bugün

iphone ve ipad'lerin vazgeçilmez oyunudur. çocuklara yönelikmiş gibi görünse de bölümler ilerledikçe "yok yok, önce bunu keselim, sonra öbür ipi keseriz." muhabbetlerinin ilerlediğini göreceksiniz. jailbreak nimetinden faydalanıp indirebilirsiniz. bir aralar beleş de olmuştu gerçi.
ios kullanan cihazlar; iphone, ipod touch ve ipad için geliştirilen fizik tabanlı oyun. bir angry birds gibi popüler değildir fakat oldukça iyi bir oyundur. sonradan android sürümü de çıkmıştır.

http://www.cuttherope.ie/ adresinde de kısıtlı versiyonu oynanabilmektedir.
baya baya kafa calıstıran oyun.
ya da sürekli oynadığım için böyle düşünmek hosuma gidiyor bilemedim vallahi.
Ciddi olarak kurgulanmış, zeka oyunları kategorisine bile girebilecek zevkli bir oyundur.
bence angry birds den sonra dokunmatik furyasına çıkan en iyi oyunlardan biridir, hatta belki angry birds den bile daha iyi diyebiliriz ama sonuçta angry birds ilk göz ağrısı sayılır.
an itibariyle ücretsiz versiyonunda herbirinde 25 farklı oyun bulunan 14 farklı kutu içeren şahane bir zeka oyunu. oyundaki kutular aşağıdadır;

1. (bkz: cardboard box)
2. (bkz: fabric box)
3. (bkz: foil box)
4. (bkz: magic box)
5. (bkz: valentine box)
6. (bkz: gift box)
7. (bkz: cosmic box)
8. (bkz: toy box)
9. (bkz: tool box)
10. (bkz: buzz box)
11. (bkz: dj box)
12. (bkz: spooky box)
13. (bkz: steam box)
14. (bkz: lantern box)
apple store'da an itibarıyla ücretsiz olan sevimli oyun.**
ses ve efektleri pek bir sevimli android oyun. Hüü yapıyor ya işte, çok tatlı.
Oldukça zevkli bir oyun. eğlenirken zekanızı kullanmanızı* sağlar.
insanda bir bulmaca çözüyormuş hissi uyandıran; eylemsizlik, etki tepki vb. temel fizik kurallarından faydalanmanız gereken ve hoş vakit geçirten bir oyun.
5 yaşındaki kızım için indirdim ama ben oynuyorum manyak gibi.