bugün

evdeki tüm kalemleri arayıp hangi uçlu kalem daha güzel yazıyor diye bakmak.
Ağaç yaş iken eğilir fakat insan da büyüdüğünde olgunlaşıyor. EN güzel öğrenebileceğimiz ve hayatımıza en çok şekil veren zamanlarımız en çok duygusal değişim yaşadığımız, taraf olmaya, topluluklarda aidiyet duygusu aramaya, kim olduğunu bulmaya veya istediğin karakteri taklit etme zamanı olan ergenlikle çakışıyor. ancak genç yaşta yeterli olgunluk seviyesinde olan insan işini geleceğini düşünüp ders çalışır ve bu konu hakkında herhangi bir problemi olmaz. Diğerleri de yaşlarından ötürü o seviyeye gelmemiştir ve duygularına yenik düşüp başka işlere daha somut şeylere yönelir. Ders çalışmak çölde yürümek gibi. Mesafe kat ediliyor fakat somut bir şey göremiyoruz. ilerde işimize yarayacak. Gençken 2 sene oturup çalışmak ilerideki 60 70 seneyi belirleyecek yani ömrün yüzde seksenini falan fakat insan bunu göremiyor haliyle ve başka şeylere yöneliyor. Eğlence veya vicdanını rahat tutmak için yapılacaklar listesinde olan ama dersin altına yazılmış maddeleri uygulamak... Temizlik şu bu derken bunlarla vakit geçirir '' ama bunları da yapmam gerekiyordu'' deyip geçerler. Eğlence kısmında ise genelde bilgisayar oyunları tercih edilir. Hem artık teknolojiye makinelere daha yakınız diye hem de beynimizin daha çok uyarıldığı şeyi seçmesi sonucu oyun oynamak isteriz. iki halde de ders çalışılmamış olur. Umarım ders çalışmanın bilincine kendiniz varırsınız çünkü sadece bu size verim sağlayabilir.
Tiktok indirmek son çare buna kaldım galiba.
temizlik yapmak dan nefret eden birinin bir anda odasını toplamaya başlaması . bazen bende de oluyordu.
Normalde yapmaktan kaçacağınız onlarca şeyi yapmak için can atarsınız ders çalışacakken.

(bkz: Bulaşık yıkamak)
(bkz: temizlik yapmak)
(bkz: telefonu temizlemek)
2001-2006 yılları arası öğrenciydik, tost makinesinden bozma bir kameramız vardı onunla çektiğimiz videolara bakılırsa, sınav haftaları yaptığımız aktiviteler:

1. LOTR Extended serisini üstüste izlemek,
2. Koltuk minderlerini yere döşeyip, karate, kungfu, güreş müsabakaları,
3. Bir takım kötü alışkanlıklar. (yarım somon ekmek için kavga etmiştik akabinde, "ben yiycem ben yiycem" diye, anlayan anlamıştır.)
4. Kamera durdurma, kaydetme özelliğini kullanarak aniden yok olma, aniden belirme ile ilgili videolar. (çaydanlığı ovuyon içinden cin çıkıyor tipi sahneler)
5. Age of Empires 2 kapışmaları.
6. Heroes 3 kapışmaları. Sıra tabanlı bir oyundu ve herkes sıra ile oynadığı için sıranın tekrar sana gelmesi yarım saat sürüyordu. Bir arkadaş kız arkadaşını getirmiş, oyununu oynuyor, sıra kendine gelene kadar da sevişiyordu odasında p.ç.
7. Half-Life ve CS kapışmaları.
8. Arnold Schwarzenegger'in Conan serisini izlemek,

özetle ders çalışmak hariç her b.ku yemişiz.
aç veya susuz olmadığın halde mutfağa gidip buzdolabını açmak ve uzun uzun göz gezdirip canının bir şey çekmediğini fark ederek geri kapatmak.
görülen her kişiye "of ders çalışmam lazım" demek.
mutfağa gidip buzdolabının kapağını açıp kapatmak. çok yapardım bunu.
bütün kitaplarımı ıslak mendille siliyorum. amaç temiz olması gerçek neden ders çalişmak istemiyorum.
evet saçma ama naapalım...
bunu izlemek.

https://www.youtube.com/watch?v=7zvNLrU3ZDs

allam ben napıyorum.
ders çalışırken dinlenecek müzikleri araştırmak. her vize final ve bütünleme haftasında sıkılmadan yaptığım yegane şeydir.
ütü yapmaya bile razı olduğum anlar hatırlıyorum.
Hiç arayıp sorulmayan arkadaşı özenle bulup hal hatır sormak ayrıca ders çalışağını özenle belirtmek.
halıya yatıp ölümü beklemek olabilir.
Tam saatleri beklemek, 3 dakikada bir acıkmak, 4 dakikada bir çiş molası, ani bi şekilde temizlik yapmaya karar vermek, anlamsızca duvar izlemek. Vsvsvsvs
instagramda saatlerce yemek tarifi izlemek.
Uçlu kalemin her bir parçasını tek tek söküp ıslak mendille silip sonra kalemi tekrar birleştirmiştim. Bunu kalemliğimdeki her uçlu kalem için yapmıştım.
ben genelde kitap okuyorum, dünyanın en saçma hareketlerinden biri, ders kitabını okusam bitirip rahat edeceğim mesela ama yok, ne tür bir rahatsızlık bu ya?
Gözümün önünde duran herşeyi incelemem sanırım.
ben ders çalışmamak için ders çalışıyorum galiba şimdi fark ettim. bir an önce çalışayım bitsin de sonra takılırım amacıyla.
görsel
7 yıl önce üniversite sınavına hazırlanırken kendimi bir diş kürdan çöpünü, mavi tükenmez kalem ile boyarken bulmuştum.
kütüphaneye gitmeden önce bir göz altlarımı kapatayım kaşlarımı doldurayım diye başladığım makyajın yarım saat sürüp adeta drag queen makyajına evrilmesi.
Yaklaşık yarım saat önce yemek yememe rağmen acıktığımı hissettiğimi söyleyerek bir şeyler yemek ve üstüne 3 bardak su içmek. Odaya gittiğimde bilin bakalım ne oldu tabi ki lavaboya gitmem gerekti eee baya uzun süre geçti tekrar karnım acıktı sonra da arkadaşım aradı baya uzun zamandır da erteliyorum zaten bugünde ekersen affetmez. Kendince haklı olunan sebeplerdir.