bugün

Rahatsız edilmemesi hatta uzaktan lafının bile edilmemesi gereken insan.
Samimi insan, zararı olmayan insan. Biraz dertlidir. Yalnızlığı sevendir. Acılarını yalnız yaşamayı sever.
melankolisini doya doya yasamaktadir. deniz manzarasindan cok aklindan gecenlerle mesguldur.
şu sıralar çokça yaptığım bir aktivitedir iyi geliyor bu aralar ..
mırıl mırıl söylenen denizi izlemek insana huzur verir. adeta dalgalarla söyleşilir. ya karadenizin azgın dalgalarıysa;boğulur kişi sanki o dalgalarda.
renkler büyüler insanı, mavinin her tonu danseder önümüzde. gel de hülyalara dalma...
(bkz: ismail abi) ve ara ara benim o kişi.
Havuzu izleyen insandan daha sanslidir..
tek olmasın bu insan ama yanında mutlaka biri olsun arasıra birkaç kelam edip sonra tekrardan uzun uzun denizi balık tutan amcaları gelen geçeni izlesinler.
Her an ağlayabilecek durumda olan yalnız veya terkedilmiş bir insandır.
dertleri deniz kadar olmuş insandır, ona uzaktan uzaktan eşlik edin.
Feribot sırası beklenirken bolca yapılandır. Kulağınızda eğer iyi müzik varsa zevki iki katına çıkarıp, kafanızda klipler dahi çekebilirsiniz.
Benimdir. En keyif aldığım şeylerden biri. Kalbimde beynimde ne varsa kurtulurum oraya gidince. Bazen anılar, insanlar gözümde canlanır, bazen de yanımda olmasını istediğim insanlar.
Kimse olmadan düşünmek için güzeldir denizi izlemek.
huzuru denizde, mavide bulan insandır.
işim gereği her gün denizi izlediğimden bahse konu kişi benimdir.
şuan yattığım yerden bir elimle karnımı kaşıyom diğer elimle entry girerken aynı zamanda denizi seyrediyorum hava da az esintili oh nefisss...

huzura eren insandır.
Dalgalarinin imgeleminin arasinda kaybolan ruh insanidir.
(bkz: Ben de ilgi cekebilirim)

Makara bir yana da aslinda denizi izlemez, dinler.
izlerken kafada bin tane soru işareti barındırmayan insandır bunun en makbulü. miskin miskin izlemektir aslolan. hele bir de şanslıysan tatlı bir yakamoz.

tüm gerginliği alır götürür.
her gün evimin balkonundan yaptığımdır, yanımda da çayım veya kahvem varsa, değmeyin keyfime. bazen dinlendirir, bazen hüzünlendirir. değişiyor.
engin gönüllü insandır. sabah erken saatte denizi izlemek,kokusunu içine çekmek,dalga seslerini dinlemek insana tarif edilmez bir mutluluk verir.
pourquoi'dir.

denizi izlerken, suları yukarılara kaldırırım. dolandırırım. şekillere sokarım. büyük su canavarları yaparım. önümde dikilir koskocaman sudan canavarlar. gelip beni ısırmaya çalışırlar. sudan oldukları için ısıramazlar. sadece ıslatıp giderler. sonra yine yeşil su küreleri dolanır etrafta. birbirlerinin içinden geçerler. parmağımı uzatıp binlerce minik su küresi yaparım.
Suya bak bak gözü Ağrır Adamın be )) cankurtaran olan bilir.
kuul görünmek istemiştir. denizden esen rüzgar sayesinde saçları uçuşur. yaz kış pardesü giyer, sigara içer.
Kendiyle konuşmaya, insanlardan uzaklaşmaya ihtiyacı olan insandır.

Bazen bazı duyguları en iyi kendisine anlatır insan, en iyi kendisi anlar başkasına anlatamadığı veyahut anlatmaya mecali kalmadığı şeyleri.
Denize dökmek ister bütün dertlerini, dalgalarla birlikte uzaklaşıp kaybolmalarını ister.

insan en çok kendiyle baş başayken mutludur ve bu mutluluğunun denizin sonsuzluğu gibi uçsuz bucaksız olmasını ister. Denize bakar uzun uzun, denizin o muhteşemliğiyle birlikte özgür bırakır düşüncelerini, ve işte tam o anda bir arınma başlar...

Denizi izlemeyi özledim ben de...

görsel
Denize kiyisi olan bir sehirde yasayan insandir.
Seyretmelere doyamayandır.
Ölesiye Susarak seyredilir deniz, aşkla, hayranlıkla.
Derinliğine, güzelliğine, sonsuz duruşuna hayran hayran...
Bir de çay içer meselâ izlerken, keyfi yerindeyse hafiften demlenir belki...

Düşünür... Çoook düşünür...

görsel
Sinop limanı.