bugün

türk ceza kanununun 216. maddesinin 3. fıkrasında tanımlanmış olan suçtur.
cezası ağır olması gereken suçtur.
işte beni durduran bu. mizahıma ket vuruyor. hani zaten ara ara başımıza işler geliyor bir de kapım 6 da çalınıp lan sen bele bele demişsin densin istemiyorum.
neyse
pastafaryanı da kapsıyor mu merak ediyorum?
türkiye de bir tek aydınların, düşünürlerin, muhaliflerin, sanatçıların işlediği suç.
mesela bankaların faizleri bu ülkede dini değerleri aşağılama suçuna girmiyor. bankalar size çatır çatır faiz yediriyor, faizi dayıyor ama bu sizin dini değerlerinize zarar vermiyor ! kimsenin gıkı çıkmıyor. biliniz ki ; özellikle Sanatçıların, aydınların, bilim insanlarının özgür olması gerekir. Düşünce ve basın özgürlügünün, bilim özgürlüğünün olmadığı bir ülkede gelişmişlikten söz edilemez. Her zaman başkalarının uşağı olursunuz. Eğer bilim, düşünce ve ifade özgürlüğü bir ülkede kısıtlanmışsa, o ülkenin şah damarı kesilmiş demektir.
bu olgular dinde hakaret sayılmaz, bu olguların hakaret sayıldığı yerler üçüncü dünya ülkeleridir. ve halleri ortadadır. bizim gibi.
Sen allah var diyosun, ben yok diyorum. Adam diyor küfür ettin .

Hayır etmedim. Düşüncemi söyledim.
bu islam ülkelerinde yapıldığında ikiyüzlülüktür. zira hemen hemen hiç birinde gerçek kitap değerleri yaşanmıyor.

hal böyleyken kim kimi suçlayabilir?

yalan söylemek, görevi kötüye kullanmak, halkı hakir görüp aşağılamak, hainlik yapmak hangi dinin içeriğinde yer alan değerlerdir diye sormazlar mı insana?
Bostancı Beşiktaş otobüs kuyruğunda yaşanan kavga sonucunda Şalvarlı - sakallı - takkeli bir yaratığa cevap vermem ve karşı koymam sonucunda, şalvarlının hakkımda verdiği karar ve beni etrafa din düşmanı olarak lanse etmesi durumudur. Erkekmiş cevap vermişim durumudur. Her sakallıyı baban sanmadır.
dini değerlerli aşağılama olsa olsa günah olur ne suçu.
bir ateiste, allah vardır. şöyle ki diye başlayıp devam eden,
bir inanana, allah yoktur. şöyle ki diye başlayıp devam eden

cümlelerde dini değerleri aşağılama suçu adına bir durum yoktur. iki insanda inandıkları değerleri, karşısına anlatmaya çalışır. kendine göre doğru yoldur. yanlış yolda olanı çevirmek ister.

ne müslüman mısın? cahilsin, geri zekalısın, yobazsın,
ne ateist misin? öbür tarafta görürsün inanmamayı, az bir kafanı çalıştır, kullan beynini

cümlelerinde ise aşağılama vardır. insan bilgisi dahilinde bir insana etki edebilir. aşağılama, hor görme, dalga geçme ile ancak kendine güldürür.
Günde 3 bin kere yaptığım.

Asın kesin...

Ölüme gideriz güle güle!!
(bkz: halkın manevi değerlerine hakaret/#19385204)
birden fazla yönü olan bir şey. yani nasıl suç olur diyorum kendi kendime, bir yandan da ''layn! senin allah'ını kitabını!'' diye hönküren bir adama bakınca gerekli olduğunu düşünüyorum. sonuçta inanan insanların inançları kutsallarıdır. bir tepki mekanizması gelişir. bu tepki kanun eli olmalı.
'sözde atatürkçü'lerin, fazıl say ı savunmasıdır. unutmayalım ki, din ve vicdan özgürlüğü kavramını da ataturk kullandı. çelişmeyin kendinizle. kemalizmi din değil bir ideoloji yapın bizim gibi.
Lise çağlarımda budizmle dalga geçmeme şahit olmuş tüm sınıf arkadaşlarımı bulup öldürmeme neden olmuş suçtur. Gammazlanmaktan iyidir herhalde...
düzeltme: islami değerleri aşağılama suçu.

bu ülkede sadece tek bir dine saygı duyuluyor.
uludağ sözlükte artık normal karşılanan suçtur. gün geçmiyor ki dini değerleri aşağılamaktan vazgeçsinler. böyle yaparak troll olmaya çalışan veyahut dikkat çekmeye çalışan tipler amaçlarında başarılı olmakla birlikte sol framenin altını üstüne getiriyorlar. adam gibi başlıklar gün geçtikçe azalıyor. ya islamiyete küfür ederler ya da olmayan futbol bilgileriyle ahkam keserler. hele siyaset bu tiplerden sorulur. bıraksan devlet yönetecek adamlar. zaten siyaset hakkında konuştukları zaman tarihten sınıfta kaldıkları hemen ortaya çıkar. osmanlı torunu olduklarını kabul etmezler hatta bu gerçekten utanırlar. ha bir de genelinin ortak özelliği ateist olmalarıdır. bununla övünür, zıt düşünenleri adam yerine koymazlar, bunlarla oturup iki çift laf edilmez çünkü sözlükten okudukları gereksiz yazarların uydurma bilgilerinden faydalanma şerefine erişmişlerdir.

takdire şayan hareketlerinden ötürü hepsini tebrik eder başarılarının devamını dilerim.
hangi din olduğu belli olmayan suç.

mesela ben makarnalara küfretsem bir pastafaryan dava açsa kabul edilecek mi?
uçan spagetti canavarına ağır konuştular işlem yapılsın lütfen.
düşünce özgürlüne aykırı ilkel taş devrinden kalmaz yasa .

bir dinin kanunla korumaya ne ihtiyacı vardır hakikat ise .

(bkz: kanunla korunmaya muhtaç dinler)
Sadece islamiyet aşağılanırsa suçtur. Öteki inanışları bizzat müslümanlar aşağılamaktan zevk alır.
dünya'da kurtulsan ne olur
ahiret'te yapanı zebanilerin elinden kim alacak.
Bir de karşımıza bu çıktı, kimi müslümanlar "ineğe yapıyorlar" "heykele tapıyorlar" denildiğinde dava açıldığını hiç duymadık.
Kimse din veyahut dinleri sevmek zorunda değildir.
Eğer bu olsaydı Alevilere edilen hakaretlerde birileri tutuklanırdı be.
Direk “ aşağılama” suç olacak aslında. Ondan sonra gör medeniyeti
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar