bugün

insanlar pazartesi günü işe gelriken işlerini özlemeden geldikleri için , işlerini bir süre sonra sevmeden yapmaya başlarlar. dolayısı ile kayıpları çok daha fazladır.
olmayan katkıdır. haftada sadece bir günü kendisine ayırabilen kişinin kafası dinç olamayacağından ne kendisine ne de işine bir katkısı olabilir.
cumartesi günü allah yahudilere çalışmayı kesin demiştir biz de laik bir ülke olduğumuz için allah ın bu sözü üzerine cumartesi çalışmayı bırakırız.
haftasonu da çalışmak
çoğu dünya ülkesinde ve özellikle avrupada artık "sıfır" olarak düşünülen ve buna göre eyleme koyulan katkıdır. örneğin bizde çok olur, adamı cumartesi yarım gün işe getirip siker atarsın. verim falan kalmaz adamda! lylaylom takılıp saat dolsun diye bakar çoğunlukla.
yarım gündür hiç bi sike yaramaz anca atolyede elemanlar yarım yamalak temizlik yapar, çeker gidilir.
hiçbir işe yaramaz, bolbol patrona küfür edilir.
iş yerlerinin max verim düşüncesi böylelikle suya düşer. hiç bir çalışan zevle istekle cumartesi günü çalışmaz verimlilik düşer. gerek yoktur böyle saçmalıklara. küfür üstüne küfür yemelerine neden olacağı için vazgeçilmesi gerekendir.
neredeyse yoktur. birçok şirket yarım gün çalıştığı için ekstra masraf yaratır. saat 8'de iş başı yapılır. aman çaydı çorbaydı saat oldu 9. 3 saatte ne kadar çalışılabilir? o kadar adamı şirkete getirmek için servis ücreti, harcanan elektrik, su, telefon vs. çalıştığım fabrikada cumartesi saat 14:00'a kadardı mesaimiz. bir de yemek ücreti ödüyorlardı. akıl karı mı bu iş? olmadığı anlaşıldı ve cumartesi tatil edildi. darısı diğer kader ortaklarımın başına inşallah. cumartesi tatili gerçekten müthiş bir enerji sağlıyor.
negatif yöndedir.herkesin tatil yaptığını düşündüğünüz bir zamanda sizin çalışmanız psikolojik olarak sizi 5-0 geriden başlatır.işkolikseniz durum değişir tabi.
yoktur. zorla güzellik olmaz.
patronun cebine, devletin kasasına olan katkıdan daha azdır.
yıkılmaz optimistler için daha da verimlidir.
hafta içi 9-7, ctesileriyse 10-6 çalışan bünyeyi 2 saatle sevindirir.

-oooh gelsin işler, ne olacak ki, bugün 2 saat az çalışıyorummm.
sıfırdır hatta pazartesine de etki edeceği için verim diye bir şey kalmaz.
cumartesi günü çalışmak ekonomik olarak külliyen zarardır. bunda ısrarın tek açıklaması aşırı ötesi ego sahibi patron veya üst yönetimdir.
cumaya gününe göre verimsiz; pazar gününe göre verimlidir.
böyle bir katkının olmadığının artık anlaşılması gerekir.katkı sağlamayı bırakın olan verimliliği de düşürür cumartesi çalışmak. buradan tüm iş verenlere sesleniyorum; lütfen,bilinçlenelim.
işinizi mutlulukla veya içinizden gelerek yapıyorsanız etkisi olumlu olur.
sevmeden yaptığın işinse salı veya pazar farkı zaten kalmaz.
zerre katkisi yoktur valla sahsen sirf gitmek icin gidiyorum.. ev arkadasim gerine gerine yatarken ben sabahin bi vaktinde kalkip gidince bu kadar oluyo..
iş verimliliğini bilemem de sözlük açısından bayağı yoğun bir katkı.*
erkan oğur torrenti arar ve sözlüğe olan katkısı ile iş verimi dibe vurur, çalışılmaz.
sadece sosyal ilişkileri geliştirir.
bir müşterinin depocusunun arayıp "abi bir son dakika golü atma diye aradım allahını seversen bugün bana malzeme yollama bir cumartesim var" demesiyle en tepeden en alta kadar komple dibe vurduğu kanıtlanılan katkıdır.
pazar günüde çalışılıyorsa bir verimliliği yoktur hatta boktur.
genelde öğlene kadar denilir.. saat 1..

ofise 9da açıldığını var sayarsak uykudan uyanma, kahvaltı, afyon patlaması vb. şeyleri katarsak saat 10:30'a kadar ayılamıyorsun zaten.. e 2 saat çalışmanın ne faydası var..

bırakın da şu güzel havanın tadını çıkartalım..
güncel Önemli Başlıklar