bugün

entry'ler (421)

kırşehir

Şu sıralar yol altyapı çalışmalarından dolayı hemen hemen tüm anayolları kapalı olan, tozdan dolayı derin nedense almakta zorlanılan bir şehirdir.

yazarların pc başında durma rekorları

tez yazdığım vakit 20 saat kadar başında kalmıştım, sonra rüyamda yazmaya devam etmiştim.

fethullah gülen

her gördüğümde "şeyh uçmaz mürit uçurur" sözünü aklıma getiren zat.

maklube

Şu sıralar cemaat tarafından soğuk olanı tercih edilen yemektir.

ankara soğuğu

Şu anda insanın içini titreten ve Allah, bu soğukta ihtiyacı olanın, dışarda kalanın yardımcısı olsun dedirten soğuktur.

çorapla uyumak

Sobalı bir evde ve soba yanmayan bir odada yatan kişilerin çoğunun yaptığı bir eylemdir.

cemaat in dersane konusunda paniklemesinin sebebi

dershanelerle birlikte bu alandaki yayınlarında biteceğinden kaynaklanan paniklemeledir. dershaneler evet büyük bir alana yayılmış ve getirisi olan bir kurum; ama dershanelerle birlikte bir de üniversite hazırlık yayınları var. yeküne vurduğumuz zaman bunlar dershanelerden kat kat fazla kâr getiren araçlardır.

murat ı twitter da takip ediyoruz kampanyası

büyük bir zevle katılacağım kampanya.

cemaatin destek vereceği siyasi parti

yapılan haberlerden de görünen o ki chp'dir. *

fethullah gülen in bedduası

neden doğu türkistanda, arakanda ya da filistinde müslümanlara yıllarca zulmedenlere yapılmayıp; şimdi bir zamanlar kendilerine yoldaş olarak gördükleri insanlara yapılan duadır.

çocukken izlenen çizgi filmler

voltron, clementine, atom karınca... ama clementine aklımda en Çok kalanı, hem tırsar hem de seyrederdim.

ders kitabıyla gidilen bayram tatili

Vicdanı rahatlatmak iÇin yapılan harekettir. GerÇi hoş Çantadan bir kere bile Çıkarıldığı iÇin ara ara vicdan azabına sebep olabilir.

sobanın üstüne kolonya dökmek

Bir neslin ütülenmiş tavuk gibi gezmesine sebep olan harekettir.

solak sözlük yazarları

sağ elini kullananlara göre yapılmış aletleri kullamamaktan dolayı genellikle (en azından ben) beceriksizlikle suçlanan yazarlardır.

patates kızartması

öğrencinin ve bekarların vazgeçilmez yiyeceğidir.

ismiyle okuma isteği uyandıran kitaplar

akıllı deliler kitabı.

muğla denince akla ilk gelenler

üniversite yılları,
tabiki hala bile aklımdan çıkmayan en güzel aşkım: gökova.

nikola tesla vs thomas edison

çılgın bir dahiyle fırsatçı bir iş adamı karşılaştırılmasıdır. Tesla tartışmasız bir dehadır. buluşlarını hala günümüzde bile kullanıyoruz. Edison ise karşısına çıkan fırsatları çok iyi değerlendirmiş tipik bir amerikalıdır.

babadan sigara otlanmak

intihara meyilli insanların yapacağı harekettir.
(bkz: cami duvarına işemek)

hamsi yiyecek kadar görgüsüz olmak

kesinlikle en güzel görgüsüzlüklerden biridir. insan başlıktaki hamsi kelimesini okuyunca görgüsüzlük yapası geliyor tam yemek saatinde.