sakin adlı enfes grubun enfes $arkısı..

bir kahır içim bugün
durmuyor
yolculuk
ankara
elimde hazırlanmı$ bavulumla
bo$ dururken
gardayım
gördüm her yanda
korkma bu ceset bu yüzüm ağlar kan içinde

ben sana söyledim hepten ölürüm ben
inan dönü$ü yok bu hız seferi
bak bu tren devrilir, bağırır
bu raylar o sahte o kart düzene

ağladık, ağla$tık
dünyaları kopardık
farkındayız bugün
sonrası hep aydınlık
sebepsiz ve sonuçsuz denek hayatım
gördüm her yanda
korkma bu ceset bu yüzün ağlar kan içinde
sakin nin albüm yaptığında edepsiz komedyası yla çekişeceğini düşündüğüm parçası.
"bak bu tren devrilir, bağırır
bu raylar o sahte o kart düzene... "

galiba bize birşey anlatmak istiyorlar cinsten bir sakin şarkısı..
evet tabi, ama anlayana..

hatırlamak isteyenlere (bkz: 22 temmuz 2004 hizli tren faciasi)
"bir kıpır içim bugün durmuyor
yolculuk ankara
elimde hazırlanmış bavulumla,
koştururken gardayım

gördüm, her yanda
kokla, bu ceset, bu yüzüm ağlar kan içinde

ben sana söyledim
hepten ölürüm ben inan
dönüşü yok bu hız seferi
bak bu tren devrilir
bağırır bu raylar
o sahte, o kart düzene

ağladık, ağlaştık,
dünyaları kopardık,
farkındayız bugün.
sonrası hep aydınlık
sebepsiz ve sonuçsuz, denek hayatım"

sözlerin kartonette yazan ve doğru hali budur.

Sakin grubunun çıkış şarkısı olacaktır ve ilk klip bu şarkıya çekilecektir.
Not: bunu eksileyenin aklına sıçayım.
kelimeler, cümleler, devrik cümle yapıları, derin anlamlı sözler, (hatta dinleyince) müzik ve şarkıyı söyleyen bile mor ve ötesiymiş gibi...

tanıma gelelim: sakin'den süper bir şarkı. başarılar...
sakin grubunun basarılı çalışmasıdır.
üst üste kaç kez dinledim bilmiyorum,zerre sıkılmadım hala dinlemekteyim. sözler ve müzik müthiş uyumlu,samimi ses. hızlandırılmış tren faciasının üstüne yazılmış bir parça imiş bu.

'kokla... bu ceset bu yüzüm ağlar kan içinde'

http://www.youtube.com/watch?v=4M_7jnCzfk4
klibinde sanırım cansu boğuşlu oynamıştır.
mükemmel bir sakin parçası o ayrı ama ben çok bilmiş davulcu arkadaşlarının ''mor ve ötesi'ne benzediğinizi düşünüyor musunuz?'' sorusuna ''ben pek bi benzerlik göremiyorum, onlar başka biz başka.'' deyişine takılmış durumdayım ve ister istemez bi önyargı oluştu sakin'e karşı.

kartonet aynı, plak şirketi aynı, konserlerde alt gruplardı, şarkı sözleri, devrik cümleler, gayet anlamlı ve derin ifadeler...

ben mi benzetiyorum acaba?

(bkz: mor ve ötesi)
güzel parça. iyi yapmış cocuklar.
album versiyonunda bu sarkinin sonunda gizli birde intro tarzi bir sarki vardir.
çok güzel bir sakin şarkısıdır. bir diğeri için;
(bkz: dönsün)
sakin'in güzel şarkısı. güzel...
sakin adlı grubun müzik, ses, kalite bakımından süper bir şarkısı. tavsiye edilir, klibe de apayrıdır..
nakaratını söylemesi inanlımaz zevkli bir şarkıdır.
"ben sana söyledim..." al işte yine başlıyorum..." ben sana söyledim..."
(bkz: denek)
hayat bu, deneme yanılma olmadan yaşanmaz ki demenin kısa ve öz halidir.
klibinde serdar nartop'da oynamış.. ilk defa izledim klibi ve can su ile ikisini görünce bayağı bir şaşırdım açıkçası..
farkındayız bugün...
diyerek hayatımızın ipinin başkalarının elinde olduğu gerçeğini de vurgulamıştır bu güzel şarkı.
6 dakika 58 saniyelik, içinde hidden track bulunan * , leziz mi leziz sakin şarkısı.
güzel mesajlar içeren ve de dinledikçe tüylerimi ürperten sakin eseridir. eskişehir-ankara hızlı trenine binmeyi tam göze almışken, geri dönüş biletimdir.
215 kere dinlenebilitesi olan ve her dinlediğimde anlamsızca** içimi burkan, çok sevdiğim şarkı. şu günlerde böyle şeyler sık sık çıkmadığı için dinlemeye devam.
bak bu tren devrilir
bağırır bu raylar
o sahte, o kart düzene

diyen, dedirten ard arda dinlenilesi 'önermeli' şahane şarkıdır.
2007' de yaşanan hızlı tren faciasında hayatını kaybeden insanlarımıza yazılan , insanın içini burkan , dikkale dinlenirse kazayı birebir anlattığı anlaşılan , kart sisteme yazılan taze bir acının şarkısı.
güzel bir parça. yalnız benim bir sorum olacak. neden yolculuk ankara'ya? benim bir sebebim var ki dinleyince hüzünleniyorum ya senin? hee?
22 Te3mmuz 2004 günü Pamukovada (Adapazarı) bir tren kazası oldu. Aslında bu kazaya davetiye çıkarılmıştı. 1915 yılında yapılan raylar üzerinde 2004 yılında Hırvatistanda modifiye edilerek, şanzımanına dişli ekletilerek hızı yükseltilmiş dizel trenler yürütülmüş, böylece ülkemize özgü bir hızlı tren modeli yaratılmıştır. Bu trenlerden biri, 22 temmuz 2004 günü aşırı hız yüzünden raydan çıkmış ve pamukova faciası meydana gelmiştir. Bu kazada 41 kişi yaşamını yitirmiştir, 80 kişi de yaralanmıştır. Uygun olmayan alt yapıda hızlı tren yürüten yöneticiler, suçu makiniste atmış, davanın sonuçlanmasıyla beraber 1.makinist Fikret Karabulut 2 yıl 6 ay hapis ve 100 YTL paracezasına, 2.makinist Recep Sönmez 1 yıl 3 y hapis 333YTL para cezasına çarptırılmıştır. Başka suçlu yoktur! Sakinin denek hayatım adlı parçası, bu trenlerde insanlarımızın nasıl denek olarak kullanıldığını anlatır. denek hayatım, Solist onur özdemirin sesinden dinlendiğinde oldukça etkileyicidir.