bugün

(bkz: cumhuriyet doneminin artik sonu geldi)
(bkz: sıkı tut kaçmasın)
(bkz: abdullah güler ahmet necdet sezer)
kendini cumhuriyet yanlısı sanan, ulu önder Atatürk'ün emanet ettiği değerleri benimsemiş görünen ancak atatürkçülük kisvesi altında tamamen din düşmanlığı yapıp, işler tamda rayına girdiği zamanlarda hortlatılan düşünceleri söylem haline getirenlerin ilk başvurduğu BAŞLIKtır...YAZIKLAR OLSUN...
(bkz: halk plaja hücum etti vatandaş denize giremiyor)
atamıza hakaret etmiş,cumhuriyet döneminin bittiğini söyleyen sayın* akp üyelerinin bütün düzeni kendisine göre değiştirmesi ile hem cumhuriyetsiz hem topraksız kalacağız.
mini mini bir kul donmuştu,hapishaneye koyulmuştu.aldık onu dışarıya adam gibi siyaset yapsın diye,yola devam derken şahlandı,ellerimiz bomboş kaldı...

not:eksi oy veren arkadaşlara saygı duyuyorum...bayağı bir çoklar, galiba %47'nin hepsi burada.
iran'in islam cumhuriyeti çin'in de halk cumhuriyeti olduğunu bilmeyen bünyelerin serzenişidir.
böyle düşünen insanlar olmasına rağmen elden gitmeyendir. ne büyük üzüntü cümlesi ama! gerçek anlamda cumhuriyetin elden gideceğini düşünen insanın asla sarfetmeyeceği sözdür. çünkü o bilir böyle bir cümlenin sadece karışıklığa yol açacağını...
(bkz: sakin ol ben geldim)
söyleyen kişi recai kutan'sa * * * devamı "bu böyle gitmez" olabilecek kaygı cümlesi.
Cumhuriyet gitmez, bu topraktan bizi kovsalar yine gitmez, diye cevap verilebilecek iddia..
şaka gibi laflardan bir tanesi. "din elden gidiyor" diyip bunun üzerine siyaset yapan , insanları kandırıp oy kapmaya çalışan zihniyet kadar çirkin bir düşünce biçimi.

bu ülkenin dinamikleri hiçbir zaman izin vermez cumhuriyetin zarar görmesine. biz halk olrarak zaten bunu benimsedik başkasını kabul edemeyiz. ikinci tanım olarak şu söylenebilir: halkımı korkutmaya çalıştıkları öcülerden biri.
giden sadece, tek parti cuntasının gölgesi, halk demokrasi içinde, cumhuriyet istiyor, demokrasisiz, babanızın cumhuriyeti olsa emin olun sizde istemessiniz. ayrıca, cumhuriyet nereye gidiyor, bu ülke de, hiç saltanatcı akımlar olmadı, ittihatcıların sacmaladıkları ikinci bir noktada burası.

bu halk, demokrasi istedi, ittihatcılar cumhuriyet elden gidiyor diye sacmaladılar. evet halk osmanlıyı sevdi, ama osmanlının, üyeleri dahi, babasının malı olan, ne bir sarayı geri istedi, nebir tek mücevheri. kepazelikte sınır tanımayan, ittihatcı pisliklere ragmen, onlar asil şekilde onlar milletin malıdır, dediler ve kimisi kamyon şöförlügü yaptı, kimisi hamallık.

ben olsam onların yaptıgını yaparmıydım, kesinlikle yapmazdım, babama yapılmış haksızlıgı, affetmezdim.
(bkz: eyvah cumhuriyet elden gidiyor komünizm geliyor)
bu repliği siyasal hayatlarının amentüsü kabul edenlere insan sormadan edemiyor; madem cumhuriyet elden gidiyor, madem ki cumhuriyetçisin, neden sahip çımıyorsun? durdursana, gitmesin cumhuriyet.

yoksa cumhuriyeti elinden alsalar yapabileceğin tek şey gevezelik mi?
bir takım karanlık ilişkiler ortaya çıkınca kuyruk acısı olanların sürekli kullandığı panik cümlesidir.
(bkz: hele bi soluklanın)
(bkz: tehlikenin farkındasınız)
http://www.radikal.com.tr...hp?ek=r2&haberno=6434
(bkz: o zaman iki elle tut)
aslında elden giden cumhuriyet değildir kendini kemalist olarak atfedenlerin ceberrut menfatleridir. cumhuriyetse ancak gerçek sahiplerine kavuşmaktadır.
not : anamursporluyum .
buna inananlar bunlarada inandı.

din elden gidiyor
bu kış komünizm gelecek
kara propagandaların meydanlarda haykırdığı aslı astarı olmayan slogan. cumhuriyetçi geçinen bazı lümpenlerin çıkarları tehlikeye girdiğinde cumhuriyetin tehlikeye girdiğini halka doğru bağırıyorlar, halk da bu korkuyla harekete geçirilip en sonunda ihale orduya bırakılıyor o da gereken ayarı yaparak cumhuriyete gereken ayarı veriyor.

cumhuriyet elden gidiyor sloganı eşitliğin karşısında duranların, cumhuriyeti babasının malı sananların ürettiği bir slogandır.
(bkz: başkanlık sistemi alert)
(bkz: çevir kazı yanmasın)
Ata nın izninden gidiyorum diye gösterip fetoist bir ruh çerçevesi içerisinde dini de istismar edip , vatanı pazarlyanlar. Şehide kelle deyip , şehit kanıyla yogrulmus toprakların devletının meclisine pkk sokmak sonra bir de gelıp "tüm partilere hakkımı helal ettim" demekle yetınmektir herhalde.