bugün

insana içten içe zevk veren durum. yapınız.
günaha giriyormuş gibi hissetmek, program bitene kadar izlemek...
yaptığımız gunahlar aklimiza gelmemeli değilmi?
ilahi okunuyorsa az bir şey dinlerim. doldur sofi çay doldur çay doldur da içelim...
bir keresinde özbekistan mıydı neydi, türk cumhuriyetlerinden birinde bir müslüman evine konuk olunan bir program vardı. annem de özbek yemeğinin yapılışına bakıyordu.
sonrasında bir hoca çıkıp kuran okumaya başladı. babam da o esnada odaya girdi dini program sandı doğal olarak, dedi ki bunları mı izliyorsun. (annem normalde dinle uzaktan yakından ilgisi bulunan biri değildir.) ahahaha.
dindar birisi olarak her zaman yaparım.

ama kuran'a denk gelince kanal değiştirmek hafif suçlu hissettiriyor. ama yani donla filan oturuyorum evde, zap yaparken kuran çıkıyor, o halde dinlemek daha saygısızca olmaz mı, değiştiriyorum kanalı.

yalnız geçen sene ramazan ayında, gece sahuru yapmışım, kanallara bakınıyorum trt1'de kuran'a denk geldim, tam da şu ayet okunuyordu, hafız okuyor, ekranda da meal: "Rahmân’dan kendilerine gelen her yeni öğütten mutlaka yüz çevirirler." Şuara suresi ayet 5. değiştiremedim lan kanalı, sanki Allah'ın öğüdüne denk geldim de yüz çeviren olacakmışım gibi geldi, bana diyor gibiydi resmen. programın sonuna kadar izledim. bu da böyle bir anımdır.
ateist eylemidir.