bugün

dolandırıcılık işini meslek edinen kişi.
(bkz: selçuk parsadan)
(bkz: tokatçı)
kelimenin tam manasıyla;

(bkz: sülün osman) "üstad"
(bkz: berrak çalışkan)
(bkz: ozan çiftçi)
(bkz: )burakofly kendisi bu işi meslek edinmiş bir şahsiyettir.
En popüler meslek erbabı.
Çeşit çeşit insan barındıran, günümüzde meslek halini almış üzücü ve acınası Kişiler.

Lise 1.sınıf öğrencisiyim o zamanlar, derste telefonum çaldı. Telefon da sessizde olunca fark etmemişim, öğle arasında fark ettim.
Gelen numarayı tanımadığım için geri aradım, kim acaba önemli mi diye. Numarayı aramaya çalıştım ama aranmadı, sonra beni aramışsınız numaranızı tanıyamadım diye mesaj attım ki görürse ve tanıdık ise geri dönsün. neyse adam aradı bir tane. Alo dememle birlikte yaşımı sordu, nasıl cırtlak bir sesim var ise artık.
Yaşımı söyledim ve ardından adam bana “Korkma abicim ben dolandırıcıyım” dedi ve telefonu kapattı.

Üzerinden 6 yıl geçmesine rağmen hala unutamam bunu, madem dolandırıcısın aptal adam neden hem korkma deyip hem dolandırıcıyım diyorsun. Yanlış aradım desene!
yillar önce lisedeki bir arkadaşim, kalpazanlikla uğraşiyordu. adam bildiğin sahte para yapiyordu
ama öyle çok buyuk meblalar değil, 10tl 5tl gibi, ve bayaği da iyi yapiyordu bikac kez borçlu olduğu arkadaşlarina borcunu ödemek için bunu yaptğiğini söylesede, arada bir kantinden de az tost yememiş köftehor , bayaği işin erbabiydi, diyordu bu kullandiğimiz kağit paraya en yakin kağit kasap kağidi diyordu, o kasap kağiğdini da iyice mumlayip daha sonra...??

merak ettiniz değil mi ? söylemem kaybolun bakiim ehehe

tanim: bulaşilmamasi gereken kötu bir şey, gunumuzde halâ daha populer

edit:sormayin daa
Memlekette bolca bulanan o.cocuklaridir...
bankalar, 2 den fazla özel bilgi istemezler. **
eğer 3. bilgi isterse, ''ben 3. bilgiyi vermek istemeden yapmak istiyorum'' demelisiniz.
adam dona kalacak, sizde yüzüne kapadın.
Para karşılığı cinsellik vaadeden kişiler böyledir genelde.
benim gerçek polisi dolandırıcı sanmışlığım var. telefonda adamı dolandırıcı sanıp atar gider yapıp diğer gün ifadeye gitmiştim mahçup bir şekilde. kişisel numarasından aramış ikna olmak için telefonda adama 5 dakka dosya aratmıştım ahahah.
özellikle de türkiye'dekiler, bu konuda hiç sınır tanımadılar. boğaz köprüsü'nü satmak, galata kulesi'ni satmak, saadet zincirleri, bankerlik, yeşil sermaye adı altında milyonlarca mark para toplamak, hatta başbakanı bile dolandırmak kimsenin harcı olmayacak işler. bugünün dolandırıcıları bile çiftlik bank kurup işi götürüyorsa, ilham perilerini eski "meslek ustaları" nda aramak gerek.
https://www.instagram.com...Xx/?igshid=MzRlODBiNWFlZA==
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar