bugün

entry'ler (121)

yan masa

netd.com üzerinden canlı olarak izlenebilecek ve sosyal medyadan ya da mekana giderek katılımda bulunabileceğimiz programmış.

adamlar o kadar reklam vermişler sözlüğe bir sözlük yazarı da aydınlatmamış arkadaş. bu ulvi görevi yaptığım için gururla entrime son veriyorum.

bu arada adres; http://www.netd.com/yanmasa

mysql server geri gel lan allahsız

forum başlığı olacak nitelikte dert yanmadır.

uludağ sözlük

şu siteden önce google da çıktı lan diye böbürlenen seo cahiliyle dolu yer. google dan başka arama motoru bilmemek apayrı tabi.

geri zekalı sözlük yazarları

kendilerini zeki sanıp ulu orta, hedefsiz gerizekalı sıfatını ortaya atanlardır.

biz albümden para kazanmıyoruz

daha önce albüm çıkartmış birisinin yorumlaması gereken durum. yoksa zırvalık olur.

kral çıplak hem de diskoda zirvesi

(bkz: yaran zirveler)
hani ne derler;
(bkz: hahahaha)

uludağ sözlük moderasyonu

argonun ne olduğunu bilmeyen kişiler.

21 kasım 2009 uludağ sözlük disko kralı faciası

canlı yayında heyecanlanıp saçmalanmıştır. zaten konuşmaları için zorladılar. konuşmak için bir birbirlerinin elinden mikrofonu kapmaya çalışmadılar. her şey zorla oldu. çocuklara hak vermek lazım.

ancak tartışılan konu çok saçmaydı ve apışıp kaldı eleman o yüzden saçmaladı. hayatta saçma tartışmalara yer yoktur zaten. şaşırmak normal bu durumda.

şimdi demek istediğime geleyim. adamlar birbirlerinin elinden mikrofon kaparak konuşmaya çalıştılar. adeta yarıştılar birbirleriyle. zaten konunun uzamasına neden olan da buydu. bir kişi çıkar derdini söyler biterdi aksi halde. kimseye zorla konuş denmedi. herkes ünlü olacak ya 1 dakika da olsa.

konu saçma falan değildi ayrıca. gayet güzel bir konuydu saçmalık konuşandaydı. hoş her ne kadar saçma bir konuda saçma bir taraf oluyorsan da seçilen cümlelerle ve duruşunla konuyu kendi lehine çevirebilirdin.

şunu söyleyebilirim ki faciaydı.

aylin aslım ın filozof gibi göründüğü program

insanımız malesef ciddi konuşmaları kaldıramıyor ve hemen arkasından da yaptığı bir yakıştırmadır. filozof, felsefe laflar her ciddi konuşmayı yapana bunu yakıştıramaması sonucu tüketiliyor. bir insanın yaptığı işten para kazanmaya çalışması ve mesleğini kurtarmaya çalışması adına söylediği mantıklı sözlerin neresi yanlıştır.

hele ki bunu hayatında kendine bir ekmek alacak parayı bile kazanmamış kişilerce söylerse ben buna çıkışırım işte.

aylin aslım

sözlük milliyetçiliğinin kurbanı olmuş kişi. dün akşam tartıştığı kişiler başka bir sözlüğün yazarları olsaydı burada ilah yapılırdı. ancak bir kaç kendini bilmez yüzünden yerilmektedir. nedeni açık orada karşı çıktıları sözlük olmamasına karşın sözlük de yazan arkadaşlarıdır. yaptığı genellemeleri kişisel boyuta indirip üste alınmalar yapanlar oldu. oysa kadın ne kadar güzel genel durumu değerlendirdi.

insanlar ünlülerin susup ünsüzlerin her dediğine tamam, haklısınız demesine o kadar alışmışlar ki. yaptığı işi veya kötü yapıyordur bu konuda bir şey diyemem ama kadının söylediği çok doğru sözler vardı. bırakın bu genllemeleri kişisel boyuta indirmeyi. bırakın bu sözlük milliyetiliğini. tekrar söylüyorumki oradaki başka sözlüklerin yazarlarıyla dolu olaydı kadını öve öve bitiremezdiniz.

uludağ sözlük

ben buranın yönetimine anlam veremiyorum. nasıl bir kültür birikimleri ve kelime hazneleri var onu da anlamış değilim. entry silme nedeni argo içermesiymiş. ancak "penis" kelimesi bir argo kelime değildir. bunu ne şekilde kendilerine öğretebilirim bilemiyorum. hepsine ayrı ayrı telefon açacağım.
ben onlara argo bir kelime söyleyeyim belki örnekleme ile anlarsısnız. "lan" argo bir kelimedir ve bu ssebeple sözlüğün yarısına yakın yazısını silmek zorunda kalacağınız benim gibi üç beş "penis" diyenin yazısını silmenin adaleti nedir?

illa tanım isteyenlere : sitedir.

ekşi sözlük ün toprak bütünlüğünü destekliyoruz

(bkz: yerse işgal et)

uludağ sözlük tüm sözlükleri geçti

bu ortamda "a" desen entry oluyor. elle turulur bilgi konusunda henüz karar veremediğimden tartışmaya açık konu.

uludag sozluk yazarlarının zeka seviyesi

şimdilik; penis seviyesinden aşağıda olduğundan oraya süremiyoruz.

uludağ sözlük

içinde bulunduğum bi' oluşum olmasına karşın yabancı hissettiğim anlar oluyor bu yere karşı. 21 Kasım 2009 da okan ın programında sözlükler arasından bir kez daha ön plana çıktı. ancak ben bunu şöyle betimleyebilirim; interaktif sözlük camiasının ajdar anık' ı gibi oldu.

disko kralı

21 Kasım 2009 itibariyle;

(bkz: bu da gol değil sözlük)

uludağ sözlük

21 Kasım 2009 tarihinde temsilci olarak gönderilmemelerine karşın temsilci durumuna düşürülmüş yazarları barındırır. sözlük adına konuşmuş gibi göründüler. zaten saçmaladılar. okan devreye girmseydi daha da rezil ederlerdi sözlüğü. şimdi orada konuşan arkadaşlar beni de beğenmeyecekler. ancak onlar kendi kişisel görüşlerini söylerken tekrar söylüyorum sözlük adına konuşmuş oldular. benim anlamadığım sözlükte bir kaç kişinin de -belki kendileri- onları savunarak şaşırtıcı harekette bulunmuş olmaları. resmen bizim adımıza konuşmuşlar gibi destek çıkılması. ya tamam ister istemez bu duruma düştünüz de birader bu kadar saçmalanır ya. yok taksitle cd yok 1 tl albüm. hiç albüm çıkarttın mı sen bi defa onu söyle. maliyeti nedir türkiye şatlarında. kendisini amorti eder mi o fiyata onları düşün. sonra sor bunu. internetten alış veriş kültürü diye bi bok attılar bi de. her boku kültür mü sanıyor buradaki bazı kişiler. ya da şöyle söyleyeyim kültür ve alışkanlık arasındaki fark nedir onu biliyor musun?

tek teselli bulmaları gereken şey nickleri afişe edilmemiştir. kendi aralarında ve onları bilenler aralarında sır olarak saklamalıdır.

bir başka konu da bu sözlük hala da kendisini ekşi sözlük ile yarıştırmaya ve aşık atmaya çalışmasıdır. öyle tv programlarında boy göstermeyle büyük olunmuyor. burasının ne olduğunu gösteren yazarlarıdır ve bu akşam bunu gördük. oysa bir kaç sene öncesine ekşi sözlük yazarlarının konuk olduğu bir program hatırlıyorum ki ekşi sözlük kendisinin en olduğunu gayet başarılı şekilde göstermiştir. fanatik davranmayın derim.
örnek olarak;

http://www.youtube.com/watch?v=FltuqofsmUs
http://www.youtube.com/watch?v=0H1qd1eflxM
http://www.youtube.com/watch?v=LQYW5Ly6Fmw

100 dolarin arkasindaki sir

ulan ne dolarmış durumlarından biri daha. 1 dolar içinde atıp tutuyor. 100 dolara geldi sıra. imaj manyağı küçük beyinleri oyalasın diye ortaya atılmış konulardır. doğru olsa yılların doları değişmeyeceği de aşikardır.

zall in tipinin mesajlasmalari okuyor gibi olmasi

okuması durumunda çok küfür yediğini fark etmiş olacağı durumdur. zaten okuyorsa ayrı küfür yemelidir.

sevgilisinin yanındaki beli açık ve dekolteli kız

sözlük tarafından orospu ilan edilecek kızdır. niitekim edilmiştir de. çok enteresansın sözlük...