bugün

sabahın mahmurluğu ile yollarda seyyah iken ve aman uykum kaçmasın deyu tek göz cama yaslı uyuklarken cengiz kurtoğlu dinleyen hemi de aşka gelip sesini alabildiğine açan ve kısarmısınız sesini dediğinde "sabah sabah içiniz açılsın hocam" deyu içimin kapalı olduğuna hükmedip nasıl açılacağının reçetesini de hemen veren güzide insan...* *
Aşağıda arkadaşının yaptığı espiriye katıla katıla gülerken minübüsüne bindiği anda agresif moda geçmeyi bir ilke edinen meslek grubudur.
öncelikle belirtmek isterim ki; minibüs, dolmuş şoförü olmak kolay bir zanaat değildir. zira bu adamlar iş'in başına geçmeden önce cirque du soleil ile antrenmanlara çıkarlar, pratik yaparlar. kasımpaşa, tophane gibi semtlerde doğmuş, büyümüş en azından o ortamı bir kereliğine de olsa solumuş olmaları gerekir. uzun parliament içmeleri gerekir. telefonda harun abi ile olan diyalog ne şart altında olursa olsun kopmamak zorundadır. makas atmayı biliyor olmak aranan en büyük özelliktir. atar ayrı vazgeçilmez özelliklerindendir. yani özünde kalifiye eleman olmak gerekir dolmuş şoförü olmak için.
bence sözlükteki en komik karmadır.
(bkz: tokyo drift ne ki ben daha iyisini çekerim)
başını 270° döndürebilen ve 360 derecelik görme kabiliyetine sahip olan canlıya dolmuş şoförü denir.
(bkz: kral fm)
(bkz: ilaç gibi radyo)
klasik müzik dinleyenine rastlayabileceğiniz meslek grubu. evet, bugün denk geldim ve adama saygı duydum.
çoğunluğu artist gibi olan meslek grubu kişileri.
tanım: dolmuş kullanan şofördür.

o değil de, Dolmuş şoförü otobüs şoförüne, otobüs şoförü de taksiciye taksici hem otobüs hem dolmuş şoförüne sövüyor trafikte. Ben hepsine sövüyorum, o nasıl olacak peki ?
dikiz aynasından yolcuları inceleyerek değişik hareketler yapan kişi.
Gazino ısıklandırması ve kıraathane karışımı bi ortamı olan.
Camlarda "gamzelim" "liselim" "şıkıdım"(favorim şıkıdım) yazıları bolca mevcut.
Genllikle tespihi artık vucudunun bir parçası haline gelmiş ferdi tayfur cengiz kurtoğlu vb. arabesk camiyasıyla içli dışlı.
içindeki siyah tişörtün üstüne beyaz atlet giyip gömlek düğmelerinide göbeğine kadar açan çoğunlukla pala bıyıklı dayılarımızdır.
Seviyoruz onları elimiz mahkum.
eksi 700 küsurlarda görülen karma sıfatı. birinde gördüm bunu. adamın açtığı başlığa cuk oturmuştu hakkaten. güzel sıfat.
kapıyı açıp tükürmek isterken dengesini kaybedip aşağı düşen şöfördür. minibüsünü ise durduran yolculara borçludur.
yolların fatihidir. istediği yerde yolcu alıp indirebilir. bugün yoluma girmeye çalıştı lakin izin vermeyince kafa kafaya geldik. elemen henüz 25 yaşında falandı " napıyon amına koyim " lafıma herhangi bir karşılık vermedi. ben de çektim gittim. yol verdikçe götleri kalkıyor o yüzden yol sizinse vermeyiniz efendim.
* http://alikareli.com/?p=75
yolcu indirip bindirirken yolun kenarına yanaşmak yerine bu eylemi yolun ortasında yapan kişilerdir. Onun yüzünden yanında olan kazayı hiç umursamayıp gidenlerine de rastlanılmaktadır. (lan kaza senin yüzünden oldu be adam) Polisi hiç sevmezler ama trafikte yaptıkları hataların üzerine yoktur. yaptıkları hatalar yüzünden arkasından söylenenleri oldukça fazladır.
bana sanki sadece, bursa'da bulunan şoferler böyle imiş gibi gelir.
-750 karma puanıdır.

yuh!
dolmuş şoförünün kucağında giden de kendisini dolmuş şoförü zannedermiş.
ankara siyasal bilimler mezunu, yüksek lisans yapmış velakin ailesinin zoruyla bu mesleği yapanlarda vardır.
Kişisel not, machiavelliden tut newtonun kuramlarına kadar konuştuk, helal olsun.
sözlüğümüzün 750-800 arası kullandığı karma açıklaması.
Dolmuş şoförleri dünyanın her yerinde aynı.
Agresif, saygısız, antipatik.

Bunun nedeni sürekli trafikte olmalarından dolayı yolların kendilerine ait olduğunu sanmaları ve bu süreklilik nedeni ile üstünlük hissine kapılmalarıdır.

Bodrum da bindiğim bir dolmuşun şoförünün klasik müzik dinlediğini görünce vay amına koyayım dedikten sonra buraya yazayım dedim.
eğer dolmuşlar orta çağ avrupasında da kullanılsaydı, bu adamlar köylüler ile burjuvalar arasında ayrı bir sosyal sınıf olarak anılırdı.
Genelde annelerine küfredilir. Genelde hak ederler.