bugün

merak unsuru yaratır.

tanım gerekirse. dekolte giyen kadının giydigi dekolteli elbise veya etekle neyi amaçladıgı şeydir.

bilen varsa söylesin diye avare avare gezdim tüm sözlüklerde. konu hocanın söylemiş oldugu " dekolte giyene tecavüz ederler " sözüne geldimi er kesilenler niye cevaplamazlar ey sözlük bu sorumu. ya nedir yok mu bileniniz bu kadınlar ne ister.

o gögüsler neden açılıp saçılır, neden o mini giyilir, niye lan bunun bir amacı varda ben davarım anlamıyor muyum.

aklıma bir amaç y... geliyor, tabi hepsi onu istiyor mu bilmem.

bu konuda biri araştırma yapmalı, çok dehçet bir konu.
aynı zihniyete mensup, sekse aç gözü dönmüş hayvanların secdeye yatmış kadına domalmış gözüyle bakması.
amacının, eli sikinde dolaşan ,sapık ruhlu bir suçluyla aynı olmadığı kesindir.
başıma bişey gelmeyecekse, hiçbir amaca hizmet etmediğini ve bir amacı olma zorunluluğu olmadığını, bir amacı olsa da kimsenin o kadınların keyfinin kahyası olamayacağı gibi gerçekleri burada ifşa etmek istiyorum.
kimi diğer hem cinslerine kendilerine olan güvenini vurgulamak amacıyla giyer. kimiside erkekleri büyülemek için. hem cinsleri için giyinene kadınlar şıllık der kıskanır. erkekler için giyinene ise erkekler motor der sulanır.
işte, bakın o şöhretlerden benim neyim eksik diyerek, özgüven tazelemenin bir başka yoludur.
Kafasını kapatıp vücudunu daracık elbiselerle donatan , her yanını her hattını gösterip namusluyum bak kapalıyım diye prim yapanlara , en azından benim cesaretim var yalaka değilim diyen kadının amacıdır .

Not: (bkz: dervişin fikri neyse zikri de odur)
erkeklerin övündüğü şeyler lüks arabalar, koca penis(!), kaslı vücut!
siz bunları neden istiyorsunuz? bizim dikkatimizi çekmek için sadece değil mi?
cevap: evet.

kadında diyor ki sana 'bak benim de mükemmel gögüslerim var!' dimi üstadım?

nasıl pantolon giymek normalse, dekolte de o derece normaldir. ayrıca bazen dekolte giymek kaçınılmazdır. sıcak yaz günlerinde boğazlı giyilmesi beklenemez.

dekolteden tahrik olacak adam, başa bağlanılan türbandan da tahrik olur. en iyisimi biz kadınları eve demirle kilitlemeliyiz.

erkeklerimizin pipisi kalkmasın! mazallah, günah! töbe töbe!

kusura bakmada senin o koca pipini açıkta bırakacak bir kıyafet olsa, sende düşünmeden gösterirsin!
bayan yazarların ufak çapta açıklama getirmeye çalıştıkları amaçtır.

hepsini okudum okumayanlara kısa özet;

kadın sevgilisi varsa onun için yoksa el alem mal görsün diye dekolte kıyafetler giyermiş. masum çok masum ya.
bayan arkadaşlarını kendine rakip gördüğü içindir.
bunu yapamayan, sözlük köşelerinden veya kendisi gibi hiçbir işe yaramaz kocakarılarla yaptığı hamur işi günlerinden dekolte giyebilen kadınları eleştiren zavallıları kıskandırmaktır. onlar ki 'kadının sırtından sopayı karnından sıpayı eksik etmeyeceksin' sözünü özümsemiş ve kocası tarafından uygulamaya konulmuş kadınlardır, varsın oturduğu yerden dedikodu yapsın dursun. içleri gidiyordur aslında dekolte ve mini etek giyen kadınların özgürlüklerine de çaktırmıyorlardır.*
tamamiyle "ego tatmini"dir. baksınlar etsinler, beni düşünsünler düşüncesi ve "ay ne kadar güzelim hahahaayt" diyebilmek için giyer bir çoğu. böyle bir derdi olmayan kadında zaten dekolte göremezsiniz.

egonuz batsın! ya da batmasın, karar veremedim şincük.
dekolte giyen bir kadının çeşitli amaçları vardır.

1.kumaş yetmemiştir.

2.kumaş sıcak suda çekmiştir.

3.kadın kilo almış ve elbise küçülmüştür.

4.havalar sıcaktır.

5.menopoz dönemine girilmiştir.

ama bunlardan hiç biri bir erkeğin dikkatini çekmek olamaz çünkü kadınlar çok terbiyelidir ve öyle ayıp şeyler için vücutlarını açıkta bırakmazlar.

hep erkekler kötüdür bi de
cinsel ışın yollamak.
çünkü eşeğin zikinden dolayı.
beğendiği vücudu göstermekten çekinmeyen insandır. çoğunun eli uçkurunda gezen erkeklerle amaçlarının aynı olmadığı söylenilebilir.
kadın beğenilmek ister, kendini iyi hisseder. mağara adamları ayrı yorumlar, fiziksel ve sözlü tacizle basitliğin dibine vururlar o daha ayrı.
kendini belli etmek.
kendini iyi hissetmektir. şimdi tüm erkekler dekolteye bakmak arkasındakileri görmek ister ama bunun da sınırları vardır. kendi keyfin kadının özgürlüğünü rahatsız ediyor mu? bunun cevabı tabiki ince bir çizgi. hani bir üçüncü göz olsa bu göz , göğüs dekoltesinde gezinirken diğer iki gözde normal seyrinde devam etse. hem kadın rahatsız olmasa hem erkek bu güzellikten eksik kalmasa.
ilgi çekmek ve beğenilmektir.
kimilerine göre meraklandırıyormuş. biz ona çadır kurmak diyelim sizin dilinizce olur mu? ayrıca karşısındaki bir meta olarak görenlerin söylemi
insan davranışlarının hepsinde olduğu gibi bunda da neden çok basittir. Beğenilmek, arzulandığını görmek, kendinin o toplulukta bulunan dişilerden daha üstün olduğunu vurgulamak ,bunu söz, bakış vb. şekilde duymak. Kendini değerli hissetmek isteği...
insan davranışlarının hepsinde olduğu gibi bunda da neden çok basittir. Beğenilmek, arzulandığını görmek, kendinin o toplulukta bulunan dişilerden daha üstün olduğunu vurgulamak ,bunu söz, bakış vb. şekilde duymak. Kendini değerli hissetmek isteği..
Kişiden kisiye değisir.
çok konuşmasın kimse. yiğidin malı ortada gezer. *
ilgi çekmektir. kendisi hakkında fanteziler kurabilirsiniz. kim ne derse desin bir kadının mini etek, kısa şort giymesi dekolte giyinmesi onun beğenilme ve arzulanma isteğinden kaynaklanmaktadır. kimse "yok ben rahat oluyorum böyle iyiyim" diyip maval okumasın.