bugün

adalet ve kalkınma partisinin yaptığı kadrolaşmadır.
yıllar boyunca hiç eksilmeden devam eden hemşehricilik, benim adamımcılık anlayışıyla sürdürülmeye devam edilen kadrolaşmadır.

eleştirilecek nokta olarak bugünün iktidarına kara çalmaya çalışanların önce dönüp aynaya bakmaları gerek.

hafızam beni yanıltabilir ancak #2661073 sayılı işbu entry'de bahsedilene benzer bir sözü fikri sağlar'ın da söylediğini sanıyorum.

ancak büyük lider erdoğan devrinde sadece kendinden olanların değil tamamen zıt görüşlerden olan işin ehli kişilere de fırsat verildiğinden eminim. bunu bir chp iktidarı yapar mıydı, bence yapmazdı.
gerçi onlar halkın plajlara akın etmesini vatandaşın denize girme özgürlüğünün önünde engel olarak görüyorlar.
örnek vererek açıklamak istiyorum,
mhp'nin 2 yılda trt'ye soktuğu adamı ak parti 7 senede sokamamıştır.
2002'de cumhuriyet halk partisi'ne jest olarak verilen meclis tv'nin tamamı chp tarafından kadrolaşarak yenilenmiştir.
Bu ülkede kadrolaşma derseniz akla ilk olarak chp gelir. taafsız olması gereken yargı, ösym ve tsk kadroları hala chp'lidir. yök kadrolarının chp militanı gibi çalıştığını nasıl unutursunuz. şimdi siz ak parti gittikten sonra gelen partinin kadrolaşma yapmayacağını mı sanıyorsunuz.
akp iktidarı bitse dahi bir 10 sene daha ziyadesiyle ekmek yiyecek, memleketi sömürecek olan kadrolaşmadır.
(bkz: akpli bakanın kuzenini bakanlığa müşavir yapması)
"akpden önce kadrolaşma yok muydu, o zaman akpnin yaptığı kadrolaşma normal, hatta iyidir" diye düşünenlerin olduğunu gösteren; halbuki 'en büyük' ifadesini hesaba katmamalarının algıda osurukçuluk olduğunu bunların yüzüne çarpan fetullahizm & tayyibizim akımıdır.
çalışma bakanı, il müdürlerini fırçalamış: herşeyi ben halledeceksem il müdürleri ne iş yapacak. il müdürleri ne için oradalar. demiş. tabi sen torpilli badem bıyıklıları müdür yaptın, onlar da bana bir şey olmaz nasılsa deyip çalışmadı. sıkıntısı da yeni bakana düştü. hey yavrum hey.
çok büyük bir eksikliği olan eğitim alanında bile -milyonlarca öğretmen açıkta beklerken- atananların cemaat elemanı olmasıdır.
(bkz: el etek öpenin iş bulamaması gibi bir kaide yok)
cumhuriyet tarihinin en kıskanılan partisinin yaptığı kadrolaşmadır. ulan ak parti gelmeden önce bu mına koyduğumun kadrolaşması yok muydu?
(bkz: torpilde kalite)
akp dönemi ile başlayan kadrolaşma çalışmasıdır.

bu çaba öncekilerden farklı çünkü öncekiler sadece yeme derdindeydi aslında, ama bunlar kendi istekleri doğrultusunda halkı taviz verecek duruma getirme amaçlı olarak yapıldığından her yerde irili ufaklı pozisyonlar el değiştirilmektedir.

bu kadrolaşma çabalarına erdal sarızeybek'in ya gazi paşa duyarsa isimli kitabında küçük bir kısım ayrılmış. sade bir dille herkesin anlayabileceği şekilde yazmış yazar bu konuları.

bu kadrolaşma çabasının da temelinde cemaatçi yapının devlet kadrolarını tümüyle ele geçirmesini amaçlaması sebebiyle yapıldığını düşünüyorum. şöyle ki; akp önce kendi burjuva sınıfını yaratmıştır. daha sonra eğitim ve hizmet sektörlerinde devlet kademelerinde yerleşmişlerdir. bunu eş zamanlı olarak içişleri bakanlığı ve emniyetteki f tipi de denilen fettullahçı kadrolaşma izlemiştir. üniversitelerde de rektör atamalarının hangi amaçlarla yapıldığının aşikar olduğunu düşünerek sadece belirterek geçiyorum.

peki saydıklarımıza göre şu ana durum nedir? bakıyoruz; akp'nin sermayesi var. yani para çok, bu iş yaptırmada avantaj sağlıyor. eğitim sektörünü ele geçirmişler; sonucu istenildiği şekilde yetiştirilen özetle laik olmayan yeni nesiller... e şehirlerdeki güvenliği de sağladıktan sonra, kaldı geriye yargı ve ordu. yani -çok lafı dolaştırdım farkettim- sıradaki kadrolaşma alanları yargı ve ordudur. yargıda kadrolaşma ergenekon davasıyla açığa çıktı kanısındayım. ordu hakkında bir bilgim yok. bunları ele geçirmek akp'nin yeni hedefleri. bunların ele geçirilmesi halinde benim de duymaktan hiç hoşlanmadığım ama gerçeğe yakın bir söylem olan "cumhuriyet elden gidiyor" noktasına gelmiş olacağımıza inanıyorum.
her partinin yapmak isteyipte bazen az bazen çok yaptığı olaydır.bunu bu dönemde büyük yapılması mualefetin bok atmakta haklı olduğu anlamına gelmez.az yada cok herkes aynısını yapıyo. (bkz: aynı bokun laciverti)
ayrılıkçı kürtlerin üstesinden gelmesi gereken en büyük engellerden biridir. koltuk tatlıdır kimse iç savaş çıksın da koltuğum sallansın istemez, o yüzden işte böyle üfürük açılımlara girişip oyalama politikaları uygular, o arada ulaşılamayan koltuklara da ulaşılıp muhtemel bir iç savaşa tedarikli girer.
ikinci cumhuriyetcilerin kadrolaşmasıdır.
(bkz: fethullah gülen cemaati)
efendim sigara yasağıda bu yüzden gelmiştir,
istenmeyen karşı görüşe sahip memurların sigara içmek için masalarından ayrılması sözleşmeli memur kavramına göre kovulma sebebi olaçak ve..
fetoşun marabaları sigara içmedikleri için ayrılmayaçak..
kovulan atatürkçü insan gibi insanlar olup basit bir bahane ile..
fetoşun marabası bademdastik bıyıklı 4 haftalık ense traşıyla o kişinin yerini dolduraçak..
ak parti sayesinde herkesin hak ettiği yerde olmasıdır.
sadece el değiştirmektedir. (bkz: chp to akp converter)
devlet dairelerinde çalışanların badem bıyıklarından anlaşılabilen kadrolaşmadır.
gerçekten ne bekliyorduk iktidardan? gelin samimi bir şekilde itiraf ededlim. gelsin büyük bir çoğunlukla iktidara. ama kültürel iktidarın kuklası olsun. yok artık.
ideali, doğru olanı budur demiyorum. ama iktidarın atama yaparken kendi kadrosunu ataması pek tabidir. önceki dönemlerde koalisyon hükümetleri bu konuda aralarında denge gözetirken akp bu konuda denge gözetmek zorunda hissetmiyor.
bunun çözümü yine demokrasiden geçiyor. akp iktidardan düşünce yerine gelen, kendi kadrolarını atayacaktır. merak etmeyin. *
akp öncesinde kalmıştır, zira artık kadrolaşma başka bir tarihindir. (bkz: ılımlı islam)
KiM DAHA ÇOK YEDi KAVGASIDIR. SANKi DiĞERi YAPMADI, YAHU ARAMIZDA YABANCI MI VAR AKP GiTSE YERiNE GELENDE KENDi KADROLAŞMASINI YAPACAK HAYRETLER ETMENiN NE ALEMi VAR???
chpnin yıllardır yaptığı kadrolaşmaktır. sözde akp iktidar ama hala chp çoğunluk. hesaplayın kim daha çok kadrolaşmış.
aslında bu yazıya amiyane bir tabirle başlamak uygun düşerdi lakin edeb müsaade etmez. biz de 'uludağ sözlük zavallılarla taşnak geçme cemiyeti'ne bir yazıyla başvurup kendilerinden duruma ilişkin bilgi ve destek talep ettik.

gelen yazıyı noksanına gırgırına dokunmadan aktarıyorum efendim:

malumları olduğu üzre 18.08.2008 tarih ve 01 sayılı yazının tarafımıza iletilmesiyle başlattığımız tahkikat doğrultusunda elde edilen bilgileri zatıalilerinize şifahen aktarmıştık. bu çerçevede şifahen aktarılan bilgilerin kayda geçmesi düşüncesiyle tarafınıza gönderilmek üzere işbu yazı hazırlanmıştır. ölçüden izandan yoksun, gözüdönmüş bir nefretle hükümete saldıran aklıevvellerin aklı evvel oldukları hem cumhuriyet tarihinin hem de kadrolaşmanın ne anlama geldiğinden haberdar olmadıklarından anlaşılmıştır. söz konusu kişilerin sol frame tabir edilen lağımın hemen başında toplandıkları istihbar edilmiş olay mahalline yakın tüm kolluk kuvvetlerinin seferber edilmesine karar verilmiştir. lakin kolluk kuvvetlerinin yapabileceği bir şey olmadığı anlaşıldığında bu ne idüğü belirli kişilerin derhal ıslah edilmesi için uzak doğunun en meşhur ıslah kuruluşu can-darmanın seferber edildiği lakin ilgili kuruluşun da mezkur yığından illallah edip muhataplarını buda'ya havale ettiği bilgisi iletilmiştir.

bu çerçevede biz de kendilerini yüce devletimizin tüm ulu kişilerine havale ediyoruz.(havale ücreti alınmamaktadır) bilgilerini ve gereğini arz ederiz.
henüz yapılmamış olandır.
(bkz: 2008-2009 fenerbahçe futbol takımı kadrosu)