bugün

ucuz ama performansı genelde iyi bir laptop üreticisi laptoplarını ülkemizde toplatıyor ama parçaları ithal! zaten biz bu parçaları üretemiyoruz
şimdiye kadar kullandığım bataryası en uzun giden laptop markası ama tabiki hiçbirşey yapmıyorken yani sadece winamp çalışıyorken
adsl modemleride fena olmaya teknoloji üreticisi.
adsl modemleri, er ya da geç arızalanan, arızalanacak olan markadır. kaçışınız yoktur, bir süre sonra iflas etmektedir. geçmiş olsun efendim.
çoğu yerel markacık gibi modemlerini üreticilerin referanslarından öteye taşımak için pek bir çaba harcamayan marka.
notebookları denenmeye değer gayet iyi,ucuz ve kaliteli.
gereginden fazla ısınan ve ikide bir reset atmanıza neden olan modemdir.
Linkte bulunan modelini 3 hafta önce gold tan, kdv indirimi vs.. ile 1500 ytl ye hemde 10 taksitle aldığım, 3 haftadır pek memnun kaldığım marka.

http://www.hepsiburada.co...roductId=bd71547&nc=1
bugün aero pl5c modelini aldığım dizüstü bilgisayarı.

capitol'ün yanındaki mağazadan, nakit %6 indirimiyle beraber; çantasıyla 971 ytl'ye gelmiştir.

özellikleri şöyledir;

hard disk ikiye bölünmüş ilki 93.1, ikincisi 18.6 gb halinde.

bellek 1gb deselerde; bilgisayar'dan özelliklere baktığınızda 894mb diyor.

işlemci dual-core; T2080; hızı da 1.73 (1.8 demelerine rağmen).

içinde harici video kartı var, ati'den belleği de 319 mb.

windows vista starter ile geliyor, ama tanıtımında kocaman WiNDOWS ViSTA yazıp, küçükce starter yazmışlar herhal göze çarpmıyor satın alırken.

şimdilik düzgün gözüküyor, bir hatası, kapanması, bir konuda çalışmaması yok. bir süre sonra; xp yükleyince performansı ile ilgili gene bu başlığa bir şeyler karalarım.

tasarım açısından çok çok iyi. aynı fiyatta değerlendireceğiniz; acer, hp, ve fujitsu'dan çok daha iyi. benim gibi siyah renk manyağıysanız, sizi tatmin edecektir. kendisi siyah, tuşlar siyah, heryeri siyah; hatta mouse pad'i bile siyah.

bir yerlerden gidip siyah renk sticker kapabilirseniz, şu datron yazılarının üstüne de koyduğunuzda fıstık gibi makine olur. (ya da siyah ejderha falan filan da olabilir)
lcd monitör de üreten alman firma.
rta 1030 modelini kullandığım modem markasıdır. 8 gündür pc ve modem açık ama hala tek problem yok ısınma dışında. o da beni ırgalamaz garantisi var mı var ...
(bkz: diğerleri yalnızca dizüstü)
birlikte 2.senemi doldurduğum notebookumun üzerinde bir zamanlar yazan, şimdi ise sadece "atro" kısmı kalmış markası. öncelikle ufotek datronu çinde ürettirip* burda markasını basar bunu bilerek başlamak da fayda var.

kullandığım alet tw7m modeli ses çıkışı çok kötü yanında muhakkak 2+1 şart, dikkatli kullandıktan sonra pek sorun teşkil etmese de kasası kalitesiz. fiyatlarının oldukça makul olması ilk etapta bu eksiklikleri görmezden gelmenize neden olabilir, lakin bunları alıp da donanımsal bir arızayla karşılaşırsanız vay halinize emin olunuz ki teknik servis ne yapıp edip edip size kusur bulup aleti garanti kapsamı dışında bırakacak, parasını veriyosan yapak emmioğlu kıvamında konuşmalarla sinirlerinizi zıplatacaktır. hele ev arkadaşınızın sizden hepi topu 250 lira daha fazla verip aldığı dell notebookunun en ufak arızasında eve gelen teknikerler tarafından hiçbir şey talep etmeksizin onarıldığını gördükçe "hay kafamı skim" dememek elde olmaz.

kıssadan hisse dostlar hernekadar bütçeniz kısıtlı da olsa datronun cezbedici fiyatına kapılmayınız.

(bkz: ucuzun etin yahnisi olmazmış lan cidden)

(bkz: uzatmalı bilgisayar mühendisinden aforizmalar)
3. yaşına girmesine rağmen - hardware bazında - tek sefer dahi teknik servis yoluna düşürtmeyen lap top cığım, canım, ciğerim. üstelik hayvani bi kullanım stilime rağmen. yaklaşık aynı zamanda arkadasım tarafından alınan hp pavillon u ise aynı süre içinde 3 kez anakart yakmış 1 kere de harddisk dağıtmıştır. ses performansı olarak pavillon la kıyaslayınca ise 10 tane datronu koysan yine de hp kadar ses alamazsın lakin yemişim default speaker i arkadas kulaklık yeter bana diosanız 10 numara dizüstü dür. en azından benimki öyle. kıssadan hisse derim ki çekinmeden alınız.

edit: hayır datron da çalışmıyorum.
yaklaşık bir buçuk yıl önce aldığım pl5c modelini kullandığım netobook.bu güne kadar beni defalarca mavi ekranla karşılaşmaya maruz bırakmıştır sorun raminden kaynaklanmaktadır.alındıktan 6ay sonra sol hoparlörü bozulmuş sonrasında sağ hoparlörü patlamıştır.şuan cızırlıtı bir şekil mono şekilde ses alınmaktadır.klavyesi ise cok hafif şekilde oynama yapmaktadır sanırım bir yerinden çıktı ayrıca bir buçuk yıl sonunda a,s,d,e harfleri silinmiştir.
bu kadar kötüledikten sonra bunu sevmemin tek nedeni hala daha diğer firmalara göre çok daha ucuz olması, buda benim için en önemli kriter.
fakat bu arızaların hepsi sadece izmir bayraklıda bulunan servise teslim etmemle çözülecektir garantisi bitmeden tabikide, ben bu tembellikle sevgili netobookumdan ayrılıp onu teknikerlerin eline verebilecek miyim onu bilmiyorum?
2buçuk senedir kullanıyorum neredeyse hiçbir problem yaşamadığım laptopım benim. şarjı şaka gibi 3saat gittiğini biliyorum, tabi sonraki zamanlarda bu gittikçe inmektedir ama bu konuda tüm rakiplerinin eline verir, en azından benim kullandığım modeli öyle. kötü bir şey söylemek gerekirse; kesinlikle allah servisine düşürmesin. yere düşürmemden kaynaklı bir sorun için gönderdiğim serviste şöyle şeyler yaşanmıştı;

vatan bilgisayara servise göndermesi için verdiğim laptopım için azami 30iş günü süre sonra en geç alabilirsiniz dediler. neyse evde bir başka pc vardı sorun etmedim. 29.iş günü sonunda aradığımda yarın son gün hazır edeceksiniz umarım dediğimde duyduklarıma inanamadım. cevap; biz sizin laptopınızı yaklaşık on gün önce yaptık vatana gönderdik ama oradan buraya farklı bir sorundan dolayı tekrar gönderildi.

-ee yani yarına elimde olmayacak mı?
-maalesef azami servis süresi 30 iş günü, bu süre laptopınız ikinci kez bize ulaştığında tekrardan başladı.

kısa bir sessizlikten sonra gerek küfür ederek gerek yasak haklarımı arayacağımı söyleyerek yarın pcmi sağlam bir şekilde istediğimi belirtip kapattım. neyseki ertesi akşam korkudan hemen halletmişlerdi. ama diyeceğim şu ki servisine yolunuz düşmesin.
uzk durulması gereken marklardandır. Çağrı merkezleri servisleri resmen çakmadır. ürün sorgulama yapıcağım dersiniz 1 sn pc yi açayım der çağı merkezindeki eleman pc yi açar ürünü bulamadım der. nasıl yani dersiniz. buldum buldum daha işlemde der yaklaşık 60 gün tekrarlar bu durum.
Yarım saat gibi bi sürede inanılmaz derecede ısınan laptop markası.
Öyle ki ısınmakla kalmayıp neredeyse dokunduğunuzda elinizi bile yakabilir bazen.
(En azından benim gördüklerim )
Yaz mevsiminde asla çekilmez yani. Onun dışında hiç ses çıkmasa daha iyi.Çok kısık.
Ayrıca durup dururken kapanması da cabası.Kesinlikle tavsiye etmem.
aero modelini 1 yıldır hayvan gibi kullanmama rağmen hiçbir sorun çıkarmamış ucuz laptop. şiddetle tavsiye ederim
alalı kaç sene olduğunu unuttuğum bilgisayarımdır. o zamanlar mavi bilgisayar vardı siz düşünün. son altı aya kadar severek kullanırdım fakat 8400m gs çipindeki sorun nedeniyle ekran artık 6 ya bölünmüştür. şu an ısıstıp ısıtıp kullanmaktayım. keşke yaptırabilsem.
istanbul ticaret üniversitesinin 2008 yılı girişli öğrencilerine bedava dağıttığı laptopların markasıdır.