bugün

GELMiŞ GEÇMiŞ EN SEVDiĞiM KALECiLER LiSTESiNE iLK 3'TEN GiREN ingiliz abimiz.

görsel
ilginç bir kaleciydi bu. o göte göbeğe rağmen yaptığı kurtarışlar inanılmazdı.
cm 97/98 serisinde dahi sanki 39 yaşındaydı bu adam.

her ne kadar mahalle nalbur toptancısı gibi gözükse de efsanevi kalecilerden biridir.
arsenal'i ingiltere'de destekleme sebebim. çok seviyorum kendisini. geçen hafta leeds united maçında yaptığı kurtarış ile hayranlığım daha da arttı kendisine.
Sıradan bir kaleciydi, ahım şahım yeteneği yoktu.
Ama o dönemde de şimdiki çok iyi ingiliz kaleci olmadığı için yıllarca milli kaleci oldu.
gordon banks tan sonra ingiltere nin en iyi kalecisidir. fakat kariyerinin sonlarına doğru saçma saçma goller yemeye başlamıştır. daha doğrusu kovalaşmaya. ronaldinho nun uzak mesafeden kaleye doğru vurduğu topa öküz gibi bakarak gol yemiştir.
şanlı galatasarayımızın gazabına uğramış emekçilerden sadece bir tanesi.
çok değişik bir etkisi var üstümde.
çocukluğumdan aklımda kalan futbol simalarından biridir.severdim de.

ulan yıllardır ara ara aklıma geliyor.
durduk yere özlüyorum.övesim geliyor.

hayır rivaldo'ları henry'leri zidane'ları özlersin anlarım da david seaman ne alaka?

2002'de ronaldinho'dan yediği o talihsiz frikik golüyle kariyeri çökmüştü.
baya baya üzülmüştüm o gün.

ya ulan ben bu adama neden bu kadar değer veriyorum??

görsel
karizmatik bıyıkları, geriye doğru saçlarıyla kaleciden çok oyuncuya benzeyen eski ingiliz milli takımının kalecisi ama çocukken idolümdü bu adam.

diğeri de (bkz: fabien barthez).
san marino'dan gol yemiş kaleciler listesinde bulunan emekli milli kaleci.
2002'de ronaldinho'an cuk diye gol yemiştir.
tip olarak kaleciden ziyade bar bodyguardi izlenimi bırakmış kalecidir..Ronaldinhodan yedigi gole gelirsek seaman değil bütün seamanlar gelse kurtaramazdı.
zamanında televizyon seyrederken kumandaya uzanıyım diyerek ayağını kırmış bıyıklı.
2002'de ronaldinho'an cuk diye gol yemiştir.
Popescu geliyor..
Haydi oğlum haydi oğlum goool.
Dırırırırı dırırı.
Kupa bizim kupa bizim ha ha ha.
Dış ses ö.ü: korkunç bir şey.
görsel
yenilgisiz şampiyon arsenal in bıyıklı tutucusu. ronaldinho ile kötü anıları var abinin.
(bkz: bıyıklı kaleci)
premier ligde binin üzerinde maça çıkmış ender futbolculardan.
17 mayis 2000 galatasaray-arsenal macindaki topa atlayislarinda dalgalanan saclariyla hatirliyacagim ingiliz kaleci.
kendisi ronaldinho'dan yediği golle hatırlanan uzun saçlı ingiliz kaleci. Aslına bakarsanız ronaldinho da o sırada tanındı. Ve arkadan bi ses "işte bu samba".
Her zaman 2002 dünya kupasında ronaldinho dan yediği frikik golüyle ve gol sırasında yan ağlara yapıştığı anla hatırlanacak bıyıklı ingiliz kaleci.
at kuyruğu saçları ve bıyığıyla hatırlanacak kaleci.
benim favori kalecimdi bıyıklarına kurban.yalnız hantal gözükürdü ama acayip derecede iyi refleksleri vardır.
tek şansı, onun kuşağında sağlam bir ingiliz kaleci yetişmemesi olan eski ingiliz oyuncu. yıllarca ingiltere milli takımının kalesini korumuştur fakat şahsi görüşüm efsaneler arasına girecek bir kaleci değildi.

40 küsür yaşına kadar yeşil sahalarda boy göstermiştir.