bugün

kuryeler 30 dakikada pizza getiremezlerse , ekstra pizzanın kuryeden kesildiğini de bilmek gerekir.
bir gün mamakta arkadaşın evindeyiz dominostan pizza istedik 45 dakika sonra geldi ve bahanesi abi eylemciler taşladı oldu. biz de dominosun geç kalması hep bu (bkz: vandallar) yüzünden şeklinde düşündük aynı tokyoya kaybedilen olimpiyatlar gibi.
vardiya müdürü icraatidir. tamah etmeyiniz.

ayrıca belirtmeden geçemeyeceğim, "kuryeler 30 dakikada pizza getiremezlerse , ekstra pizzanın kuryeden kesildiği" gibi hurafelere inanılmaması gerekir. kuryeler 30 dakika geç kalmasından sorumlu değildir. pizza paketleri zaten 7-8 dakika içinde ulaşılabilecek yerlere 30 dakika garantisi vardır. o pizzanın geç gelmesinin sebebi, siparişin geç alınması, mutfaktan geç çıkması, motorcunun diğer paketlerden geç gelmesinden ötürüdür.

yoğunluktan dolayı geç kalabilir laflarına tamah etmeden, 444'lü numarayı arayın ve bedavanızı isteyin.
yoğunsan, kuryeni fazla tut, insan kaynağını iyi yönet arkadaşım.

söz konusu bilgiler tahmin değil, gerçektir.
dominosun değil, kuryenin bahanesidir. boşver kurye kardeş ben ılık seviyorum zaten demek gerekmektedir. (bkz: halden anlamak)
Bence çalışan personelin hiç bir suçu yoktur. Bu kampanyayı çıkarandadır suç madem yeteri kadar personel çalıştırmıyorsun böyle iddialı konuşma sonra annenin kulağı çınlar hahahah.
35 dakikada gelen kuryeyle olan diyalog:
- abi, 35 dakika oldu yalnız?
+ burası bölge dışı abicim.
ay götüm. bölge dışıymış. reklamda bölge dışı falan demiyonuz ama 30 dakikada lezzet kapında diyonuz. itneler.
iki üç damla yağmur yağıyor. Neymiş efendim müdürüyetten yavaş git uyarısı aldık. Dominos eve yürüme mesafesi 5 dakika olan bir dominosun uydurduğu bir bahane.
30dk muhabbetine pizza yetistirmek icin motosikletle kaza yapan insanlari dusunmeyen basliktir. bir pizzanin 30dk icinde gelmesinden cok daha onemli seyler vardir hayatta.
Zaten yaptığı berbat şeyler (pizza diyemiyorum ) buradan yememek için yeterliyken, bu markaya duyulan iticiliği arttırır.
Kurye: K
Bizim Ekip: E
Çağrı Merkezi: Ç
Yurtların çimlerine söylediğimiz pizzanın 1 saatte gelmesi üzerine geçen bir diyalog:

E: Abi sizin pizza hani 30 dakikada geliyordu, bedava yeriz artık
K: Binaya isteseydiniz 30 dakika, siz ARAZiYE istediniz, ARAZilere 1 saat.
E: Öyle mi? Biz çağrı merkezini arıyoruz arkadaş.
K: Arayın sorun, ARAZiYE bir saat.

Çağrı merkezi:

E: iyi akşamlar, bir şikayetimiz olacaktı. Bizim pizzamız gecikti ve soğuk geldi...
Ç: Şu an ülke çapında pizzalar gecikiyor, havalar çok sıcak ve eve sipariş çok oluyor (??)
E: Tamam, reklamda 30 dakika diyordunuz?
Ç: Evet ama yani o bir reklam sonuçta, kurye arkadaşlar da zor durumda.
E: Parayı veriyoruz öyleyse? Kayıt altında mı bu konuşma?
Ç: Evet müşteri memnuniyeti için kayıt altında...
E: Sizin yapacağınız pizzanın...

Arkadaşlarla bir daha dominos istememeye karar verdik, yıllık 600-800 lira onlara koyar mı? komaz. Ama s*kerler.

Edit:
http://www.hurriyet.com.t...zarid=18&hid=24761969
Aslinda dominos denen şeyin yarrak gibi pizza yaptiginin farkinda olmayan ve verdiği 30 dk garantisi ile birlikte daha once hic adam gibi pizza yememis olmanin bunyede yarattigi etki ile soylenen pizzanin daha once bahsi geçen 30 dakika icinde gelmemesi uzerine bahane aramaktir.

Olum vallahi lan yillardir pizza diye hanur yediriyorlar bu millete gidin bak vapiano da falan yiyin ya da beppe de. Sonra dominosu bi daha tartışalım.
doğru olaydir. size samimi şekilde soyleyebilirim dominosta çalışan tanidik birine ne oluyor yani geç kalırsanız dedim kesin talimat var ücretsiz vermemek için çaba göstereceksin dediler bizde paramizdan kesiliyor motor bozuldu benzin bitti vs deyip geçiştirmeye çalışıyoruz dedi.
hayatında hiç pizza görmemiş gibi davranan insanların, bu kapitalist düzenin problemidir. karda yağmurda çamurda size onu getirmek için uğraşan yolda binbir türlü dingille karşılaşıp , kaza yapıp ölen insanlara hiç acımıyorsunuz da o lanet olası gırtlağınızı tutup 10 dk daha bekleyemiyor musunuz?
Dominostan 30 dakikada pizza bekleyene kadar gidip köşedeki tansaştan pınarın lezzetli dondurulmuş pizzalarını alıp fırına atmak çok daha mantıklıdır. zira dominos denen zımbırtının pizzaları ot gibidir. dondurulmuş pizzaya hatta fırına atmadan önce bir sürü istediğiniz şeyi de ekleyebilirsiniz. 12 dakikada pişer. hem de bedavacılık yapmamış, insanların ölümüne sebep olmamış olursunuz.
insanlık halidir.

kurye yarım saat geç kalsa bile abi açsan al bi dilim derim. anadolu çocuğuyuz aga, 3ün 5in lafını yapacak değiliz.
"30 dakika içinde getiriyoruz" diye dominos kendisi söylediği için bulunan bahane saçmadır. biz mi dedik abi 30 dk. içinde getireceğinizi iddia edin diye? bu durumda yolda yetişmek için kaza yapan kuryenin suçu dominos'undur. müşteri napsın alüminyum.
büyük şehirlerde doğru olabilecek, ancak küçük şehirlerde doğru olmayan durumdur.

sordum soruşturdum.

geçtiğimiz günlerde böyle bir durumla karşılaştım. saate bile bakmamıştım ama getiren çocuk "32 dk oldu, pizzanız ücretsiz" dedi. "bu parayı senden keseceklerse, al şu parayı bedava istemiyorum" dedim. çocuk "kesinlikle bizden kesilmiyor" deyince kabul ettim.

yine de dominos'un web sitesine konuyla ilgili bilgi istediğime dair kayıt bıraktım. sonraki gün, şehirdeki dükkan sahibi beni aradı; "şikayette bulunmuşsunuz" diye. ben şikayet etmediğimi, bilgi istediğimi söyledim.

telefondaki beyefendi, "kuryelerden böyle bir şey isteyemeyiz. dominos da isteyemez. yapılacak kazaların külfeti daha büyüktür. hem maddi, hem manevi açıdan" dedi. ama şunu söylüyormuş; "daha hızlı hazırlayın, daha hızlı pişirin, daha hızlı paketleyin" vb. ama asla hızlı taşıyın demiyoruz diye vurguladı.

ben ikna oldum. ancak büyük şehirlerde rekabetin daha agresif olması sebebiyle böyle yaptırımlar uygulanıyor olabilir. sormak lazımdır. eğer tanık olursanız şikayet edin. dominos bu konuda hassas olduğunu gösterdi.
-Merhaba, siparişimin üstünden 35 dakika geçmiş kurye hala ortada yok
-Kusura bakmayın efendim, not kısmına sigara yazmışsınız. kuryemiz bu saatte açık market bulamamış o yüzden sigaranızı alacak yer arıyormuş hala
-ha, tamam o zaman sorun yok sanırım.
-efendim, sigara gelirse yüklü bahşişten bahsetmişsiniz de, sadece yemek sepetinden 10 puan verseniz yeterli
-verdim ki zaten
-lütfen her sipariş için verir misiniz?
-olur.
-teşekkürler. o kadar söz vermişsiniz kuryeye de bahşiş verin bari.
-tamam.
-iyi geceler.
normaldir. zira geç kalmasalardı bahane bulmalarına gerek kalmayacaktı.
pizzanın kralı* orada dururken hala dominos'tan pizza söyleyebilmenin bir cefasıdır.
bana hiç denk gelmemiştir. iki sefer şahit oldum 30 dakikayı geçtiğine. kurye arkadaş çok sakin bir şekilde özür diledi ve gitti ısrar etse parayı verebilirdim aslında ama. çok naif insanlarız vesselam.