bugün

Eğer telefon sessize alınmadıysa sınıftaki herkesin hep bir ağızdan ''cık cık cık cık'' diye yadırgamasına ve akabinde sınıfında tepkisiyle gaza gelen hocanın ''kim o densiz'' diye çıkışmasına sebep olan olay.
Ulan başka bişeyde böyle birlik olup ''cık cık'' lamazsınız ibneler.
sınıfta bir arkadaşın başına gelince hep birlikte hapşırmaya ve öksürmeye başladığımız için sorun olmamış hadise.
başıma geldi, eliniz ayağınıza dolaşır. biliyorum.
bi gün sınıfa sessizlik hakimden cıs tak cıs tak telefonum çalmaya başladı. o zamanlar sınıfta sevilmeyen biri olduğumdan ''yuhh x'', ''oha derste kapat bari'' gibi nidalarla hocaya ima edilmeye çalışıldı ama son anda kapattım. arayanda annemmiş. çıkışta ''annem derste olduğumu bilmiyo musun?'' demiştim, o da ''biliyorum o yüzden aradım, çıkışta gör diye'' demişti.*
yyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyya ba da ba dooooooooooooooooooooooo diye çalıp sınıfı kopartabilir.
eğer telefon melodiniz 'happy tree friends' in theme şarkısı ise ve koca anfimsi sınıf pür dikkat profesörü dinliyorsa, o telefonun eşhedüye başlaması gereken durumdur.
1.sınıftayken medeni hukuk hocamız aynen şöyle demişti o duruma düştüğümde ''ben dersimi önemsiyor saygı duyuyorum. eğer bu derse gelecekseniz telefonunuzu ya kapatın ya da sessiz konuma getirin'' ama aradan 1 dakika geçmeden telefonu çalmıştı. koca amfi yerlerde tabi. *