bugün

demet akalın ın sürekli nispet niteliğinde şarkılar söylemesi durumudur. kalbinimi kırdım affedersin, aklıma gelirsen sana yazarım, bulunmaz hint kumaşı mısın tarzı..
hepsi ibrahim kutluay için söylenmiş gibi gelen şarkılar.
ibrahim kutluay için söylenmiş görünümlü, love story hastası halkımın ilgisini çeker şarkıların tercihidir, amaçsal yorumla okursak.
herbiri itinayla ibrahim kutluay'a yazılmış şarkılardır..
Hayal kırıklığından kaynaklanan iç dökmeleridir. Dinleyende adama söylüyo bize ne hissi uyandırırlar.
(bkz: elalemin derdi beni neden gerdi).
demet akalın'ın nispet barda sahne alabilme amacıyla şarkı söylemesi.
(bkz: esmer yarim)
"çarşı herşeye karşı" tarzını elbette benimsemek zorunda çünkü o bar programlarında eller havaya edasıyla kendini izlemeye gelen bir çok aşk madurunu; "giitin gözüm aydın, höylöylöylöy" edasıyla coşturma vzaifesini üstlenmiş bir şar(gıcık)tır kendisi.
kuyruk acısı. sonuçta bir kadın o, kim ve ne olursa olsun.
demet akalın'ın aşk girdabına pek çok kere katıldığını anlamamıza yol açan durum.
erkeklere kusma eğiliminde olan şarkıları söylemesidir.
takili kaldiginin göstergesidir. ilerle demet demek istedigim durumdur. bak insanlar yanli$ anliyor. *
basitliktir, basittir. basit tarafı şu; demet akalın'ı ölesiye seven ne kadar fan gördüysem hepsinin bir yerlerde kuyruk acısı vardı. onlara hitap ettiği için dinliyorlar. ha böyle yapmasa ne olur; o ses ve o fizik ile memur muzaffer bile dinlemez onu.

para kazanmanın yolunu biliyor en azından.
unuttum boyunu posunu huyunu suyunu bu aşkın sonunu, dönersen yalanla dolanla, utanma sıkılma, bu eski huyundu.