bugün

absürd anlatımlı, amatör kamera çekimli küçük parçaları facebook'da 1-2 aydır dolaşan film.
vizyona girdi mi girecek mi bilgi pek yok.
bir sahnesinde vicdani ret' e gönderme yapan film.
kızı kapak yaptıgı çok güzel bi video 2 dakikalık

(bkz: http://videoizle.video75....iH/alem-delikanli-gorsun/)
"ben avucu nasır,pabucu hasır,isot yemekten kıçı basur olmuş bir anadolu çocuğuyum."
--spoiler--
msn iletilerinin ön planda oldugu sözler ile izlenmesede çok büyük kayıp olmayacak bir film. hani o yapmacık sözler yerine farklı birşey olsa daha güzel olurdu ama espiri katayım derken sıçmışlar içine. bir sahnesine güldüm ; çocuk hapishane den çıkar yıllar sonra evine gelir annesi ile hasret giderirken ;

-babam nerde
kaybettik bir kaç ay önce babanı
-(öldü demek manası ile bakış atarken tam bir laf söyelecekken)
sayısaldan para çıktı ve kayıplara karıştı deyyus....

bunada niye güldüm o da bilinmez. sıradan bir filmdi işte.
--spoiler--

kendimce.
vizyon filmlerinden en berbat olanı diyebileceğimiz bir film. recep ivedik e gidip para verin o daha iyidir.
kurtlar vadisiyle dalga geçiyorlardır diye gittim ama dizi tadında, film bile sayılamayacak amatörlükteydi her şey.
komik mi? hayır.
arada gülüyor musunuz? evet. istem dışı o da, boşluk anlarında. en iğrenç esprilere gülmek istiyorsanız bu film kaçmaz.

---
+muslukçii, muslukçii!
banyoda musluğim bozildi, hadi gel bana bi tak!

-tak degil oglım! gel bana bi bak diyecaksan!
---*
kahpe dünyada mert adama yer yoktur mesajını göstere göstere veren filmdir. komiktir, eğlencelidir ama bir o kadar da düşündürür.

http://www.trtube.com/hes...ul-arif-nazim-101322.html
dvbripleri nete düşmüş filmdir.
hafif milliyetçilik kokan ancak güzel olan türk yapımı komedi filmi. film üçlemeden ibaretmiş. diğer iki film ne zaman çıkacak merak içindeyim.
film içinde gerek dincilere, gerek kadın şiddetine ve gerek ergenekon olsun güzel göndermeler vardır. filmi hoş yapanlarda bunlardır kanımca.
filmin sonunda durul tutuklanınca söylediği şarkı çok hoşuma gitti

''ha gider ayak iki çift lafım var kurtlar kuşlar alemi;
taşları bağlamışlar,
köpekler serbest.
eşkıya düze inmiş,
yiğitler derdest.

imama bozulupta bozmayız abdest,
gün gelirde bu hesap görülür elbet.''

bi kaç defa izledim son sahneyi.
öyle ya da böyle güzel filmdir, klişeyle yine klişeyi kullanarak çok güzel kafa bulur, çekildiği tarihin güncel olaylarına atıflarda bulunur, atıf emir benderlioğlu'da rolüne cuk oturmuştur başkası oynasa olmazmış o rolü..
boş zamanlarda izlenilesi eğlenceli ve biraz da düşündürücü bir film.
--spoiler--
taşları bağlamışlar köpekler serbest, eşkiya düze inmiş yiğitler derdest. imam'a bozulupta bozmayız abdest, gün gelir de bu hesap görülür elbet
--spoiler--
Sonu iyiydi be.
gülmekten yarım yarım yarıldığım film.
aslında çok daha güzel olabilecek bi film. fakat başroldeki abi sürekli kafiyeli şekilde racon kesiyor. tadını kaçırıyor biraz filmin.
Yıllar sonra baktığımda hiçbirşey hatırlamadığım film. Sıradanımsı mı etkisiz mi bilemedim.
Deli Dumrul Kurtlar Kuşlar Aleminde, Oğuz Yalçın'ın yönetmen koltuğunda oturduğu, Emir Benderlioglu, Sema Öztürk ve Arzu Yanardağ gibi isimlerin başrolü paylaştığı bir komedi filmi.

https://www.youtube.com/watch?v=G1k6G_5JmUc
güncel Önemli Başlıklar