bugün

gelip geçici bir duygudur.
işini bilen öğrenciye değmeyen duygudur...

bildiğiniz alanı okuyun.
ertesi gün çok kritik bir sınav varsa oluşacak duygudur. akabinde kopya yöntemine Başvurulmaya çalışılır.
Normal sradanus öğrenci tiplemesi için flaş patlaması kadar gelip geçici olmasına rağmen inek demiyeyimde arı arkadaşlar için delip geçicidir. Birazda aile baskısıyla mı oluşuyor ne? O değil, okulların açılmasına az bir süre kalıyorken sıkça görülebilecek bir başlık türü sankim.. dedim
bende malımdır dediğim başlık. çalışıcam diyip şöz veriyorum 5dk sonra eve gelince şaçma salak şeylerle uğraşıyorum.

kimse ne yapmamız gerektiğini şöylememiş herkes ne yaptığını yazmış. bari nasıl düzeleceğini şöyleyin, eyyy şözlük.
yıllar önce yaşadığım ve halen etkisi süren pişmanlıklardir. Keşke çalışsaydım be.
ders çalışmayınca; pek pişmanlık duygusunun geldiğini anlamazsınız aslında. ta ki sınavdan çok kötü not alıncaya kadar. yumurta kapıya dayanmadan olmaz o işler. bizde öğrenci olduk. ve hala da okumaya çalışıyoruz zaten. swf.
dahilinde bulunduğum kabus.
Ders çalışılması gereken zamanda gelen uykunun sonucudur.
An itibariyle uyumak isterken gelen duygudur. Yatağımdan kaldırdı neyse bahaneyle yemek yemiş oldum. Şimdi tekrar yatacağım uyuyacağım.
Telefonu elime aldıktan sonra bırakamıyorum.Sonrada çalışmadığım için büyük vicdan azabı.
sınav haftası ile birlikte yerini öfkeye bırakan duygudur.
göte giren final sonrası, ''malım olum ben, mal gibi çalışmadım!!!!'' diyerekte ifade edilen duygu.
içim sıkılıyo, bunalıyorum.
bu çocuk okur.
ingilizce çalışıp bir türlü yabancı dil ile tutturamadığım senkronizasyonu yakalamam gerekirken bütün gün malak gibi yatarak büyük pişmanlık duyuyorum ama bunu değiştirmek için de birşey yapmak gelmiyor içimden, huyum bu.
Zamanında bolca yaşadığım duygudur.

Şimdi etrafımdaki benim gibi olan öğrencilere " günde 3 saat ders çalış mutlu ol, rahatla, baskıdan kurtul; baharın gelişini, karın yağışını, hayatın akışını hisset" diye destek olmaya çalışıyorum. Faydası da az çok oluyor.
Tarifi yok
Belki her şey için çok geç demek için bile çok geç.
Zamanla yerini derin bir boşluğa ve vurdumduymazliga birakacak duygudur.
Bugün de tembelim çok şükür.*
gelecekte oluşur.