bugün

ilk etapta flash diski soktuğunuz kişi anlam veremeyip size çemkirebilir. hatta, çemkirmekten ziyade ağzınızla burnunuzun yerini değiştirebilir. yine de siz, tutarlı bir şekilde amacınızı belli ettiğinizde anlayışla karşılayabilir.

-n'apıyosun lan sen. çek elini götümden. hem o elindeki ne?
+abi. zeki adamsın. hatta dahisin. elimdeki flash disk. dur bi kopyala yapıştır yapayım, beynindeki bilgilere. söz kesmeyecem.
-zükerüm lan ebeni.
+kesmeyecem abi. kopyala yapıştır sadece.
-olum. hayatına delete atmadan, züktür git.
çok fazla film izlemenin sonunda akla gelen eylem.

+ korkma, acımayacak. bak; hem kremli ucu.
bu konuda bir çok çalışmam olmuş olmasına rağmen her daim başarısızlıkla yüzleştim. yıllardır uğraşıyorum fakat hala dahilerin usb girişini bulabilmişliğim yok. bir kaç kulağa, bir kaç burna, bir çokta döte sokmayı denedim ama bilgi almaktan ziyade dayak yedim.

ama arada faydasıda olmadı değil. o kadar dahi buldum. içlerinden sadece biri bayandı. onunda usb noktasını bulamadım. bunun neresi iyi diyeceksiniz siz şimdi. usb noktasını bulamadım amma kurcalarken g noktasını buldum. hala mutluyuz.. teşekkürler flash diskim...
flash diski nereye soktuğunuza bağlı olarak değişecek tepkiler almanıza neden olacak eylem.
- hilmi.. hilmi... gel lan buraya.
+ buyur abi.
- lan sen öss 20.si oldun demi.
+ evet abi.
- domal lan şurda. senden bi yedek alıcam.
+ abi benim yedeklemem yok ama.
- hayda!!! nasıl olucak peki?
+ abi istersen benim döte bi switch port takalım. dağıtımı ondan yaparız. hem tüm mahalle nasiplenir.
- olur mu lan öyle?
+ olmaz mı abi!
- ulan harbiden dahisin sen hilmi.
+ di mi abi ya.
- hilmi bu tanga ne??????
+ abi karıştırmasana sen onu!!
dahininde çıkarıp size ağ balantı kablosunu sokması olaya daha bir şenlik havası getirecektir.
ilkokul öğretmenlerinin "dersi dinlemezseniz kafanızı açıp bilgileri içine sokamam ben" lafını, yahut genellikle frp yayınlarında vuku bulan "kitap soğurma" işlemini yanlış anlamış bir bünyenin hayali.
(bkz: matrix misiniz ulan siz)
öss, les ya da ales, kpss, oks gibi sınavlardan önce yapılabilirse sonuçlarının baldan tatlı olacağı durum
yapılabilmesi halinde flaş diske virüs yada solucan bulaşma olasılığı çok fazla olan edimdir.
kendisini matrix'te sanan insanın fantezisi. (bkz: dağılın lan keserim matrixiniz)
- dur necati abi napıyosun?
+ sen bir dahisin saffet ve bu flash diskle alıcam bilgilerini
- dahi sensin flash diskte sana girsin abi
+ hmmm. evet ya...
- n'apıyosun lan sen. çek elini götümden. hem o elindeki ne? * *
+ flash disk abi. copy olayına girecem.
- siktir lan. çek elini.
+ bilemedim abi.
-...
+ abi rengin attı.
- ... üvvvböhüüüüüü... değdirdin ya.. böhööö... hoşuma gitti.. böhüü...
+ nıck nıck.. ağlama, gel bakiim yamacıma şöyle.
- lan tamam tüm bilgiler senin olsun ama nolur "donanım aygıtını güvenle kaldır"

- ama ben de "sertleşme" sorunu var bay dahi

- kalkmıyo mu yani?

- hı hı!

- git o halde sana "veri" yok

- tamam be veri mezssen veri me, "di skime" kadar!
(bkz: aptal birisine flash disk sokup bilgi yüklemek)
bu bilgileri işleyecek adam gibi işlemciye sahip olmadıktan sonra hic bir ise yaramayacak eylem.
sonra o flash diski ne yapacaz sorusunu akla getiren durum.
hayır bilgileri kendimize kızıl ötesi ya da bluetooth ile yollayacaksak sorun yok
başka türlü olacaksa aktarım
cehalet mutluluktur.
(bkz: donanımı kremle kaldır)
dehanın özelliği bilgisinin fazla olması değil; iradesidir. çok şey bilen insana deha denmez, insanlardan farklı bir şekilde düşünene denir.
- güzel sevgilim benim, vücuduna olduğum kadar yüksek zekana da hayranım.
+ sahi mi mümtaaaaaz
- tabi hayatım hatta zekana öyle hayranım ki şimdi yeni üretilen bir flash disk ile yüksek zekandan ben de faydalanacağım.
+ tabi mümtaaaz lafı mı olur
- Şöyle uzan bakim sen
+ ama?
- hah dur kıpırdma
+ ohhh ne yapıyorsun mümtaz!
- kopyalıyorum dur
+ sanki ohhhhh şey yapıyosun mümtazz ahhh
- dedim ya hayranım zekana, ohhhhhhhhhhhh
öncelikle usb sürücü uyumu gerektiren uygulamadır. versiyon 1.2 olan kimseye 2.0 sokulmamalıdır. tüm bilgilerin alınmasına gelince, kaynak kişinin dahiliği oranında artan kapasite gerekli olup, "the disk in the destination drive is full" mesajı almak kuvvetle muhtemel olduğu için yedekli olunmalıdır. önemli bir nokta da, bilgiler yanlızca kopyalanmalı, "cut-paste" yapılmamalıdır.
yeterli disk büyüklüğüne sahip olan bir flash disk bulmanın zor olabileceği eylem. bilmemkaç yıllık bir hayat tecrübesi ve bilgi birikimini bir usb'ye sığdırmak zor olabilir.
bundan 1000 yıl sonra gerçekleşecek olay. inanmayan beklesin görsün. ama ilerde bazı sorunları da beraberinde getirebilir. (bkz: beyin gaspı)