bir başka erkeğin maskesini kullanarak sevdiği kadına aşkını ilan eden ve milan kundera'nın kimlik adlı kitabında gönderme yapılan yunan mitolojisi karakteri.
nihan tahtaişleyen'in, vokalde aşmış olduğunu gördüğümüz almora parçası. özellikle "heroes, for light" kısmında çıkan sesin doğal olup olmadığını merak etmişimdir, canlı performansta da çıkartabildiğini gördükten sonra inanmışımdır.
uzun bir aradan sonra ekşi sözlükte tekrardan yazmaya başlayan gedikli. cyrettin abi.
eksi sozlukteki iyi bir yazar.
kendisini adım adım takip ediyoruz. gönderimi kime yaptığımız malum. arayı fazla açmasın. açınca boşluk hissedilir denlisinden.
kim bilir birbirimize bir tek bunu doğru söylüyoruz belki de.
almora'nın en bi gaz, en bi kafa sallanası parçası.
ekşi sözlüğün ekşi sözlük olmasını sağlayan birkaç adamdan kalemi en sağlam olup en can yakanı , insanı yerden yere vurup hiç bir şey olmamış gibi gül bahçesine gezintiye çıkartanı , küfürün kelimelerdeki en yakışıklı halidir...

şimdilerde değişen sözlük formatını ve büyüyen sözlük camiasını acımasızca eleştiren ve ekşi sözlük ile ilgili ciddi iddalarda bulunan bergeraç sülalesine mensup kişidir .

http://zamanzabitasi.blog...i-szlk-hizip-merkezi.html
(bkz: cyrano de bergerac)
tepeden tirnaga dogruyu yazmis yazar.
uludağ sözlükte ne zaman bir ekşi yazarını övsem eksi oylar yağıyor ama doğruya doğru kardeşim; bu alemin gelmiş geçmiş en iyi yazarıdır. bir entrysini okursunuz, gülmekten yarılırsınız. hemen ardından başka bir şey yazar, gözyaşlarınızı tutamazsınız. geniş bir skalada, her türlü konuda yazabilecek birikime sahiptir. sahi siz hiç cyrano yazısı okumadınız mı? adını gördüğünüz yere basıyorsunuz iğrenci...

ne olur cyrano baba duy bizi, geri dön. yazma ekşi sözlükte, gel birlikte takılalım. padawanın olem dev adam!
buradaki yeni yetme bir kaç yazarın "mal" dediği, "bok attığı" ekşi sözlük'ten çok türk interneti'ne mâl olmuş kişi. bok atanlara, tırnağı olamazsınız onun demek istiyorum.
cyrano deyince, şu sözlük aleminde insan durup bir düşünüyor. ama sen kimsin? önce bunu bir soracaksın kendine.
kısa süre sonra yeniden sözlük yazarlığına dönecek olan idol kişi.
sozluk aleminde hayran oldugum tek yazardır.beni sözlük alemine istemeden yakınlaştıran bir yazardır. sırf yazdıklarını okumak için eksi ye girdiğim zamanları hatırlıyorum da... sonra hiç yeni entry girmediğini farkettim, terketmiş meger sözlüğü. döner diye beklerken hiç umudum kalmadığını anladım, daha bir üzüldüm. olsun bekliyoruz yine de. sensiz olur mu be cyrano...
ekside kalemi tekrar eline alan yazar. *
ek$i sözlükte tekrar yazmaya ba$lamasi ile takip edenlerini sevindirik etmi$ birinci nesil yazar.
almora'nın muhteşem şarkılarından sadece biri.
sözlerini de yazayım tam olsun:

there was fighting in eternity
endless love and endless hate
there was crying in eternity
endless light and war for only heroes, heroes, heroes
for light

cyrano the gasconian
cyrano the brave
a heart that beat for love insanity
real love in his hand
* *
(bkz: #3973131)

sözlükte hayranları bolmuş.
keyfekedergi yazar kadrosuna dahil olmuş büyük üstad.
almora'nın özellikle nakarat kısmı mükemmel olan bir şarkısı ayrıca uzunca tiradı ve burnu olan tiyatro karakteri.
(bkz: cyrano de bergerac)
yarın akşam itibariyle ankara devlet tiyatrosu cüneyt gökçer sahnesinde prömiyer yapacak olan ve oyunun kostümlü prova sonrasında "iyi çıktığına" dair duyumlar alınmış bulunan rostand abi oyunu.

durukan ordu başrolde iyi bir sirano çıkartmış diyolla...