bugün

rte'nin 3. postadan sonra masadan kalkarken söylediği söz. muhacirceyi dünyaya tanıttığı için teşekkür ederim.

(bkz: daha da ben bu kadına bakmam)
(bkz: kalan zaman ben geliyor idim ama hep)
(bkz: yılmazı silecesin meseneden)*
(bkz: küstüm oynamıyorum)
bir aile düşünün ki babanın kardeşine yani çocuklarının amcasına misafirliğe gitmişler ve orada aile babası kardeşiyle kavga etmeye başlıyor ve çocukları ile eşine sesleniyor: -kalkın la gidiyoz daha da gelmem zaten fenasilere!

işte tam da bu havada söylemiştir rte bu sözü ve izlerken gülmekten yerin dibine girmemize yardımcı olmuştur. bambaşkasın başbakanım.
sinirlerine hakim olamayan sayın başbakanımızın çocuksu bir davranışıdır. (bkz: küstüm) (bkz: boz bunu)
yaran konusma. gece gece guldurdun beni rte. aslında orjinal versiyonunda da yoktur yani daha davos a gelmemdir ama bu da guzeldir. iyidir. datlıdır.
mizikcilar bunlar. oynamiyorum..misali..
bizde bir laf var ama buraya yakışmaz meali aşağıdaki gibidir:
"isviçre'nin davos'u, daha da gelirsem öpsünler kasımpaşa çocuğunu!"
-daha da davos a gelmem
-bir daha gelirsen olacaklar bellidir zaten. bence de gelme. (bkz: mokoko)
bir daha da seçime gitmem. sandık benim için bitmiştir.
kulağa hoş gelen bir cümle. di mi? nasıl göğüslerimiz kabardı, nasıl helal olsunlar çekildi. ama şeytan bu işte , dürtüyor adamı. o sözün arkasında gerçekten durulacak mı? neyse zaman göstercek bakalım. hepimizde balık hafızalı değiliz ya.
gülmekten öldürmüş olan sözdür. ağır ağır konuştun, diplomasiyi katletsen de şekilli şekilli laf ettin. bre adam çocuk gibi daha da davos a gelmem ne demektir. o zavallı çevirmenin hali ne olmuştur. nasıl çevirmiştir? o duyguyu veremeyeceği kesin.

5 yaşındayım, küserim, daha da gelmem.
(bkz: nolur gel)
(bkz: peres i sileceksin meseneden)
davos'a mecburen gideceksin dedirten sözdür. Sana sadece seçim gezileri yapman için mi oy verdi seçmen? *
başbakana yapılan terbiyesizlik sonucu başbakanımızın söylediği söz.

'davos un yolları taştan'.
çevirisinin nasıl yapıldığını çok merak ettiğim rte aforizması...
(bkz: hıh)
komik ve uluslararası alanda geçersiz,kasımpaşa vari ,diplomasiden yoksun ancak türk halkının anlayabileceği bir cümle.
orijinali daha tolere edilebilir olan ancak bu şekilde olsaydı gülmekten karın ağrılarına sebep olması ihtimali barındıran recep tayyip erdoğan aforizması.
bunu diyen uçaktan indiğine muhtemelen bir daha gidersem iki olsun da demiştir...
(bkz: benim için davos bitmiştir)
(bkz: küstüm işte gelmiyom)
karşılığı dilber ay'dan gelen tayyip sözü.

(bkz: gelmezsen gelme)
(bkz: kim dokunduysa sana ona git)