bugün

her alandaki okunan yüksek okuldan sonra bilimsel eser verilerek o alanda uzmanlaşmak, kariyer basamağı.
(bkz: doktora yapmak)
(bkz: doktora ogrencisinde gorulen rahatsizliklar)
(bkz: profesör)
eğer ki bitirme ortalamanız ve gerekli sınavların puanı yeterli derecede ise ayrıca da o alanda akademik kariyer yapmayı gerçekten düşünüyorsanız yüksek lisans yapmadan direkt olarak yapılmasında fayda olandır. bu sayede 6 yıldan(2+4) oluşan yüksek lisans ve doktora maratonunu 5 yılda geçmiş olup 1 sene kazançlı çıkmış olursunuz.
anlatılmaz yaşanır. ayrıca iki kelimelik özeti için:
(bkz: wasted years)
çok kolay aktivitedir yapamayanlar iq seviyesi bakımından idiotturlar.
serseri hayatımın devam etmesini sağlayan biricik statüdür.
mesleki eğitimin üçüncü ve en son basamağıdır.
sadece tıp fakültesi bitirilince direkt alınabilen ünvandır. diş mühendislik fln alamaz.
bir nevi iskence.
bi mühendisse yapan olay boktanlaşır.. bu adam eskaza kendi alanı dışında interdisipliner bi alanda phd yapıyosa boku yemiştir.. ne elektronikçiler tanıdım nöronları benden iyi bilen ne makinacılar tanıdım biyokimyayı benden iyi bilen.. doktora yapmak iyidir.. kendi alanı içinde kaybolmaktan ziyade başka alanlara yaklaşmak sürttürmektir.. bence..
ross: i'm a doctor!
rachel: it's not real
doktora yapanlar, doktora verdim gibi cümle kurmasın mümkünse. yanlış anlaşılıyo.
1 ay boyunca doktorlar dizisini araklıksız izleyenlere verilen ünvan.
okul bittikten sonra askerliği uzatmanın başka bir yolu...
herhangi bir işte çalışmadan doktora yapanların Genel sağlık sigortası kapsamında gelir tespitinde bulunulması gerekmektedir.Zar zor eğiyimine devam eden bu tayfa yeni sistemle ya çalışacaktır yada gelir tespiti sonunda çıkan meblağı her ay ödeyecektir.
yurt dışında yapılanı makbuldür. e ne yapıyoruz o halde? saat geçtir erkendir demeden ders çalışıyoruz, burs arıyoruz, profesörlere dil döküyoruz.
nasıl azimli oldum ben böyle, kendime hayret ediyorum. beni bu derde sen attın sevdiceğim, doktora benim isyanımdı.
hasta olursak doktora gideriz (bkz: farklı bir bakış açısı)
Babamin yapmaya niyetlendigi akademik uzmanlik. Etkisi ne olacak cok merak ediyorum.
ağzını burnunu dağıtmak istediğim akademik ünvan alma çabası.
bi toefl, bi CV, bi GPA, bi SoP hazirlamaca ve sonra ortalama 5 koca yil surunmece. *
nereye gidiyorsun?
doktora
ahahahah

bu espriyi yapın ortam kopuyor acayip cix oluyor ya.
(bkz: doktora gelmiştin)
bir ocakta bile ders çalıştıran süreç. not: süreç kelimesinde de nefret ediyorum! hay bin süreç yönetimi!

sanırım süreç yönetimi vucut bulmuş ve bu entry i eksilemiş. kralsın!
Diş Hekimleri için önü kapatılmaya çalışılan bir eğitim basamağı. Bazı üniversiteler doktora öğrencisi alıp kadro vermiyor.

Bense ilanım çıkmasına rağmen kadro alamayıp bir hafta içinde bırakacağım.
(bkz: adamin g tunden kan aliyorlar) deyimi uygun aciklamadir.