diş haddinden fazla şişip ağız garip bir şekile girdiyse doğal olarak diyemez;

+bono moson!
-anlamadım abi?
+bono moson bono!
-abi sen dişi çektir sonra konuşalım.
+olor.
normal insandır. zira dişin çekilmeden önce uyuşturulduğunu bilir.
bütüngece ağrıyan dişinin üzerine, rakılı pamuğu basıp durmuş kişidir. Dişçi açıldığında da çoktan kafayı bulmuştur:
"heyt! korkmuyorum ulaaan! iğnesiz çek anasını satayım!"
diş beyazlatmaya giden insandır. eğer kanal tedavisi yaptıracaksa seve seve "bana mısın" der her kimse.
hayatımızda görüp görebileceğimiz en cesur insan. hatta cesur yürek.*
6 ayda bir kontrole giden insandır.
dişçi fobisi olanların gıpta ile baktığı kişidir.
işte o benim. 3 haftalık bir ilaç tedavisinin ardından dişçinin yolunu tuttum. aynaya baktığımda tırnak kadar görünen diş 30 dk da söküldü. ve dışarı çıkan diş ise tam anlamıyla bir dinazor kafası kadardı. şimdi ise hatıra olarak saklamaktayım.
önceleri kendini cesur sanan ama dişinin uyuşukluğu geçmeye başlayana kadar arada 5 kişi alarak rekor kırmaya çalışan doktorun koltuğuna oturup dişi çekilirken acıyı hissettiğinde önceleri yaşadığı şeyin deli cesareti olduğunu anlayıp akıllanmaya başlayacak kişi olacaktır. (bkz: ama tabi olmasın).
hayatta hemen her çeşit fiziksel ve manevi ezayı çekmiş, acı eşiği bu sayede yükselmiş, hemen her şeye hazırlıklı, gözükara , çilekeş insan.
lokal anestezinin bilincinde olan ama bu etkinin kısa süre varolacağından bihaber insandır.
(bkz: the ilgisiz patient)
takma damağını değiştirmeye giden insandır.
cesur insandır. dişçinin o cellat koltuğuna rahatça oturmak her babayiğidin harcı değildir.
-x bey , 6 dişinizde çürük var.
+evet.
-dolgu yapılacak , kanal tedavisi de şart 4 tanesi için.
+ok.
-??!?! korkmadınız mı? kırık olan dişleriniz de var... kökleri içeride kalmış onları ameliyatla çıkarıcaz.
+anlıyorum.
-!!!!!!! 20 lik dişlerinizde çürümüş oradaki iltihabı temizlememiz en az 1 ay sürer. daha önceden takdığımız implantlarda ilştihaplanmış. aylarca burda kalacaksınız. o implantları da... (gözlerini kısar , sinsi sinsi bakar) ben takmıştım. iyi yapamamışım anlaşılan. indirim mindirim de yapmıyorum. 9-10 milyar tutar.
+tamam , bankadan kredi çekerim. ne zaman başlayabiliriz?
-hay senin amk!?!?! ağzına ettim lan resmen ne relax adamsın? insan bi sinirlenir bi trip atar ne bileyim?
ortodonti tedavisi için gitmediği kesindir. nasıl bir işkencedir o teller aklım almıyor . acısı her ay tazeleniyor.
+ hangisini çekiyoruz efendim.

- 32 sinide çek amına koyyim. *

+ fatal error.
ağzına girecek hortumların ve malzemelerden bihaber insandır. aslında o kadar morfinden sonra pek bir şey hissetmiyor insan .
o koltuğa oturana kadar korkmuyomuş havası veren çakma cool.
dolgu için giden insanın doğal halidir.
1. ağız hijyenine dikkat eden, sorumluluk bilinci gelişmiş, kendine saygılı ve rutin diş muayenesine giden insan.
2. hijyen uygulamalarından bi-haber, vurdumduymaz insan.
3. başa gelen çekilir diyen ve mecburen giden kişi.
hiçbir acının çektiği diş ağrısından fazla canını yakamayacağını düşünen insandır.