bugün

genelde çalışılan dersle tamamen alakasız olan şeylerdir.

''niye trip attı şimdi bu kız gene ya?''
''bir el pes atıyım bilgisayarda sonra çalışırım nasıl olsa.''
''ana! kediye yemeğini verdim mi? hehe bende kedi yoktu ki ya.'' gibi.
duvarda posterler var ise derhal onun üzerine kurulanları mevcuttur.
50 alsam yeter.
müzik, müziğin çağrıştırdığı güzel kız, behlül'e alınan yat, mezuniyet, çay mı koysam sorusu diye uzayıp giden sorular.
dunya barisinin nasil saglanabilecegi.
asılır sonra devam ederim.
etsiz çiğ köftenin nasıl yapıldığı.
dersi veren hocanın annesi.
masa başında oturmayı engellemek için çeşitli ihtiyaçlar belirmeye başlar..(uyku,açlık,susuzluk,kaşıntı basması)..çalışma öncesi kurulan hayal kalabalığının fazla uzun sürmesinden dolayı da kıçın acımaya başlamasıyla sıkılınır ve kalkılır.
hay ..!nasılsa kalacam niye çalışıp vakit kaybedeyim ki lan?
kalemini kaybeden kişinin, bu sorunu aşırı dozda büyütmesi sırasında aynı soruların akılda dönüp durmasını kapsamaktadır.

"ben kalemimi nereye koymuştum? kim arıyo lan bu saatte? neyse çağrı atmışlar... kalemim nerde? kim arıyo lan? neyse mesaj gelmiş... kalemim nerde abicim? kalemim nereeeeedeeeeeaaaaaa?????!!!"
lan olum üniversitede kızlar teklif ediyormuş, çalış çalış...
beeeeh sözlükte ne muhabbetler dönüyodur şimdi.
metallica parçalarının arpejlerinin nasıl atılabileceği.
bıraksam mı artık? yok yok biraz daha çalışayım. biptiğimin mustafasından fazla almam lazım... o varyaaa eşşek gibi çalışıyodur şimdi itoğlu it yine ezer beni kaç aldın ben bunu aldım falan diye.
face de neler oluyo acep iki dakika baksam mı?
ders çalıştırmayı bıraktıracak her şeydir.
ağzını burnunu dağıtmak istiyorum, ç.içi ama bir slm bile vermiyor .bneliğine...görecek bende yazmayacağım..zaten finalim var çok çalışmalıyım!!!1 yoksa kalacağım..ya bak hala yazmadı, yo yo bende yazmamalıyım...(bu böyle gider, ikide bir msn face acılıp bakılır zira blg başında çalışmaya çalışılıyordur..sonra da bir bakılır ki..) aaa gitmiş ya ne zaman gitti ya daha 5 dakka önce bakmıştım buradaydı..öff ya bari ben yazsaydım kaçırdım.....:P (kızımız tabi bu defa da neden yazmadım ya neden bekledim onun yazmasını diye düşünürken gece yarısını çoktan geçmiştir ve uykuya yenik düşmüştür..)
notlar var elinde, hepsi burda bak. hepsini anlayacaksın şimdi. "yaa çok basitmiş amaa" diyeceksin. tabi olm. kesin öyle diyeceksin. finalden 70 alsan geçiyorsun. ama yoklama da yok! hocayla konuşmak lazım o zaman. acımam demişti... evet, dedi! n'abayım o zaman bu kadar notu? çalışsam mı ki? zor sanki...kim bilir ki bunu, anlatsa? salak sınav yarın kimi bulacaksın bu saatten sonra? gelsin anlatsınmış. oldu. yürü git lan çay demle iç işte.
şimdi ben bu dersi çalışıyorum da ne olucak? notum yüksek olursa sınıfı geçerim. sınıfı geçersem üniversite sınavına girerim. sınavdan geçersem bir üniversitede okur, diploma sahibi işsizlere katılırım. sonra liseyi açıköğretimden bitirmiş bir insan gidip benim alabileceğim işi torpille alır. sonra ben zar-zor bir iş bulurum. sonra ben günde 12 saat köpek gibi çalışırken o 8 saat çalışıp paşa paşa evine gider ve benden çok para kazanır. öyleyse ben bu kitabı kapatıp gider kendime bir torpil ararım, ardından hepsi gelir zaten. düzen bu değil mi? aaa valla bu. *
ders haric her türlü konu olabilir. (bkz: sınıfta kalmak)
kolsuz bir adam rüyada kendini kollu mu görüyor acaba.
tanım: dersten sıkılan beyinin ürettikleridir.
örnek: sınavda çıkmaz ki bu.
ders dışında akla hayale sığmayacak herşey gelir.
Bir şarkıyı orjinal halinden başka bir şekilde söylemek. Örneğin; arkadaşım eş arkadaşım şek arkadaşım eşşoğleşşeeek.

Evet, ders çalışırken tepemin tası atabiliyor.
güncel Önemli Başlıklar