bugün

2016 yapımı film.

konu:

--spoiler--
bir grup genç, kör bir adamın evine girip suç işlemeyi mükemmel bir plan olarak düşünürler, fakat yaniliyorlardir.
--spoiler--

fragman: https://youtu.be/76ybtndb6vu
ing. Nefes alma, geber.
gerilim filmlerinden uzun süredir tat alamayan sinema aşıklarını büyüleyecek yepyeni, taze, mis film. Imdb puanını da sonuna kadar haketmiş. Başından sonuna kadar tırnaklar ağızlarda izlettirdi. Böyle klişelerden uzak, orijinal, enfes yapımlar lazım gerilim türünde.

--spoiler--

Hayvanlara en zor koşulda bile iyi davranılmış, öldürmek seçilmemiş ve yine klişe olan iğrençlikten kurtulmuş senaryo. gözümden kaçmadı. harika.

--spoiler--
Fede Alvarez'in yönettiği film. Bir grup hırsız kolay lokma olarak gördükleri kör bir adamı soymak için evine girerler ve film başlar. Saçma gibi gözüken bir konudan muazzam bir gerilim filmi yaratmış yönetmen. izlenmeli.
Nefesini tut olarak Türkçeye çevrilmiş 2016 yapımı gerilim filmi.

Gerilimden hoşlanan bünyelerin eğlenceli bir 1.5 saat geçirmeleri için idealdir.

Yine de beklentilerinizi en üst düzeyde tutmayın derim arkadaşlar.
Müthiş bir film. Soluksuz izledim.
Bitmesin istedim. Aldığı puanları sonuna kadar hakketmiş bir film.
vasat üstü gerilim filmi.

sonu ilginç bitiyor yalnız. izlenilebilir.
görsel
ilk defa türkçeye ingilizce gerçek anlamıyla çevrilen film.

o değilde filmde oynayan kör asker rolündeki yaşlı dayı ciddi ciddi fit ve baya kaslı bir adam.
bok gibi film. kesinlikle zaman kaybıdır.
Oldukça izlenebilir bir film. Zaten şaheser, işte korku filmlerinin yeni metası diye çıkmıyor film. Jumpscare sahneler olabildiğine az, sürükleyici, sürekli diken üzerinde bir yapım olmuş.

Zamanınız varsa ve tarza karşı boş değilseniz, tamam klişe ama güzel yapılmış bir klişe.
Gerilim sevenler için izlemeye değer bir film. Basit bir senaryosu varmış gibi başlıyor ama işin rengi değişiyor sonra.
işlediği konuya göre iyi olmuş ancak bir tık daha iyi olabilirmiş dediğim, bu ufak detaya rağmen izlenebilir bulduğum gerilim filmi.

iyi yönlerini izlemeyenler keşfetsin benim değinmek istediğim konu bir mantık hatası.

Şimdi adam kızına çarpan kadını nasıl hapis etmiş ve polis bu evi aramamış konusu haklı bir itiraz ancak bana göre şöyle bir ihtimal var, akraba, çocuk, eş, arkadaş vs gibi bir yardımcısı var ve muhtemel olan ikinci filmde biz bunu göreceğiz, ancak bu detayı filmde ufak bir bölümle anlatabilirlerdi. Tercih etmemişler.
Bi tane film işte.
Şimdi spoiler geçiyorum.
Şimdi bitane çocuk var o rolex almak istiyo. Bitane kız var kardeşini kaçırmak istiyo. Bitane de şehla gözlü oğlan var o da milli olmak istiyo. Bu üçü ev soyuyolar ama adamla köpeği bunları dövüyo. Onlar da sen bizi dövemezsin burası amerika cumhuriyeti falan oluyo. işte adam da diyo ki şu kızın kukusuna spermimi yollarsam ödeşiriz. Ama o anlaşma yatıyo kız kaçıyo. Polislerle televizyon sunucuları adama üzülüyo sonra yazık diyolar. Bu adam kahraman diyip alkışlıyolar.
Güzel film. Lakin hatalarda mevcut.

Arkadaş tamam körsün anladık ama insan hiç kokuda mı algılamaz ya.
eroin köpeği gibi koku alan bi tane mutant kör dayı içeren boktan bombok gerilim filmi. adamın kendi ağzından bir de tüm kötü olmayı seçmesini tanrıya inanmamasına bağlatmışlar. kanser olmak istemiyorsanız izlemeyin.
Güzel bir film. Tavsiye edilir.

Fragman 》 https://youtu.be/XwRHmd-Ex4o

görsel
görsel
görsel
görsel
görsel

Kız kardeşi ve kendisi için daha iyi bir hayata başlamak isteyen Rocky, sevgilisi Money ve arkadaşı Alex ile zengin bir kör adamın sahip olduğu evin soygununa katılmayı kabul eder. Fakat kör adamın göründüğü gibi birisi olmadığını fark ettiklerinde, adamın yeni kurbanları olmadan önce evden kaçmanın bir yolunu bulmak zorundadırlar.

https://tr.m.wikipedia.org/wiki/Nefesini_Tut