bugün

bir reklamdır. önce genellikle bir hanımefendi ekrana çıkar. dişinden dertlidir neler yapsa olmamıştır.sonra bir diş hekimine gider ve diş hekiminin önerdiği muthiş diş macununu kullanır.sonuç 6 haftada * bembeyaz dişler. default böyledir bu reklamlar.hep mi aynı olur kardesim??
marmaris devlet hastanesi başhekim yardımcısı bir diş doktoruna "hangi diş macununu öneririsiniz?" diye sorup da;" hangisinin tadı güzelse onu kullan. maksat temizlik. hepsinin yaptığı aynı bir farkları yok" cevabını aldıktan sonra hiç mi hiç itibar etmediğim reklamlar.
(bkz: diş fırçası reklamları) * * *
diş macununu; fırçanın bir başından öteki ucuna kadar* sürüldüğünü gösteren reklamlardır.oysaki diş macunu nohut büyüklüğünde sıkılmalıdır.*
üretilen her diş macununun, kendi markası da dahil, diğerlerinden daha iyi olduğunu iddia eden reklamdır. yaw en iyisi hangisiyse baştan üretin, bi daha da reklam sıkıntısı çekmeyin kardeşim. yaklaşık her 6 ayda bir yeni macun reklamı izlemekten gına geldi artık.
hafif dişler biri oynar bu reklamda, dişleri gözümüze sokulur resmen, bir de çok kısa sürede çözüm yaratır sararmaya bunlar, güya. hemencecik bir taşınabilir laboratuar kurulur, hobbacık sandalyeye oturtulur ve yalnızca bir çeşit macun önerilir, çoğu gibi buram buram reklam kokar. *
tamamen bir reklam.konuyla alakasız bir noktaya dikkatinizi çekmek isterim.

-diş macunu ile tartı arasındaki fark nedir??

-biri tartar , diğeri anti-tartar *
mutlu aile portresi çizilen reklamlar. ne yani benim annem babam kavga edince bir hafta konu$muyolar, di$lerimiz mi sararacak? ya da bireysel olarak ben beyaz di$ sahibi olamıyor muyum? ya öyle sessiz kalırsınız i$te. bu soruların cevabını veremediklerinden, uydurmasyon reklamlardır.
en yapmacık reklamlar olsa gerek. hele o misvaklı reklam kadar yapmacık reklam yoktur kanımca. insanı ürünü almaktan çok almamaya teşvik ediyor.
(bkz: küçükken buraya misvak bulmaya gelirdik)
nerede çekilirse çekilsin, dünyanın en salak reklamlarıdır.
yumurtanın hep fırçalanmayan tarafının çürük olduğu reklamlardır.
diş hekimizin tavsiyesi diye yalanlar atılan reklamlardır. sorun bakalım bir diş hekimine ne diyecek? bence en doğrusu bu. doktorunuz size neyi önerirse onu kullanın. tavsiyem flor içeriği fazla olan macunlar kullanmanızdır. ayrıca dişlerinizi bembeyaz yapıyoruz diye bağıran diş macunlarının bazılarının içinde bulunan büyük partiküller dişlerinizde aşınmaya neden olduklarından -ki beyazlatmayı bu şekilde yapıyor zaten- dişlerinizde hassasiyete neden olmaktadır. beni ne kadar ciddiye alırsınız ya da verdiğim bilginin doğruluğu ne kadar kesin tartışılır. bu yüzden tekrar diyorum içinizin rahat olması için işi maddiyattan çok sağlık olan bir doktora sorun.
bunların bir de ekürisi olan diş fırçası reklamları vardır ki akıllara zarar. kardeşim sürekli sürekli yeni model çıkartıyorsunuz,tamam anlıyoruz kapitalizm bu mecbursunuz yeni tasarımalr yapıp millete yutturmaya da bari şunu daha hoş bir şekilde reklam edin ne bileyim o kadar para vereceğinize tv reklamalrına çocuklara okullarda bedava dağıtın falan işe yarasın bari.
(bkz: ortodonti)bölümünü ziyaret etme nedeni *
isvicreli bilim adamlarının gecimini sapladıkları reklamlar.

+nerelisin ?
-isvicre
+beyaz önlüğün var mı?
-var
+gel mınskym reklam çekiyoruz..
colgate'in yeni reklamındaki kadın başta çakal diyormuş gibi geliyor insana sinir bozucu düzeltin kardeşim ayrıca reklamdaki o bakterileri görüntüleyen alet de saçmalığın doruk noktası milleti salak yerine koyuyorlar resmen.
diş doktorlarının eşlik ettikleri reklamlardır. soğuk ve amaçsızdır. o reklamlarla bu markalar nasıl marka olmuşlar anlamak güç.

-ohş! dişlerm sapsarııı
-xx deneyin farkı görün

2 hafta sonra

-aa dişlerim bembeyaaz!
-x ile sağlıklı gülüşler dın dın...
+ding dong
-kim oo?
+beyefendi açarmısınız yeni diş macunumuzun tamıtımını yapıyorum da.
-şlik şlak tak Buyrun.
+merhaba ben kobana diş macununu tanıtmak için gelmiştim ürünümüzü daha önce denediniz mi?
-hayır denemedim.
+o zaman yeni çikolatalı ürünümüzü deneyin bi saniye lütfen
-(adam eşantiyon bekler)
+işte yeni ürünümüz böyle ferahlatıyor
LAPUŞŞŞ ŞAP ŞUP ŞLAP ŞLUP
nasıl beğendiniz mi?
-zönk
+haydi sen de al kobana mis kokan ağzınla kobana
-adam bayılır.

Reklam senaryosudur evde denemeyiniz.
hiçbir zaman orijinal şekilde çekilmeyecek reklamlardan biridir. kireç önleyici ve deterjan reklamları da bunlardan birkaç tanesidir.
insanları israfa teşvik eden reklamlar...

hani şu öğrendiğimiz ''nohut büyüklüğü kadar diş macunu'' ölçüsü var ya işte ona büyük bir tezat oluşturan reklamlardır.

macunun kullanımı, ''diş fırçasının kıllarının üzeri baştan sona kadar macunla dolu şekilde'' anlatılır reklamlarda. el insaf be kapitalist herifler! oraya sürülen diş macunuyla 3 kez daha diş fırçalanır.
her birinde herseyden bi haber, gunluk kosturmacada savrulup giden vatandas durdurulup dis kontrolunden gecirilir ve
dişleri üzerinde cirit adan canavarlarla yüzleştirilir.
yumurtaların fırçalandığı, reklamda oynayanların lüzümlu da olsa lüzumsuz da olsa gülümsediği reklamlardır. haliyle dişleri göstermek için güleceklerdir.. bazı reklamlarda da diş macununun dişleri kuvvetlendirdiğini göstermek için reklamda oynayan kadın, elmayı ısırdıktan sonra daha çiğnemeden ıı diye güler.. *
bir doktorun muayenehanesinde konuştuğu modellerinde nedense kamera yamuk ve sürekli oynamaktadır.
Kahvaltılarımda fox tv yi izlerken, sevgili parodontax reklamında şahsın kan tükürerek benim de içimin geçtiği reklamdır. Biliyorum,kan değil o sulu boya.