ve edebiyat insanı. şu an (bkz: hayalet kitap)ı tekrar okusam her halde o yıllara dönerim, (bkz: düşler kabuslar ve gelecek masalları)yla ise üniversiteye başladığım yıl tanışabildim. Kimi yazarlar var * * sizin için başucu eserleri yazarlar, kimileriyle ise daha duygusal bir ilişki kurar, hayatınızın farklı dönemlerinde onu ağırlarsınız. işte benim için doğu böyle birisi. (bkz: varolmayanlar) yetişkinlik dönemime denk gelecek, orta yaşa da bekleriz.
hayatımda gördüğüm en naif insan.

bugün suadiye d&r'da imza günü vardı. erken gittik biraz, bir girdim ki o da orada, rafların arasında dolaşıyor. tüm sevimliliğimle "en erken biz geldik sanıyordum" dedim, güldü-güldüm-gülüştük!
sonra imza başlayana kadar yirmi dakika falan sohbet ettik, oturduğu yerden kalkıp bana yer verdi, biraz da sen otur diye...

muhteşem gülümsüyor ve alçak gönüllü biri.

ve ayrıca, benim mahlasımı hatırlıyor twitter'dan! bana bir damla değil çokça umut dilemiş. yaşasın!
bugün tüyap kitap fuarı'nda varolmayanlar'ı imzalamıştır. ayrıca zor bulunan ilk kitabı düşler, kabuslar ve gelecek masalları'nı da ben buldum, imzalattım.

beni hatırlaması... adımı söyleyince ters bir bakış atıp biliyorum artık demesi beni nirvanaya ulaştırdı bugün. oy.

12 Kasım'daki ilk entryime 2 Kasım - 00.05 notu: Bugün Rock fm'de konuk olduğu programda sunucumuz sevgili Aydilge'nin benim tweetimi okuması ve Doğu'nun yine beni hatırlaması... "sıkı okurlarımdan" demesi... nirvanaya ulaştım ben ya.
birkaç fantastik eseri olan yazar. aynı zamanda bir gazetenin bir dergisinde bir görevi vardı ama unuttum. neyse olay o değil zaten. sadede gelelim. yazar olarak çok başarılı olduğunu söyleyemeyeceğim. yani edebiyattan pek anlamıyor. ama sorun değil çünkü çalışkan ve işini seven bir yazar. bulunduğu yere de kesinlikle hak ederek gelmiş. fakat daha fazlası için zorlamasına gerek yok çünkü daha fazlasını hak etmiyor.
18 kasım 2012'de tüyap kitap fuarı'nda imza günü olacak olan yazar.
Söyleşi Günlüğü'ne hikayesini anlatmış...
http://soylesigunlugu.blogspot.com/
Hayalet kitap,varolmayanlar,düşler ve kabuslar gelecek masalları adlı kitapların yazarıdır.
Iron maiden in türkiyedeki en büşük fanıdır belki de.
Headbang dergisindeki yazıları dergiyi alma sebeplerimizdendir.
bugün malatya kitap ağacının konuğu olarak malatyaya geldi. sohbet etme fırsatı yakaladım. sıcak ve samimi bir insan.
Sayesinde iron Maiden, Dream Theater gibi gruplar hakkında bir sürü yeni bilgiler öğrendim, mükemmel bir insan. Türkiye de ki en büyük iron Maiden fanı olabilir.