bugün

türbanlı türbansızla aynı yerde denize girmediği için ikisi aynı denizin aynı bölgesinde olmaz...

ama tabiki ben türbansızı kurtarım...

yaşda bi kriter...
sonunda buda oldu. bu başlığıda gördük saygı değer yazarlar. artık ölsekte gam yemeyiz. *
iskender pala'nın da kitabında bahsettiği (bkz: iki darbe arasında) zamanında subay olmak isteyenlere mülakatlarda sorulan, denize atatürk ve hz.muhammed ya da bir değişik versiyonuyla kuran-ı kerim ve nutuk düşse ve yalnızca birini kurtarma şansınız olsa hangisini kurtarırsınız tarzındaki soruların postmodern halidir bu soru.
(bkz: zihniyet sikmek)
türbanlı türbansız fark etmez, doğru cevap hangisi yüzme bilmiyorsa onu kurtarırım.*
eskiden olsa cevap atatürk'tü. şimdi ne oldu bilinmez.
islam dinine göre insan hayatı kutsaldır. kimin hayatta kalma şansını yüksek görürsem onu kurtarırım.
(bkz: ikisinin ortası yok mu)
en müsait olanı kurtarılmalıdır yada ikiside, ayırt etmeksizin. Kurtarılmaya daha müsait olan birisini kasten ölüme bırakıp diğerini kurtarmak, hak yemek olur diye düşünüyorum. yani Kurtarılmak onun hakkıyken diğerini kuratırırsan eğer... neyse, orasını Allah bilir.
türbanlı da olsa türbansız da olsa farketmez başlığı açanı kurtarmayacağım kesin.
ikisine de sorarım, hangisi vermeyi kabul ederse onu kurtarırım diye cevap verilesi question.
seni kurtarmam o kesin dedirten sözüm ona anketvari çalışma.
konuyu açanın çok değerli bir kişi olduğu ortada, s.kip s.kip sayılarını arttırmak lazım önermesine neden olan soru..
seni denize atarım.
denize düşünce, türbanlı olanın türbanı ıslanmak sureti ile kafasından düşecektir ve saçları açığa çıkacaktır. ben ona dokunmam dokununca günah işlerim çünkü çüküm var, o sinirle beni boğar. o yüzden türbansızı kurtarırım.
-kanka denize bi türbanlı bi türbansız düştü.
-lan! koş oğlum kurtaralım manyak mısın?
-ehe ehe, hangisini kurtaralım peki abi? hee? ehelehe.
-lan sen çekil kurtarma eşşoleşşek ben kurtarırım ikisini de.
şu anda elimde sihirli bir lamba olsaydı ve ondan yalnızca bir tane istekte bulunma şansım olsaydı, bu dileğim kesinlikle başlığı açan kişinin deniz kıyısında zenci bir can kurtaran mukoko'nun eline düşmesini istemek olurdu.

Sonrasını sihirli lambadan istemeye gerek yok zaten. Mukoko işini bilir..
(bkz: both of them)
türbanlının kendini kurtarmak için karşısındakini çekinmeden boğabileceği gerçeğini gözönüne alması gereken versus.
türbansızsa önce türban takar kurtarırım,

türbanlıysa önce türbanını çıkartır kuruturum, sonra kurtarırım, teşekkürler.
hayat kurtarmayı bile türbanlı olma durumuna göre belirleyecek ayrımcı yazar karşılaştırması.

cevap: hangisi yakınsa ilk onu kurtarırım. sonra da diğerini.
Helali olmayan bir erkek tarafından kurtarılarak günaha girmemek için boğulmayı seçmeyecekse türbanlıyı kurtarmak daha mantıklı. Elbiseler ıslanınca yüzemez. Türbanlı muhtemelen pardesü giyiyordur ıslanınca mumya gibi olur.
biride adam gibi cevap verememiş olan soru. türbansızı kurtarırım.