bugün

12. Ciltini alacağım güzel manga.
Edit:yıkanmakistemeyençocuk'un uyarısı üzerine düzelttim.
Guitar pro ' da ölü nota olarak kullanılır ''x'' şeklinde görüntüsü vardır . ses tam olarak çıkmaz .
Devamı gelsin diye o kadar beklediğim, bütün seriyi bitirene kadar bilgisayar başından kalkamadığım harika animedir.
Selam olsun Kira reyiz!
izlenmeden anime izledim denilemeyecek kadar sağlam animedir. izlememiş olanlar büyük bir boşluktadırlar. mutlaka izlenmelidir. izlemeyenlere izletiniz.
izlemeye başladığım ilk andan itibaren beni içine çekti, ilk 20 bölümü soluksuz izledim. 20' den sonra eski heyecanını ve sürükleyiciliğini kaybetti kanımca ve final bölümü içinse kesinlikle olmamış diyebilirim, böyle güzel bir yapım böyle bitmemeliydi.
--spoiler--
light ibnesi misa gibi kızla birlik olmayıp götlük düşünerek ne kadar bozduğunu göstermiştir. olm light buldun bunuyorsun.
--spoiler--
olabilecek en güzel animedir kimileri full metal alchemistle falan karlşılaştırır ama fma ı ezip geçmiştir l nin mi yoksa kiranın mı tarafında olacaksınız buna bile karar vermek çok zordur izlemeyenlerin hemen şimdi izlemesi tavsiye edilir ha bide karşılaştırılacaksa bile belki steins;gate ile karşılaştırılır.
(bkz: death note)
(bkz: fullmetal alchemist)
(bkz: steins gate)
keşke 12. bölümden sonrasını izlemeseydim dediğim ilginç anime. senaryo,kurgu ve karakter olarak inanılmaz bir potansiyel taşır. ilk 12 bölümden sonra tüm potansiyeli kullanır, 25. bölümden sora ise izlenilmez hale gelir.
ilginç, güzel, sürükleyici bir anime manga serisi heyecanla okunabilecek veya izlenebilecek türden.
tavsiye etmemle başlayan 9 kişiden 8inin hayran kaldığı über ötesi güzel animedir. Sevmeyen kişiyi merak edenler içinse şunu söyliyim, anime sevmeyen, animeye çocuk işi diyen bir arkadaştı. 5 dk izlemiş ilk bölümü sonra bırakmış. kısacası izleyin izlettirin.

edit: imla.
animeye başlamak için hem iyi hem de kötü bir seçimdir. bazen daha iyisini bulamazsın bazen iyi ki dersin.
japonca öğrenmeye başlayalı 3 sene oldu ve ilgimi çekebilmiş ilk animedir.
ilk 25 bölümündeki kurgusu ile can yakan ama yoğun istek üzerine -bitmesi gerektiği halde - devam ettirilen ve boku çıkan animedir. tadında kalsaymış mükkemmelden bir adım öteye geçecekmiş ama olmamış. yeni izleyecek arkadaşlar için kesinlikle tek öneri sadece ilk 25 bölümün izlenmesidir. ben yapmadım siz yapın kardiş!
Akıl oyunlarıyla dolu harika bir kurguya sahip olan animedir. Sadece finali benim canımı sıktı biraz. Kimin tarafındasınız Kira mı L mi? izleyin izlettirin.

--spoiler--
Kira fanıyım ben arkadaşım ya o mükemmel dünyasını kurmalıydı. illa iyiler kazanacak ama. Bak yine sinirlendim.
--spoiler--
animenin hası. olay kurgusunun akıllarda soru işareti bıraktırmadan aksettirildiği olağanüstü yapıt.
çok basarili kurgusu ve izleyiciyi etkisi altina alabilen karakterleri nedeniyle çok iyi bir anime oldugu tartisilmaz fakat animelerin sahi, krali, sultani falan da degildir.

Kiyaslamak gerekirse bende benzer bir anime olan code geass'in biraktigi etkiyi birakamamistir. özellikle code geass'in finaliyle birkaç adim önde oldugunu söyleyebilirim. (ki code geass'da animelerin sahi, krali, sultani falan degildir)

Edit büdüt: imla.
--spoiler--
en iyi anime serisiydi ta ki "L" ölene kadar. o bi öldü her şey bozuttu ne izledim ne de okudum yav.
--spoiler--
Ryuzaki'siyle evlenmek istediğim müthiş manga/anime. Manga'sını daha çok severim. Mello ve Matt'i de destekliyoruz * bu arada.
Izlediğim ilk anime olmasından yeri her zaman bende ayrı olacak olandır. Mangası da muhteşemdir.. DÜnyayı kasıp kavurmuştur. *
ünlü ama sevilen nadir şeylerden biri. tatmin edici gitmese de seviyorum. saygılar, saygılar.
yerini dolduracak başka bi anime yoktur. varsa bilgilendirirseniz sevinirim.
konusu, karakterleri ve çizimleriyle izlenesi ve hatta bayılınası* anime.
--spoiler--
l öldükten sonra izlemeyi bıraktığım ancak gelen hevesle devam edeceğim animedir.
--spoiler--
harika bir konuya ve çok sağlam karakterlere sahip olan anime.
vasat ötesi bir animedir.

mükemmel bir konunun içine nasıl edilir, izlenip ders alınması gereklidir.
--spoiler--

L gitti death note bitti. Ciddi ciddi bir heyecanla izlediğim bu animenin L'in dangalakça bir ölümle gitmesi sonucu gözümden düşer, Misha girsin götüne yagami diyip bir daha açmamak üzere kapattığım mevzu.

--spoiler--