bugün

kemal kılıçdarla aynı kefededirler. sayelerinde ülkede kaale alınacak muhalefet partisi yoktur. allah belalarını versin diyorum başka bişey diyemiyorum.
gereksizler.
Her kaos döneminde birlik ve beraberlik cagrisinda bulunan muhalefet lideri. Bu sebeple bile sempatimi kazaniyor.
mhp'nin siyaset yapmasını engelleyen dede. şimdi yine elindeki metinde yer alan sonu -dır -dir ile biten klişeleri okuyacak.
Türkiye nin sigortası. Eğer şimdiye kadar iç savaş çıkmadıysa bunda büyük emeği var.
Fakat Zamanı doldu. Yönetimi gençlere bırakman dileğiyle.
türkiye'nin atatürk de dahil gelmiş geçmiş en iyi siyasetçisi. açık ve net.
kendimi bildim bileli hep acaba yerinde muhsin başkan olsa ne olurdu sorusunu sorarım. iyi adamdır dürüstlüğüne sözümüz yok büyük saygı duymaktayız kendisine ama son zamanlarda kongre çağrılarına kulak tıkayarak saygınlığını yitirmekte. eskisi gibi ülkücü harekatın devlet abisi ol be bahçeli saygınlığını yitirme.
Devletin adamı. Devlet menfaatleri sözkonu ise gerisi teferruattır. Her devlet adamı gibi kendisini ölümsüz zannediyor olabilir. Bilemiyorum.
Hataları vardır ama türk siyasetinde dik duran adam gibi adamlardandır.
Siyasi kariyeri boyunca yaptığı kritik hamlelerle ülkeyi olası bir kaostan korumuş ancak tek başarısının bunlarla sınırlı kaldığı siyasetten anlamayan, belki de anlamak istemeyen partisini iktidar yapma gibi bir amacı ve derdi bulunmayan Türk milletinin genelince hiç anlaşılamamış kendi tabanının büyük çoğunluğunca da sadece kısmen anlaşılabilmiş genel başkan.

Dipnot: iyi adamdır eyvallah da olmasa da olur zannımca.
Artık Aktif siyasetten çekilmelidir. MHP'nin ve ülkücü hareketin genç ve dinamik bir lidere ihtiyacı vardır. Koray aydın genç sayılmaz ama daha faydalı olacaktır. Fikirlerine değer verilen bir büyük olarak davaya hizmete devam edebilir. Yine de makamını bırakana kadar genel başkanımızdır, saygıda kusur etmemeye çalışırız.
Kimsenin siklemediği adam. Gerçekten öyle.
sanırım bir rte ye saydırınca çok üzülüyor.
gözü parada olmayan, insancıl, dürüst, ilkeli, duruşlu devlet adamıdır.
genel olarak yaptığı siyaset tarzını ve şovenist uslübunu beğenmesem de son açıklamalarıyla takdir ettiğim siyasetçidir.

kendisini "muhalefet" sanan ve sadece ülke hayrına olan şeylere muhalif olanlara iyi bir ders vermiştir.

birincisi malumunuz terörle mücadele kapsamında hükümete tam destek vermesi.

işte gerçek muhaliflik budur.

tamam her şeye muhalif ol, tepki göster, karalama ve iftiralarla bir yerlere gelmeye çalış (sözüm sosyal demokrat geçinenlere),

ama söz konusu terör olunca iş değişir arkadaş.

zerre kadar omurganız varsa çıkarsınız bu adam gibi,

"biz bu konuda hükümetin arkasındayız, her türlü mücadelenin destekçisiyiz" dersiniz,

o sizden güç alan kankilerinin hdp ve pkk da anlar ki "bu adamlar bize ülkeyi böldürmez" ve geri çekilir.

ama siz bir öyle bir böyle oranız buranız ayrı oynadıkça bu ülkede terör falan bitmez.

ikincisi de abd nin erdoğan ın ziyareti sırasındaki tutumunu da eleştirmiş.

ona da aferin.

zira ne olursa olsun bunlar bireylere değil ülkeye karşı sergilenen bir tutumdur.

sen bu ülkenin cumhurbaşkanının oradaki nahoş karşılanmasından zevk alacak kadar karaktersizsen,

sonra da burada çıkıp da "biz atatürkçüyüz, ülkemizi seviyoruz" diye sayıklamayacaksın.

şu adama bakın da birazcık muhalifliğin sınırları konusunda bir şeyler öğrenin.
Mhplilerden çok akplilerin takdir ettiği isim. Bu bile bir şeylerin göstergesi aslında.

Edit: pkkykla Oslo'da görüşenlerin terörle mücadele etmesi?
Umarım meral Akşener MHP'nin başına gelir de hepinizi tokatlar.
tayyip'i başkan yapmadan gitmeyecek kişidir. tüm direnmesi bu yüzdendir. anayasa değişikliği oylamasında akpyi mecliste destekleyeceği kesindir.

(bkz: siktir git)
iktidarsız.
meral akşener'e yerini bırakması gerektiğini düşündüm mhp lideri görünümlü akp'li.

herkes hayır oyu verdi mi diye elini kaldırıp arkası sıraları kontrol edenleri de unutmadık.

görsel
bu adamı hiç sevemedim nemrut suratlının önde gideni siyasete girişmesi bile saçma olmuş hiç bir başarısıda yok.
en faydali AKP'lidir.
Emeklilik primleri akp tarafından ödenen kişi.
iyi bir insandır ancak siyasetçi değildir ömrünü bu yolda boşuna harcamıştır.
Bu kadar pasif olması tarihi hata idi.
görsel
seveni kadar sevmeyeni olan siyasetçi... mhp nin o kabadayı takılan alt kadrolarını temizlemesi belki de en büyük icratidir bence ama artık yerini kendine göre daha genç ve deneyimli siyasetçilere bırakmalıdır. bence sinan oğan veya meral akşener kendinden daha başarılı olur. köşesine çekilip emekliliğini yaşaması kendisi için en iyisi olur...