bugün

yapanlara saygı duyduğum ama neden yaptıklarını anlayamadığım ve hiçbir zaman yapmayacağım aktivite.. bence cüzdan parayı ifade eder ve paranın kirliliğiyle sevdiğimi kirletemem..

duy beni!! sana sesleniyorum.. senin resmin cüzdanımda değil kalbimde. cüzdan çabuk boşalır ama kalp asla..
ozellikle kadinlar sulalenin resmini tasiyarak bu katogoriye dahildirler. alisveris sirasinda istemeyerek tum aileyi sayabilirsiniz. arada fistik kizlar olur ama ayiptir hoo.
zamanında bende bu eylemi anlayamazdım yahut anlamak işime gelmezdi , ne zaman aşık oldum , ne zaman onu görmek ibadet oldu işte o zaman ehh birazda sevdiğimin ricasıyla bu olayı bünyede vuku buldurdum. mutlu olduysa ne mutlu bana.
bir de bunların oğullarının, kızlarının hatta sülalesinin fotoğraflarını cüzdanlarında taşıyan modelleri vardır. işte benim oğlum da üniversiteye gidiyor bak bu da resmi ay dur cüzdanımda var çıkarayım denir ki orada kopulur.
cüzdanını açtığında ilk en sevdiklerini görüp mutlu olmak için taşınır.
Ne kadar akıllı telefonlarda olsada aniden olaylar gelişip acil vesikalık lazım olduğunda her zaman yanında olur.
Cüzdanımda taşıdığım tek birinin fotoğrafı var o da abim,abi dedim de gene gidiyor yahu.
telefonda olan fotoğraflardan kat kat değerlidir.

sanki o fotoğraflara bakınca o kişi yanınızda oluyormuş hissi o anlık derde deva..
Dünyanın en lüzumsuz işi abi ben hatırlamak istediğim kişinin yüzünü zihnime kazırım fotoğraf taşımak zihni tembelleştirmekten başka nedir?
2000li yıllardan önce bir sevgi, ilgi ve alaka göstergesiydi.
Benim yaptıgımdır.
Kendi kucukluk fotografımı tasıyorum cuzdanımda.
Her baktıgımda bu kadar guzel kız buyuyunce nasıl böyle cirkinlesti diyip ibret alıyorum.
artık senle olmayan, bir daha hiç göremeyeceğin birinin yüzünü yanında taşımaktır. Bazen korkuyla yüzünü unutuyormuş gibi hissedince telaşla cüzdanı açmak, birkaç saniye bakmak ve tekrar yerine koymaktır. Asla giderilemeyecek bir özlemi her an yanında olmasını istemektir. ona dokunmak yerine bir kağıt parçasına en azından dokunabilmektir, elektronik bir görüntü yerine.
Kadınlar cüzdanlarını çantasında taşıyor, biz çoğunlukla arka cepte taşıyoruz. Hani "sevdiklerini kıçında taşımak" düşüncesi komik geliyor.