bugün

3 mayıs 2008'de fox tv'de yayınlanmaya başlıyacak yeni bir dizi.
24 saat boyunca bez bebek vermekten sıkılan fox'un, bari 12 saat bez bebek 12 saat de başka bir dizi verelim düşüncesinin ürünü. bir ara bu oynuyordu, 3 saat geçti hala bu oynuyordu. altta da yeni bölüm yarın bilmem kaçta yazıyordu.
koskoca polislerin çözemediği olayları 10 yaşındaki barış çözüyor. 200 iq'su varmış hesapta. ulan polislerin ne işi var o zaman o merkezde?
(bkz: saçma fox dizileri)
cocuklarin dizisi.
gayet saçma bir dizi. bez bebeğin fantastik olmayanı. el kadar velet pasta resmi görüp cinayet çözdü ulan, var mı böyle iş?
çok zekiymiş, üniversite 1. sınftaymış o velet. yahu arkadaşım, türkiyede çekiyorsun sen bu diziyi. türkiyede zeki öğrencilere sınıf atlatma sistemini nerede gördün sen? üniversiteliymiş bir de.
ayrıca saatte yaklaşık 40km hızla koşan bir adamı, otomobil kapısı açmak suretiyle 2.80 uzattı. lan olm o hızla gelen adam, o veledin açtığı kapıya çarparsa adam düşer tamam ama o çocuk da ezilir lan o kapının arasında. bağırsakları fırlar ağzından. zeki diye terminatör olacak değil ya bu.
kılım arkadaş ben o velede. ikide bir göz kırpıyor zaten. ibne midir nedir.
ufak yaşta bir erkek birader olması durumunda, cumartesi akşamlarını şenlendiren, abilik hislerini kabartan, salak ama kafa yormayan, seyirlik dizi.

diziyi bir kez bile izlemeden çocuğa harry potter çakması etiketi yapıştırıldığına da denk gelinmiştir.
bir fox mucizesi daha olarak lanse edilebilir. fox işin kolayını bulmuştur tabi çocuklara daya böyle mal mal dizileri sonra izlen oh ne rahat. fox tv yöneticileri sözüm size;madem veletleri bu kadar seviyorsunuz çocuk kanalı yapın kanalı tam olsun. siz de kurtulun ben ve benim gibi düşünenler de.
abukluğun son noktasına kuş konduracağım dizi.

(bkz: #3654789)
süper bi' dizi. göndermeler ve zekice oyunlarla dolu bir kurgu söz konusu.

bir kere... iki kardeşten kaslarını kullananın adı, savaş; beynini kullanın adı ise barış ve hep barış kazanıyor ama savaş karakteri daha çok seviliyor. varın gereken çıkarımları siz yapın artık buradan.

sonra... o süper zeki ufak elemanı canlandıran çocuk, gerçek hayatta sağa eliyle yazıyor ama dizideki karakter solak. zeki ya o yüzden herhalde. çocuk sanki mahone yahu; çözüveriyor hemen olayları.

asıl bana bu entariyi yazma kararını aldıran ise şu oldu: eleman, sonuçta kadrolu emniyet görevlisi falan değil. işe yarayan bir kardeş sadece. lan o zaman ne diye, habire, emniyete ait araçlarla çocuk evine bırakılıyor. operasyona gidecekler, bir memur çocuğu evine bırakıp oradan katılıyor ekibe. saçmalığın daniskası yahu!

çok kızdım; sussam iyi olacak sanırım artık.
Gün içerisinde yemek öncesi alkol ile bezenmiş zihin çerçevesinde rast gelinmiş, fox tv'nin türlü günlük yaşama katkı odaklı diziciklerinden nacizane bir tanesidir...verdiği mesajların, insana kazandırdığı fikirlerin büyüsüyle bir şaşkınlık ifadesiyle bir süre izlenip ardından da sayfalarca tutabilecek küfürleri sıralatmanın ardından kanal değiştirtmemek konusunda başarılı bir yapım...
tvde fragmani dönmesiyle beraber gerek hikayesi gerek karakterleri, gerekse oyunculariyla tutmaz bu denilen dizilere verilecek örneklerden biridir.
2008 yılı foxun ilk dizilerinden biridir
(Arka sıradakiler,bez bebek den sonra)

Aslında eğlenceli ve matrak bir polisiye diziydi

Galiba 12 ve 13. Bölümde final yaptı erken bitti

Arka sokaklar gibi gerizekali bir dizi bile 500 bölümden beri devam ederken bunun bitmesi enteresan...