bugün

Diş doktorudur.
işte böylelerini oturtacaksın koltuğa, uyuşturup yanlış dişi çekeceksin. aklı başına gelir belki.
kara borsa diş satan tiptir. sanırım yazar arkadaşımız bundan bahsediyor.
dişlerine ömrü boyunca çok iyi bakması gereken yazar atarlanmasıdır. aksi halde bir dişçi bu düşünceyi hissedip elindeki kanal tedavisi matkabıyla dişlerinde hava delikleri açabilir. diş doktorlarına saygı duyulmalıdır.
en buyuk agrilardan biri olan dis agrisini cekince dis hekiminin kulu kopegi olan tipin soylemidir.
dis doktoruyum demesi daha makbul tip.
(bkz: diş hekimi)
kıskanç yazar beyanıdır.
Tıp okumadığını, doktor olmadığını, dişçi yani dentist dışında bir şey olmadığını millet bilmiyor zannedip palavra sıkan göt lalesidir.
Dişçisin sen haddini bil hadsiz.
dişçi değil diş hekimidir. cehalet zor iş azizim. evet.
saatlerce süren ameliyatlara girip insan hayatı kurtaran kişilerin doktor değil hekim olduğunun farkında olmayan aymaz cahillerin içine dert olmuş.
dişçilik dediği mesleği dahi diş çekmekten ibaret sanan ama konuşmaktan geri duramayan ayılara sesleniyorum.

insan atıp tutmadan önce neyi ne kadar biliyorum diye bi düşünmeli. kavram ideolojisi yaparak insanları bu tarz komplekslere siz iteliyorsunuz.
diş hekimliği fakültesini, eğitimi içerisinde alınan temel tıbbi derslerin ağırlığını bilmeden
tabip kimdir hekim nedir doktor kime denir bi haberken kem küm etmeyin.
insanın vücudundaki tüm kısımları inceleyen bölümler hekimlik olarak tanımlanıyor da, ağız, diş ve çene sağlığıyla ilgilenen kısım neden hekim olmasın? 5 santimetre yukarıdaki gözlere göz doktoru bakıyor, aşağıdaki dişlere de diş doktoru bakar bu kadar basit.
göz doktoru tüm tıbbi branşları tıp okurken staj ile alıyor, ekstradan 4 yıl göz branşında uzmanlaşıyor diyerek göz ile diş hekimliğini kıyaslayan argümanı çürütebiliriz. mesela bir göz hekimi diyabet hakkında bilgili olmak zorundadır ki diyabetik retinopatisi olan hastalara iyi bir yaklaşımı olsun. diyabet dahiliye-endokrinoloji konusudur. ya da yine göz doktoru nörolog kadar olmasa da nöroloji bilmelidir zira ilişkili bir çok hastalık vardır. yine bir göz doktoru bir miktar enfeksiyon hastalıkları branşına hakim olmalıdır ki gözde özel belirtisi olan mikrobiyal etkenleri bilsin ve ona göre antimikrobiyal tedavi denesin.
örnekler çoğaltılabilir. sözün özü aşağıdaki arkadaşın yaptığı gibi; ya bilmem kaç santim yukarısındaki göz ile ilgili doktorluktan ne farkı var demesin. bunu asla diş hekimini küçümsemek için yazmıyorum . ya sadece böyle aptalca kıyaslar olmasın. tamam diş hekimi kısmen temel derslerini yüzeysel olarak alıyor ama klinik derslerinin hepsini alan, iç hastalıklarından pediatrisine kadar tüm stajları veren bir göz uzmanı var orda.

edit: bu entry diş hekimlerini küçük görmek için girilmemiş olup, aşağıda dişin bilmem kaç santim üzerindeki gözle ilgilenen göz doktoru ile ne farkı var diyen moronlar için girilmiştir.
(bkz: Endodontist)

Ölmüş dişi kurtarıyorlar valla.. Kanal tedavisi falan zor iş.
Bu başlığı açan yazar umarım en berbat diş ağrısını çekersin böyle seni uyutmayacak yerinde durdurmayacak cinsten. işte o zaman görürsün dişçiler doktor mu değil mi. O kadar sene okuyup emek verelim bide üstüne sizin leş gibi ağız kokunuzu çekelim sizde teşekkür etmek yerine doktorluğumuza laf atın. doktoruz lan beğenmiyorsan gelme diş doktorlarına.
adam diş doktoru aq işte napıyo diş mi satıyo dişçi ne demek. doktorlar belirli bölgelerde uzmanlaşırlar genelde mesela kbb doktoru deriz o gidip kalp ameliyatına girmez. bunuda öyle düşün işte ağıza odaklanmış uzmanlaşmış gayet anatomi ve sağlık dersleri almış doktorumuzdur.