bugün

bdp başkanı selahattin demirtaş'ın söylediği söz.
yorum yapmaya değer bulmadım.

http://www.radikal.com.tr...12.2011&categoryid=78
halt etmişler.
sanırım "çekinmeyin selahattincim kendi devletinizmiş gibi davranın." diyen birine cevab olarak verilmiş. öyle bir havası var. sanırsın herifçioğlu saatinin alarmını kuruyor.
türkiye sınırları dışında bir yerde kuracak olurlarsa hala çekinmelerine gerek yok. hatta desteklemek lazım, devlet kursunlar bir yerlerde ki buradan gitsinler. ha bu ülke sınırları dahilinde bir devlet kurmaktan bahsediyorsanız çekinmeyin, sadece deneyin annem. deneyin ve görün sadece. çok eğleniriz biz.
türk milletinin vekili olan birisinin türk milletinden yabancı birisiymiş gibi "siz" diye bahsetmesi ve kabadayılık taslamasıdır. görevden alınmalı ve vatana ihanetten idam edilmedir.
"kukla olmak bizim için çok daha kolay olduğundan böyle davranıyoruz ötekini götümüz zaten yemez" şeklinde devam ettiği düşünülen cümledir. ciddiye alınıp başlık bile açılmasına gerek olmayandır.
her 15000 kişiyi bulan topluluk memnuniyetle bu ülke içinde ülke kurabilir açılım maçılım derken anasını siktiniz ülkenin ya hadi hayırlısı..
van depremi olduğu sırada bunlar özerk değiller miydi böyle kongreler falan yaptılar kendilerince özerk olduk artık biz herkese sıfır bize yüz diyen fırat gibi bi havaları vardı o sıralar. sahi ne oldu sizin o iş. sen beni güldürdün allah da senin.. *
(bkz: hassiktir diyorum hassiktir)
bir kere devlet kurmaya göt lazım.

kendi başına ayakta kalabilecek güç lazım.

"devlet bize boğmıy" nidalarıyla ortalıkta dolaşan vatandaşlarının azına üç beş kuruş tıkayıp susturabilmen lazım.

sürekli sorun çıkaran işi gücü olmayan gereksiz insanların gereksiz çocukların götlerindeki bez paralarını karşılaman lazım.

elektiriği suyu beleşten dağıtman lazım.

yok ben yapmam bunları diyorsan bunca senedir beleşçiliğe, asalaklığa alışmış insan müsvettelerini tekrar işe yarar hale getirmen lazım.

varmı o göt? yok tabi. o yüzden özerklik bu gibi asalaklar için en iyi çözüm. hatta kuzey ırağıda bağlayalım türkiye ye oradakilerede biz bakarız. nası olsa alıştırdık sırtımızdan geçinenleri. onlarda faydalansın biraz. ee onlarda insan.

yaşasın insan hakları.
- devlet kurmaya çalışsaydık sizden çekinmezdik
+ aferin cesurmuşsunuz
- amerika "saldırın koçum arkanızda ben varım" dedi
+ hee, şu meşhur el ziki olayı
keşke devlet kurmak isteselerdi, bedava yaşamak değil. keşke devlet kurma niyetlerini eyleme dökselerdi. türkiye cumhuriyeti ordusu tarafından siktir edilirlerdi o zaman bu ülkeden. üzerimizden geçinmezlerdi.
selo buyur çekinme zaten çekinmeni isteyen yok o zaman hadi sende gerilla mücahadelesinde ölmeye.
"Bizden çekindiğiniz için devlet kurmaya çalışmıyorsunuz" cevabı verilesi cümle.
provokasyon amaçlı söylenmiş bir kürt faşizmi yinelemesidir. ciddiye almayınız. bırakın eğlensinler.
kürt zekasının bir örneğidir.

aynı katıksız kürt zekası mitinglerinde faşizmden bahseder, sağa sola faşist der durur. sonra "kürdün aklı bu kadar" dediğimizde sürüsüyle insan ırkçılıktan tutun faşizme kadar sürüsüyle laf eder. dünyada faşizme bu kadar kökü köküne bağlı olupta sağa sola faşist diye saldıran başka topluluk olmasa gerek.
türkleri zorla faşist olmaya iten söz öbeği. be amın oğlu demezler mi adama ne bekliyorsun o zaman diye? kck ne diye? apo itinin söylediği erken devlet terimi ne diye?
orospu çocukluğu böyle birşey işte. halısahaya takım mı kuruyorsun ne bu kurduğun senin!
gel gel. bak burda sizin devlet gel. bak işaret parmağımla orta parmağımın arasından sana bakıyo gel!
(bkz: az ötede oyna)
bişeylerin sonunun geldiğini hissettiren açıklama.