bugün

(bkz: algıda seçicilik)
acının doruk noktasını tanıyanların, daha fazlası olamayacağını bilenlerin gerçeği. daha fazla acımaz evet. ama, sayı olarak daha daha daha fazla acır. o acı nükseder hep. nüksedecektir de.
bu aralar deli gibi dinlediğim teoman - gerçi ben emre aydın'ın söylediği versiyonuna takılmış durumdayım - şarkısının vurucu sözü. vurucu, çünkü yalan ve yalan olduğunu bile bile söylemek, belki de bi zamanlar gerçekten inanmış olmak daha da vuruyor insanı.
aşk biter, acısını çekersin. o kadar parçalanır ki için, kendini kandırmak için söylersin "bunu da yaşadım ya, daha fazla acı çekmem ben". oysa bilirsin içten içe daha çok acılar vardır çekeceğin. vücudun daha çok acıyacak, gözyaşların daha çok akacak, geceler daha çok uzun olacak.
beni öldürmeyen şey güçlendirir benzeri bi söz, ama biliyoruz ki o da yalan.*
(bkz: Tamamen tükenmeden yeniden doğamazsın)
bir yerden sonra nasıl sevgiler git gide azalıyorsa, sessizlik artıyorsa, bunların sonucunda daha az tepki olur ve can daha az acır..
insanın farkında olmadan kendini savunmasıdır.
yüzde 47 nin açıklamalarından biri.
(bkz: acı eşiği)
(bkz: acı eşiğinin yükselmesi)
kaçınılmaz ise zevk almanın rockçası...
(bkz: tecavuz kacinilmazsa zevk almaya bak)
her seferinde daha az sevmekten ileri gelen bir drumdur. korkulmamalıdır, şu var ki limitinizi tüketmek üzereyken karşınıza seveceğiniz insan çıkarsa, * sadece üzülün...
(bkz: bakire sevgiliyi ikna etme yollari)
kalbin artık yalama olması durumudur. artık hangi duygu değerse değsin o kalbi acıtmayacaktır. ama sevindirmeyecektir de..
'zaten aşk kötü bir şaka anlamaya çalışma' diye devam eden şarkı sözüdür.
(bkz: zaten aşk kötü bir şaka)
(bkz: süpriz)
(bkz: her denilene inanmak)
o kadar koymuştur ki hayat artık koyulacak başka bir yeri kalmayan insanın söylediği sözdür.
algıda seçicilik değil sayın cin çıkartırken çarpılan hocam .
(bkz: algıda duyarsızlaşma)
her seyin bir limiti oldugunu savunan onermedir. dogru mudur? dogrudur. yerden goge kadar dogrudur hem de.

insanin ruhu en cok en sevdiklerinin basina kotu bir olay geldiginde acir, olum gibi misal. ama bir sure acimaz daha fazla yurek. yine bir matkabin ucuna takilmis gibi burum burum burulur, kanar ama aci esigini zaten astigi icin artik diger acilar sana hafif gelmeye baslar. ya da insanin ruhu ne kadar aciyabilir ki sevdicek seni birakip gittikten sonra. iste boyle sozluk. acir tabi ki canin hem de cok acir ama bir noktadan sonra artik onemi kalmaz acinin. hatta bu aci seni bencil yapar.
kimyada eşik değeri olarak tanımlanır veya kas fizyolojsinde bir kasın ne kadar da fazla uyarım verilsede aynı gerime sahip olmasıda denilebilir.
teoman ın onyedi albümündeki "sürpriz" isimli şarkısında geçen söz.
zaten aşk kötü bir şaka annlamaya çalışma
her güzel şey bitermiş....
aşk nedensiz sevmekmiş...

--teoman--
teomana ait olan güzel bir parça. aynı zamanda bilimsel olarakta doğru.
Teoman kisisinin bana gore seslendírdigi en guzel sarkinin sozleri.
Bir misrasida soyledir
ask nedensiz sevmekmis.
acır acır yalan o.
Doğru diyorlar her şeye alışıyor insan. Fiziksel anlamda gerçek acıma bir yerimiz kesildiğinde daha çabuk geçiyor bu biraz daha zaman alıyor ama alışıyor unutuyoruz sıkıntı yok.