bugün

bu tipler genellikle üniversitede olup sabah akşam tıp fakültesinin orada dolaşırlar.
evlenebilme hastalığına yakalanmıştır.
(bkz: bir taşla iki kuş)
Bizim fakültede pek rastlayamadığım rastlasam bile üzerinde doktor koca arıyorum yazmadığı için anlayamadığım kız tipidir.
genelde hemşirelerin yaptığı bir eylemmiş.
bir çoğu öğretmendir.
(bkz: öğretmen eş adayı arayan erkek)
doktorlar doktrla evlenmeli yoksa o tempoyu kimse kaldıramaz.ne yazıyom ben ya...
bir avukat koca arayan kız değildir.
Maldır veya orospudur. Kocası ameliyathanedeyken bu onun parasıyla gönül eglendiir.
Bulursa en iyisini yapmış, alnından öpülesi kızdır. Çulsuz ve cahil biriyle ömrünü çürüteceğine, doktor bir eşle ömrüne ömür katacaktır.
Hastadır.

(bkz: sik hastası)
i.S.K.S. nin en büyük mağdurudur.

tanım: iyi s.kilmemiş kadın sendromu.
bizlere, iyiki doktor değilim amınakoyim dedirtmiştir.
akıllı kızdır. evet.
koca değil para arayan kızdır. sevdiği adamla değil para makinesi ile evlenmek istiyordur. ilk hedefi zengin koca olan olmazsa doktoru sıraya koyan baya akıllı kızdır.
doktor adayı bir birey olarak nerde bunlar amk!! diye serzenişle karşılık vereceğim versus.
7/24 doktor elinin altında olsun isteyen "hasta"dır.
sırf maddi olanaklarından faydalanmak istiyorsa yanlış istektir, diğer her türlü abartılmaması gerekir.

bir doktorla ömür geçirmek, onun bilgilerinden faydalanmak ve ona bir şeyler katmak istiyorsa normal karşılanması gereken istektir.
Doktorun bilgisinden falan faydalanmayı isteme ihtimali bu zihniyete sahip birinde yoktur.

Doktorun da işi gücü yok, bütün gün işte sikilip gelmiş, bir de evde hastalarını falan konuşup lecture mı verecek? Mağarada mı yaşıyorsunuz siz, ben öğrenci halimle gelip hastamı konuşmuyorum, en hevesli olunan zamanlarda bile böyle.

Bu arada fazla heveslenmeyin lan doktor genelde doktorla evlenir. Bir iki de fettan hemşire tavlarsa tavlar. O bile azdır yani. Gerçi konuma da bağlı bu tür şeyler.
Leş gibi golddigger kokmuş buraları ya. Beyinsiz kaşarlar burayı terkedin.
tıp mı mühendislik mi arasında git gel yaptığım tercih dönemimde bir kez daha ''iyi mühendislik yazmışım.'' dedirten kızlardır.

edit: evet salağım tıp puanı ile mühendislik yazdım aq malları siz ne anlarsınız tercihden.
kendisi evde boş boş oturuyorsa ya da iyi bir işe sahip değilse aradığı kocayı sadece rüyalarında bulabilecek kızdır.
Beni aramayan kızdır. Sanki ona kalmıştık.
Öğretmen kızlar genelde gerizekalı oluyo beyler. Aman dikkat.
Doktor koca demeyelim de dün bi doktor gördüm ve Adamda müthiş bir ağırbaşlılık mütevazilik içtenlik vardı hafiften hoşlandım ama doktor olduğu için değil tabi bu yaşı yaşıma uygun olsaydı doktor olmasaydı iç güveysi bile alırdım belki kim bilir.