bugün

bir anlık çalışma hissinin ortadan kalkmasıyla, daha sonra çalışırım, hiç canım istemiyor adlı düşüncelerin birleşmesiyle ortaya çıkması muhtemel uludağsözlük bağımlılık maddelerindendir.
(bkz: entry girmek yerine ders calısmak)
kişinin ertesi gün 2 adet sınavı bulunmaktadır. durumunun ciddiyetinin farkındadır. ama kişi bilgisayar başındadır, uludağ sözlüktedir ve entry girmekle meşgul bulunmaktadır. kişi uludağ sözlüğe bağımlı olmuştur, tedaviye gerek yoktur çünkü bu bağımlılık güzeldir. (bkz: seni seviyorum uludağ sözlük)
fark edemeden insanı içine çeken, bırakmayan ve canına okuyan eylemdir. özellikle bir de sınavı varsa ve ders çalışacam diye sabahlayıp kendini sözlüğe kaptırdıysa, vay haline. uykusuz kaldığı yetmez gibi sınav da kötü geçer. başlı başına uludağ sözlukten soğuma nedenlerinden biridir. ama suç sözlükte değil, sözlüğe uyanda.
kişinin, hali hazırda çalışmamak için bir ton mazereti varken, yetmiyomuş gibi bir de sözlüğün mazeretler silsilesine dahil olması, ve hatta başı çekmeye başlamış olması durumudur.

(bkz: sınavda sözlükten sordularda biz mi yapmadık)
yazma aşkı ve şevki için bir nevi okul kariyerini tehlikeye atmaktır. kişi sonunda bir ayrım noktasına gelebilir; okul mu, sözlük mü?
herhangi bir işin varken , bir yere gitmen gerekirken , hazırlanman gerekirken entry girmekten bir farkı yoktur. yapmak istemediğin şeyi ertelemek bir nevi bilerek isteyerek .
- çince vizesi mi ?
- sözlük mü ?

sorusuna verdiğim cevap.
önünde vizeler olmasına rağmen bir türlü sözlüğün başından kalkamamak sonucu oluşan hadisedir, huzursuzluk verir ama kalkamazsın.
sözlüğe bağımlı hale gelmiş yazarın,sınava çalışması gerektiği zamanda entry girmesidir.
500 sayfalık anayasa hukuku kitabına birde klavyeye bakıp anayasa hukuku kitabına siktiri ceken yazarlardır.

not:iş bu entry deki anayasa hukuku kitabı herhangi bir kitap olabilir.
ders calısmamak icin uretilen binbir bahane arasında en cezbedicisidir.
çok eğlenceli bir durumdur. ama biraz suçluluk duygusuna sebep olur. anne gelince entry girme işlemi beklenmedik bir hızla son bulur.
(bkz: ossuruklu göte çavdar ekmeği bahane)
ınsanı ozellıkle durten bır seyler vardır.ne kadar rahatsızlık verse de ders calısmayıp bılgısayar basında olmak,o entryler bır sekılde gırılır.hem de zevkle.
+olum neden calısmadın?
-hocam entry girdim...
+hadi ya hangi sozlukte yazıyorsun, uludag mı?
-eksi sozluk hocam.
+aq yazarı. gec sıfır.
-ama hocam uludag hakkında güzel entrylerim var, valla.
+sus lan pis yazar.
*
bu gidişle sınıfta kalmama neden olacak eylem.
derste okuduğum konularla ilgili başlık açtığımda yazarak çalışmış oluyor muyum, sene sonunda belli olacak.
sabah erken kalkıp calısırım artık demesi muhtemel yazardır.
çözmesi gereken üç yüze yakın matematik sorusu olmasına rağmen, bir bağımlı gibi yazmaya devam eden sözlük insanı.(ben)
bu başlığa yazanların genelinin muzdarip olduğu hadise. sınavlarının başlamasına günler kalan benim de kurtulamadığım hadisedir. ama bu son entry kapatıyorum şimdi. (bkz: yersen)
(bkz: yarın kol gibi vize varken sözlükte takılmak)
gerçekleşmesi için hem yazar, hemde öğrenci olmayı gerektiren durum. ama bunun birde beteri var ki, sonuçları daha ağır olur.

(bkz: işe gitmek yerine entry girmek)
ders çalışmamak için bahane aramaktır çoğunlukla. entry girerken ha bir şu başlığada bakayım dersiniz ki zamanda bir yandan akıp gider, neyse canım yarın bakarım derse diyerekten yarın yeni bahanelerle ders çalışma modunu, kendiniz devre dışı edersiniz.
onlenemez bir sekilde gerceklestirilen eylem. yarin da sinav bana girecek.
haftasonu sınav yapmayan fakülte/okul vs. gibi yerlerde vakit geçiren yazarlar için an itiberiyle kendilerini ödüllendirmek suretiyle entry girmek caizdir.
güncel Önemli Başlıklar