bugün

devamı vardır veyahut buraya şu anda yazmak istemiyorum paşa gönlüm ilerde isterse editlerim dedirten noktalar kümesi...
bir diyeceği varmışta demiyormuş gibi yaparak,cümleye gizem katmak amacıyla yapılan bir davranıştır.
örnekler o kadar çok ki...
anladın sen onu demeye getirir bir yerde.
tayyip erdoğan'ın bir şeye ciddi şekilde hakaret ederken ifadesinde kullandığı eylem...

rte: iddiasını ispatlamayan, işte oraya ben üç tane nokta koyuyorum.
110'un özledim seni adlı şarkısında geçen sözlerle açıklanabilecek durumdur:

"söyleyecek çok sözüm vardı
hepsi yarım kaldı"
türkiye'de nota vermek, mahallede topunuzu keserin repliğiyle biten hadieselerin sözlük formatı varyasyonu.
okuyanın hayal gücünü ölçmek ve o noktaları okuyucuya doldurtmayı sağlamak için yapılan eylemdir.ancak okuyucunun hayal dünyası genişse üç nokta yeterli gelmeyebilir.
yok canım, daha neler...
3.noktayı koymaya üşenen insanların 2 noktayla da yetindikleri görülmüştür.
sadece yazı dilinde yapılabilecek eylem.

bir de "ben düşüncelerin adamıyım, derin bi kişiyim" süsü vermek amacıyla yapıldığı görülmüştür. *
ilkokulda türkçe derslerinde öğretilen olaylardandır. bu noktaların nereye gideceği, kimin kimin üstüne konacağı hiç bilinmez. pozisyon zenginliğine sahiptirler.
el alşıkanlıgı sonucu oluşan bir eylem...
daha söyleyeceklerim var ama canımda sıkılmadı değil bu kadar yeter demenin noktalardan oluşan halidir.
devamı var anlamında ama hoş bir görüntü verdiği için de kullanılabilir. çoğu yazar cümleyi bitirmekte zorlandığı zaman bu yönteme başvurmaktadır.
"bu tanım genişletilebilir"
anlamında sıradaki açıklamaya yol verir.

misal (örnek)

elma:
bir tür meyve...

yani yeşili, kırmızısı, ekşisi, tatlısı, büyüğü, küçüğü, yaz meyvesi olduğu ama buzhaneler sayesinde kışın da tüketildiği falan derken daha yazılacak çok tanımı olduğu anlamına gelir...
türkçe kıtlığını şiirselleştirerek süslemeye çalışan embesil zihniyetin aktivitesi. cümleye yüklem bulamadım bas üç nokta, devamı var manası katalım bas üç nokta. bu mudur, budur... *
devrik cümleleri taçlandırma amaçlı yapılandır. kendisini romantik sanan yazarlar çokça kullanır. sanki böyle tüm kuralların dışındaymış da, kimsenin düşünmediği yasak düşünceyi açıklamış, sonunu getirememiş gibi. aşktan sevgiden bahsedenler, ruh halini belirtmek için de kullanır bu noktalama işaretini.

"fütursuzca sevmiştim onu... tüm umarsızlığımı kalbine döşedim, duvarlar üzerime gelmeye başlamıştı... artık yoktu o... hepsini yemiştim, çikolatalı pastam benim... anne kola var mı?" gibi.
gördüğünüz bi' başlık sonucu gaza gelip bir hışımla yazdığınız entry'nin, istediğiniz gibi olmaması neticesinde, aslında başka bir şeylerde diyecektim demeye getirmek için yapılan eylemdir.
istesek de istemesek de

türkçe imlasında üç nokta vardır...

anlamı da bellidir...
(bkz: iste ben oraya uc nokta koyuyorum)