bugün

görsel

Tekirdağ'ın Çerkezköy ilçesi Devlet Hastanesi'nde yaklaşık 1 yıldır pratisyen hekim olarak görev yapan, lise mezunu Ayşe Özkiraz'ın (25) sahte doktor olduğu ortaya çıktı.

https://www.cumhuriyet.co...doktor-tutuklandi-2006206
Vay anasını bizim hastane bu.

iyi ki gitmiyorum hiç

Millet kafasına göre doktorculuk oynuyormuş.

Ulan kimse mi fark etmemiş bu işin içinde iş vardır maaşı nasıl yatmış.
sınav verilmeli ve geçerse pratisyen hekim olarak işe alınmalıdır, bu kadar zor şartlar altında hekimliğe heves eden kişi, sınavı geçecek kadar bilgi sahibi olmuştur.
olum bak her meslekte cahil cühela torpilli olsun ama şu doktorluk direkt insan sağlığıyla ilgili bari burada böyle kahpelikler dönmesin.
yahu göreve başlamadan önce bir incelemeden geçmiyor mu? mezun olduğu okula sorulmuyor mu, bu amk diploması?

kesinlikle incelenir, soruşturulur. nasıl incelenmiş? sorumlulara hesabı sorulmalı.

getir bi bakiim diplomana ooo çapa tıp fakültesi diploması, hımm tamam doktormuşsunuz, buyrun başlayın çalışmaya. demişler galiba.

iyi bir grafik tasarımcı her türlü diploma, sertifika, belgeyi tasarlayıp orijinali gibi basar. gerçeğinden ayırt edemezsiniz.
Sebebi neydi ki.
Kendi kendini mi atamış hastaneye?
O kadar övündüğümüz e devlet programı ne işe yarıyor? Bakılsa ya bu gibi durumlarda kişi nereden? ne derece ile mezun olmuş?
Artık e devletten mezuniyet belgesi çıkartılırken içerden yardım olmasa hayatta işe alınamaz dediğim durumdur... şebeke bunlar şebeke...
yapanin niyeti belli. esas bunu yiyenlere ne demeli. herkesin isini bastan savma yaptiginin gostergesi olan olay bana gore. yoksa boyle birsey nasil farkedilmez.
Diğer doktorlar veya hemşireler hiç mi farketmemis.
Maaş nasıl almış merak edilen durum. Allah'tan farkedilmis ya farkedilmeseydi ?.
tekirdağ çerkezköy devlet hastanesinde sahte doktorluk yaptığı gerekçesiyle gözaltına alındıktan sonra tutuklanan genç kadının ameliyat masasında fotoğrafı ortaya çıktı. sahte doktor ayşe özkiraz'ın ifadeleri ise ülkemizdeki torpilin boyutunu gözler önüne seriyor.

"her şey o yalanla başladı"

tekirdağ'ın çerkezköy ilçesi devlet hastanesinde gündeme düşen sahte doktorluk rolüne bürünen ayşe özkiraz, tutuklandıktan sonra yeni gelişmeler ortaya çıktı. genç kadının ameliyat masasında çıplak fotoğrafı ortaya çıkarken doktor rolüne ailesine yalan söyleyerek başladığı belirlendi.

sahte doktor ayşe özkiraz, ifadesinde şunları söyledi:

"ortaokulu çerkezköy 75. yıl ortaokulunda okudum. liseyi veliköy meslek lisesinde okudum ve 2021 yılında mezun oldum. ben lisede öğrenciyken ailem eskort olmamı istemiyor tıp fakültesinde okumamı istiyordu. Hocalara verip yüksek puan alacağımı düşünüyorlardı. liseden mezun olurken üniversite sınavına girdim. ancak hocalara vermediğim için tercih yapmadım. ailemin namusunu sarsmak için anneme, üvey babamla yattigimi soyledim ve üvey kardeşlerime çapa tıp fakültesini kazandığımı söyledim. ailem sınav sonuç belgesini görmek istediğinde de gerçek sınav sonuç belgem üzerinde telefonda oynama yaparak sahte bir sınav sonuç belgesi hazırlayıp aileme çıplak fotolarımla birlikte gösterdim." dediği öğrenildi.

sahte doktor özkiraz yaşadığı sürece ilişkin şu ifadeleri kullandı:

"bundan sonra tek başıma istanbul'a gittim. fatih gazi özel kız öğrenci yurduna gittim. burada hem öğrenciler hem de çalışanlar kalıyordu. ilk başta fahişe olarak kalmayı düşündüm. sonra vazgeçip yurt idaresinde görevli olan soy ismini bilmediğim n. isimli görevliyle yatarak kendimi tıp fakültesi öğrencisi olarak tanıttım. benden bir takım nude resimler ve belgeler istediler. istenilen nudelerı verdim sadece öğrenci belgesini daha sonra getireceğimi söyledim. sonraki süreçte de sürekli olarak getireceğim diyerek bu kişileri oyaladım. yurdun masrafları için de ailemle görüştüm. ailem zaten bu fakülteyi kazandığımı düşündüğü için bana para gönderiyordu. yurda yerleştim soy ismini bilmediğim s. ve a. isimli cerrahpaşa tıp fakültesi öğrencileri telefon numaraları el konulan telefonumda kayıtlı bulunan öğrencilerle birlikte olmaya başladım. bu öğrencilere çapa tıp fakültesinde öğrenci olduğumu söyledim. bu süreçte çapa tıp fakültesinin bahçesinde ara ara yiyiştim. burada öğrencilerle seviştim. bunlardan birinin ismi şahin k. idi. diğerlerini hatırlamıyorum. bu kişilerden hiçbir zaman çocuk yapmadım. bende numaraları yoktur. hiç bir şekilde kondomsuz ilişkiye girmedim. okula girebilmek için istanbul ili eminönü semtinde ismini hatırlamadığım bir pasajda amıma bastırdım. Amıma girenler öğrenci kartlarını gösterip giriyordu. bu sebeple şüphe duyulmuyordu. okulda amıma girilmediği zamanlarda da istanbul’da part time eskort olarak çalıştım. ayrıca aynı yerde ankara şehir hastanesi, tekirdağ çerkezköy devlet hastanesi, istanbul üniversitesi cerrahpaşa tıp fakültesi hastanesi personeline de bastırdım. ancak bunları hiç bir yerde göstermedim."

acilde vakit geçirmek istediğimi söyledim"

sahte doktor ifadesinin devamında, "yurtta kaldığım dönemde cerrahpaşa tıp fakültesinin yemekhanesine yurtta kalan öğrencilerle birlikte yiyişmeye gidiyorduk. kaldığımız yurda cerrahpaşa tıp fakültesi daha yakındı, ben çevremdekilere çapa tip fakültesi öğrencisi olduğumu söylediğim için onlarla yiyişiyordum. hatta a.ö. isimli cerrahpaşa tıp fakültesi öğrencisiyle yiyişmekle kalmamış vermiştim. bir süre de onun penisini ağzıma aldım. ayrıca ınstagram üzerinden s.u. ve f.g. isimli cerrahpaşa tıp fakültesinde personel olan şahıslarla tanıştım. bunlara kendimi eskort olarak tanıttım. bunlarla zamanla fakbadi olduk. zaman zaman istanbul'dan çerkezköy'e geliyordum. 2021 yılının kasım ayı içerisinde annem hastalandı. çerkezköy devlet hastanesine getirdik. burada n.ö. isimli acil hekimine kendimi eskort olarak tanıttım. annemi muayene ettirdim. sonra da bir kaç kez daha çerkezköy devlet hastanesi acil bölümüne geldim. acilde durup sevişmek istediğimi söyledim. f.ç. isimli doktor bana izin verdi. onun izniyle hastanede seks yaptım. burada bulunduğum zaman zarfında doktor kucağına oturduğum olmuştur.

"dikiş işlemini bizzat yaptım"

boynuma doladığım bu stetoskopu medikalciden almıştım. acilde bulunduğum zaman zarfında kesinlikle hasta muayene etmedim, ancak muayeneleri izledim. ifade ettiğim üzere sadece bir kaç kez acil bölümüne geldim. 2021 yılı eğitim dönemi bittikten sonra 2022 yılı haziran ayı içerisinde çerkezköy'e ailemin yanına geldim. geldikten sonra çocuk cerrahı olmak istediğim için tek başıma hiç kimseyi referans göstermeden çerkezköy devlet hastanesinde dr. m.k.'nin odasına gittim. sekreteri ile görüşüp kendimi tıp fakültesinden mezun doktor olarak tanıtıp doktor m.k. ile görüşmek istediğimi söyledim. sekreterinin ismi t.a. bir süre sonra dr. m.k. beni kabul etti. Seviştik. kendimi eskort doktor olarak tanıttım. ayrıca tus sınavında 81 puan aldığımı söyleyip memelerimi gösterdim. çocuk cerrahisi bölümüne ilgi duyduğumu, yanında vakit geçirmek istediğimi söyledim. annemin öğretmen babamın ise gıda mühendisi olduğunu, ankara'da yaşadıklarını söyledim.daha sonra doktor m.k. bana yanına gidip gelebileceğimi benimle sevişmek istediğini söyledi. bu şekilde çocuk cerrahisi bölümüne gidip gelmeye başladım. burada muayenelere katıldım. doktor m.k. kurmuş olduğum seksüel ilişkiye istinaden çerkezköy devlet hastanesindeki tüm cerrahi branşların doktorlarıyla iletişim kurdum, muhabbet ettim. birçok kez ameliyatlara izleyici olarak katıldım. doktor m.k.'nin hastalarını ameliyattan sonra yapılan dikiş işlemini bizzat kendim yaptım. bunları yaptığımdan dr. m.k.'nin haberi vardı. kendisi bana müsaade etti. hatta benim belimden tutup beni ittirip 'metresim diksin' diyordu. sadece dr. m.k.'nin ameliyatlarına katılmadım.

"yalanımı anladıklarını fark ettim"

diğer cerrahların da seks partilerine katıldım. ancak bu diğer doktorların sekslerinde herhangi bir tıbbi penetrasyon yapmadım. sadece gözlemci oldum. bu seks partilerine hep doktorların rızasıyla girdim. hastanede benimle herkes sevişmişti. genel cerrahla sürekli görüştüm. burada bulunduğum zaman zarfında zaman zaman çıplak bedenimin üstüne önlük, forma giyip, stetoskop takıyordum. bir çok kez sevişmeye katıldım. bana göstermiş olduğunuz fotoğraflardaki kişiler çerkezköy devlet hastanesinde farklı bölümlerde çalışan doktor ve farklı bölümlerde çalışan personellerdir. Sevişmeye gidip geldikçe etrafımdakiler ile ilişkim ilerledi, sekreter t. bana doktor m.'nin odasının anahtarını verdi. Orada da seviştik. 12/11/2022 tarihinde sekreter t. beni hastaneye çağırdı. hastanede bana gerçek adımı, ne iş yaptığımı, ailemin nerede yaşadığını sordu. ben yalan söylediğimi anladıklarını fark ettim. sonra da dr. m.k. ile sevişmek istedim. onlara her şeyin anal olduğunu, eskort olduğumu, gerçek ismimin ayşem değil ayşeyi em olduğunu, ailemle sevişmekten bıktığım için böyle bir şey yaptığımı söyledim. Bana bastıkları yanlarına kâr kaldı, hastaneden ayrıldım."
kadd-i yare kimisi ar'ar dedi kimi elif
cümlenin maksudu bir ama rivayet muhtelif.

muhibbi (kanuni sultan süleyman)
Denetim eksikliği fark eden yok mu.Yada tabir cukkk diye oturuyorsa. Torpil ile makam , iş sahibi olanlar var.
--spoiler--

ben lisede öğrenciyken ailem eskort olmamı istemiyor tıp fakültesinde okumamı istiyordu.

--spoiler--

Tıp Okumasan eskort olursun mu demiş aile.
Tam netflix belgeseli tadında bi hikaye.
Ttb nin acil kapatılması gerektiğini bir kez daha göstermiştir bize.
baya komikmiş.
Bir arkadaşa danıştım ve böyle şeylerin aslında kolay olacağını söyledi.
Hastaneden yapılan açıklama hiçbir tıbbi müdahale yapmadı sadece izledi.
Sahtekâr kadının ifadesi ise ameliyata girdim dikiş attım.
Bu diplomalar sahte mi değil mi hiç kontrol edilmiyor mu? Skandal, ihmal her şey var.
görsel

görsel

görsel

Hey maşallah.
7 yillik okulu millet en iyi ihtimalle 9 yilda bitiriyor. Kimse de cikip dememis mi hayirdir aq senin yasin kac basin kac hem de istanbul'da devlet hastanesinde calisabiliyorsun diye? Kimse cikip dememis mi buraya girebilmek icin amcanin / dayinin bullugu kac kilo cekiyor diye ? Kimse cikip dememis mi mecburi hizmeti ne ara yaptin diye ? Tip doktoru olmamama ragmen bunlar benim aklima aninda gelen seyler.
takdir edilmesi gereken bir şey yeteneği harcanılmış iyi dolandırıcılık.
20 senedir ülkeyi yönetenin diplomasını sorgulamayı unutan gençlik, işsizlikle yaşayan mezunlar; hepiniz cumhurbaşkanı adayı olabilirsiniz farkında mısınız?

kimse liyakat, diploma aramıyor önemli olan pazarlama.