danimarka'nın feroe adalarında her yıl düzenlenen '18 yaş altı gençlerin erkekliklerini ispatlama törenleri'nde sergilenendir.

okyanuslarda vahşi bir yaşam sürdürürken insanlara dostça yaklaşmakta, onlarla oynamakta bir sakınca görmeyen calderon cinsi yüzlerce yunus bu dostça yaklaşımlarının bedelini yaşamlarıyla ödeyeceklerinden habersiz, her yılın mart-nisan aylarında feroe adalarının sahillerine kadar sokulurlar.

sahilde bekleyen yüzlerce ergen yaratık* var güçleri ile beyinlerine demir kancaları saplarlar. mavi deniz bir anda kırmızıya dönüşür. neye uğradıklarını anlayamayan şirin kalderonlar sığ sahilde ters çevrilerek boyunlarından palalarla kesilir ve kendi kanları içerisinde ölürler.

görsel
görsel
erkeklikler ispatlanmış ve gösteriler tamamlanmıştır. o yüzlerce ergenin ana-babaları sahilde bir alkış tufanı koparırlar.

görsel
akıllara durgunluk verdiren bu eylemler, gerçekten de avrupa insanı'nın medeniyet düzeyini yeniden sorgulamamızı gerektirecek niteliktedirler.
aynı işlemi köpekbalığı üzerinde gerçekleştiremeyecek kadar götlek olan danimarkalı ibnelerin yaptığı yavşaklıktır. insanı küfre sevkeden, sinirlerini zıplatan bir olaydır. bu olaya dahil olan bütün oğlan parçalarının korteksi narkozsuz çıkarılmalı ve ailelerine yedirilmelidir.

(bkz: böyle medeniyetin içine sıçmak)
(bkz: bok yemenin danimarkacası)
diğer bok yemeler için;

(bkz: foklar vs kanadalılar)
(bkz: balinalar vs japonlar)
(bkz: medeniyetinize sıçayım)
(bkz: balık avı)

sen ülkende her sene kurban bayram diye sokaklarda binlerce hayvanı boğazlayacaksın, sonra adamlar gelenekleri icabı balık avladıkları için demediğini bırakmayacaksın. sanırım bazı şeyleri dikkatlice düşünmenin vakti gelmiş.

ha, danimarka'da yapılanı normal mi görüyorum? tabi ki hayır. ama avlanan hayvan yunus değil de başka bir hayvan türü olsaydı aynı tepki verilir miydi çok merak ediyorum.

(bkz: http://galeri.uludagsozluk.com/r/1091/)

gibi.
her sene "din" için sayısız hayvanı acı verici şekilde boğazlayan hıyarların sorguladığı gubik hareket.

Yunusun canı can da ineğin,koyunun ki ne aq?
şerefsizliktir.

geçenlerde bi belgeselde izlemiştim. afrika'da bir kabilede erkekliklerini ispatlamak için blu çağındaki gençler aslan tokatlayıp kaçıyorlardı. aslan daha ne olduğunu anlamadan genç afrikalı ergen çoktan omuzlara bile alınmış oluyordu. şimdi ırkçılık yapmak istemem ama erkekliğini ispatlama yöntemlerini karşılaştırırsak afrikalı kabilenin bu kuzey avrupalılardan daha medeni daha doğaya saygılı olduğunu görürürüz. he bir de bu danimarka ab üyesi idi değil mi? hani bizim medeni olmak için girmeye çalıştığımız? galiba birileri bizi medeniyet ayağına bafiliyor.
(bkz: muasır medeniyet seviyesi)*
insanın medeniyet maskesi altında gizlediği fakat tarihin derinliklerinden gelen barbarlığının örneklerinden biridir.
inanın aynı maskeyi takmayan tek ulus bulamazsınız. barbarlık gelenekleri değişir o kadar. bu değişiklikte birbirini barbar yerine koyarak kendini medeni ilan etmenin en kolay yoludur. ne yazıkki insanlık tarihi kanla yazılmıştır.
burada vahşet olarak nitelenen;

calderon yunuslarının avlanmaları değil avlanma biçimleri ve bunun bir şölen havasında gerçekleştiriliyor olmasıdır.
bazı gerzeklerin, allah ın emriyle eş tuttukları aptal gelenek.

ulan andavallar; o danalar, koyunlar, koçlar hobi olsun diye mi yetiştiriliyor. kurban bayramı olmasa kesilmeyecek mi onlar? sen kasaptan marketten al ye eti, yılda bi kere fakirler de et yesin diye yapılan kutsal bir olaya bok at.

benzetme yapmaya çalışan beyninizi sikeyim.
bir iki hafta once mail olarak aldigimiz vahset haberidir.
bu vahset, genclerin * buyuduklerini gosteriyormus ve basliktan da anlasilacagi gibi her yil tekrarlanan bir gelenek...
guclerini kanitlamak, aciz hayvanlari katletmek onlara gore. diger resimlerde karsilasilan goruntu de o yunuslarin ic organlarinin disari cikmis olmasi...
hayvanin cinsi ne olursa olsun yapilan iskencenin alttan alinacak bir yani yok...
görsel
simdi,, bir dinin emri olarak kesilen kurbanlarla, eglenmek veya guc kanitlamak icin hayvanlara yapilan iskenceyi kiyaslayabilmek, anlayistan yoksun ve ap ayri bir mantiksizlik icindeki insanlarin yapabildigidir. baska da bir aciklamasi yok...
kurban kesmein geregi vs konularindan kimsenin birsey anlamayacagini bildigimden sadece sunlari soylemek istiyorum;

kurban keserken hic kimse guc kanitlamak veya eglenmek icin kesmiyor. ayrica hayvanin gozleri ve ayaklari baglaniyor ki kacmaya calisirken cani acimasin... ve bogazindan kesiliyor ki daha cabuk olsun, can cekismesin...

ne desem bos biliyorum ama...
anlayana sivri sinek saz, anlamayana davul zurna az...
ayrica bu kiyaslamayi yapanlarin vejeteryan olduklarini umuyorum.
(bkz: Müslüman ülkelerde her yıl tekrarlanan vahşet)
görsel

görsel

görsel
kurban kesiminin daha da acısız yapılabileceğini (elektroşok) ancak islama göre tüm kanın akması için ensedeki sinirin kesilmediğini bilmeyen malların hala inatla islami kesimi doğru sanmasının sanrısına sahne olan bir başlıktır.

allah'ın emri. allah diye bir şey yok ki emri olsun.
geri zekalıların kurbanla bir tuttukları vahşettir. biri güç gösterisi, diğerinin amacını söyleye söyleye dilimizde tüy bitti. eğer bu kadar motamot düz mantıksan arkadaşım, sakın seni et yerken görmeyeyim. yoksa billurlar seni bekliyor.
(bkz: okumadan entry girmek) sanatı sahiplerinin:

http://turkiye.haber.pro/...n-acisiz-yontem-2094.html

uygulanmadıkça ağızlarını bile açmamaları gereken konudur. O yunus etleri de yeniyor.
neden kurban kesimiyle eş tutulduğunu anlayamadığım gelenektir.kurbanın amacı fakir fukaranın et yemesini sağlamak olaya ''dini olan herşeyden iğreniyorum.'' şeklinde değil de sosyal bir yardımlaşma olarak bakılırsa ne kadar büyük bir fazilet olduğu anlaşılacaktır.tamam sen rakının yanında mangalda kuzu pirzolanı yaparken hayvan haklarını savun birşey demiyorum ama yoksulun yılda bir kez de olsa et yemesini çok görmeyeceksin.
bunlar gibilere orospu çocukları diye bağırmak geliyor içimden
haha,birde medeniyet görmüş, insanlara ve hayvanlara saygılı toplum diye anılırlar. kıçımın medeniyeti.hoş, kıçım bile daha medeniyetlidir ya. nerde osurcağını nerde sıçacağını bilir en azından.
bir de türkiye de liselilerle dalga geçiyorlar.
kendi ergenlerimizle dalga geçeceğimize bu ve bunun gibilerin insanlık dersi almasını sağlasaydık dünyaya faydamız dokunurdu.
bundan sonra danimarka ergenleriyle dalga geçeceğim ben.
kurban bayramından farkı olmayan vahşettir.
keşke bizim kadar medeni olsalar dediğim hadise. biz en azından erkeklik için çükümüzü açıp gösteriyoruz küçük yaşta o kadar. " hadi amcalara pipini göster " tarzı. herkes bilir. yalnız bu orospu çocuklarının yaptıkları erkeklik değil bildiğin kahpeliktir. *
yunus gibi bir hayvanı olduren erkek degıl zannımca hayvandır.
erkeklik bu mu lan ? dedirten, afedersiniz ama orospu çocukluğundan başka bir şeyi kanıtlamayan eylem.
Türkiye'de ki kurban bayramlarında sergilenen manzaralardan farklı değildir.
Kendimize bakmayız başkalarının açıklarını yakaladığımız için zaten 3. dünya ülkesi değil miyiz?
(bkz: yorumsuz)
bunu yapanlara da, buna ses çıkarmayan danimarka halkına da ismail yk dan allah belanı versin şarkısını armağan ediyorum.