bugün

Özledim ulannn.
aslinda guzel sarki sozu yapan bir arkadas.
agzindaki tukurugu yutup oyle soylese daha guzel olacak.

benden tum embesil arkadaslara gelsin.
yarenim gel.
Çok samimi bir üslubu ve çok az bir kitlesi olan güzel yürekli bir rap sanatçısıdır. Kitlesi azdır ancak herkes abisi veya dostu gibi görür, öyle koyudur.
mazlumun ahını alıp nereme sokacam sözleriyle güldürmüş rapçi.
lirikleri çok kaliteli, sesi bir garip etkileyici rapper.
Lan bu uykusuzluk mal mısınız ?
kafiyenın kıralıdır, dinlenesi sayılı rapcilerden kendileri.
askerdeymiş. hayırlısıyla sağ salim bitirip dönsün de şarkı yazmaya devam etsin bize. saygılar.

not:nerde görev yaptığını bilmiyorum inşallah batıda bir yerdedir. doğudaysa da inşallah sağ döner.
şiir tadında nacizane şarkılar söyleyen, sesiyle insanın ruhunu okşayan bir rapçidir.

(bkz: bu da mı gol değil be)
Çıkartıp at demek komik bir temel fıkrası gibi, kendimi kesmem lazım lan içimden çıkması için.
-
Ve olgunluk her şeye rağmen hala kötü bir şey konuşturmayıp canı sağolsun diyebilmektir
Canın sağolsun
-
sözleriyle aklımıza kazınan, sokrat st nin ekürisi kaliteli söz yazarı, türkçe rap mc sidir.
Dinlerken ciddi ciddi küfür yediğimi hissettiren zat-ı muhterem.
Askerde olan rapcidir.
bi çiçekçi var kapımda evde otururken karımla,
çiçekler senindir içinde küçük bi notla,
zarfı aç, efo'dur gönderen;
ve not şudur: ey karıma söven götveren!
hiphopla evliyim ben!
noldu lan ağzın açık kaldı!
çiçekçi gitti yanım kapıyı kapa ceyran yaptı tutulur kuluçlarım,
vah vah vah! efo'yla kapışmak mı? piç kurusu!
hahahahah! ey matrak adam bu kahkahalar sakıncalı,
ergenliğin rehavetine kapılmayın.
ulan siz yer altıysanız ben bilinç altımın altındaki yer altının da ta eksi altı kat altındayım!
ben bu yolun girişindeki çınar ağaçlarının dallarına muharebeler sonucu kelle astım lan!
sen babanın kotlarını giy, ananın küpelerini tak;
Müsvedde bi kağıt bul ve sen de yaz kaçınma.
aramızda yalnızca manevi bir fark olacak oda, ben sanchezi kalbime giydirdim sen beyaz kıçına!
Yarenim geliyle gece gece tribe sokmuş şarkıcı..
--spoiler--

uzaktan diyorlar ki duygusuz bak,
duygusuzum diye mi gözlerim aylardır uykusuz lan ?

--spoiler--
uzun zamandır bildiğim ama dinlemediğim insan. battle'ı da çok iyiymiş cumali'nin.

http://www.youtube.com/watch?v=N33F4oWqPYU

--spoiler--
Yeter lan ! Bak heryerimi kanattım.
Hangi kitapta yazar lan bu kadar rahatlık.
Sen hala nerdesin, ben nerdeyim bak.
Hayatımı b*k etmek icin nefes alıp vermeyin lan!

Herşeyimi aldınız lan.
Mutluluğumu, sevincimi... bilyalarımı bile.. peşinden koştuğum..
Kimse kusura bakmasın,bir canım kaldı; onuda Allah'a borçluyum.

Vücudumda hala kart kadından izler..
Aşk mı balım? Benden değil Allah'ından iste!
Bende kalmadı.. Bende ben bile kalmadı..
Uygunsuzca.. Uzaktan görenler diyorlarki duygusuz bak;
duygusuzum diye mi gözlerim aylardır uykusuz lan?!
--spoiler--
fazla agresif rap yapan kişi. Şu sözü çok hoşuna gider: nikotin bağımlısı ben gözlerinin kahvesinde bekliyorum.
bu nasıl bir şarkı sözüdür ulan. şu öğle saatlerinde duygularımın içine etti! bu nasıl bir sanattır nasıl bir sanatçı! shit!

Bugün neyi anlatıyım ? Sana bugün kendimi mi anlatıyım ? Bugün hiphop'u mu anlatıyım ? Bugün müziği mi ?
Bugün insanı mı anlatıyım ? Bugün hayvanı mı anlatıyım ? Bugün atiyi mi anlatıyım ? Bugün adiyi mi ?
Bugün siyahı mı anlatıyım sana ; bugün beyazı mı ? Bu sabah oturup düşündüm ne anlatıyım ne yazılır.
Ne anlattığımı anlatıyım ne anlatmak isteğimi elektrikli sandalye mi ; hayat mı ? iste birini.
Bugün körleri mi anlatıyım ? Bugün renkleri mi anlatıyım ? Bugün sağırları mı anlatıyım ? Bugün sesleri mi ?
Bugün anlatmak isteyip de anlatamadıklarım sadece taciz eden bi kaç konuydu ses telimi.
Bugün doğumu mu anlatıyım ; yoksa sancıyı mı ? Bugün huzurlarımı mı anlatıyım ; çektiği acıyı mı ?
Bugün aşkımı mı anlatıyım ; bugün kadını mı ? Sen terk etmeyi anlatmadan terk edilmeyi mi anlatıyım ?
Neyse en iyisi bugün kendimi anlatıyım. Derken yapamam içimden bi ses durun der anlatmayın.
Bugün içimdekini mi anlatıyım ; bugün sesini mi ? Bugün seni mi anlatıyım ; tenimdeki nefesini mi ?
Bugün sahtekârı mı anlatıyım ; bugün dürüstlüğü mü ? Yılları mı anlatıyım ; bugün yüzümdeki pürüzlüğü mü ?
Bugün mertliği mi anlatıyım ; bugün kahpeliği mi ? Bugün dışım etmese de içim affeder kahpe birini.
Bugün affı mı anlatıyım sana ; bugün özrü mü ? Yasak bi operasyondayım beynim gözcü mü ?
Bugün seni zarar vermeden içimden çekip almak inan bana hayatımda gördüğüm en zor ameliyat.
(Seni zarar vermeden içimden çekip almak inan bana hayatımda gördüğüm en zor ameliyat.)
Bugün bi can kurtarmayı mı anlatıyım ; almayı mı ? Bugün su üstüne çıkmayı mı anlatıyım ; dalmayı mı ?
Bugün okul çocuklarını mı anlatıyım ; yoksa çocukların okula giderken basma ihtimalindeki mayını mı ?
Bugün çakallarını mı anlatıyım ; bugün kurtlarını mı ? Bugün namusu mu anlatıyım ; insan kullanımını mı ?
Devam edin insanları kullanın bekâr edin. Ki gözünde bi ciklet ambalajı dimi kadının bekâreti ?
Sormak istemesem de gene de sorcam. Mazlumun ahını alıp nerene sokcan ?
Bugün mazlumu mu anlatıyım ; bugün ahını mı ? Bugün insanlığı mı anlatıyım ; bulunduğu ahırı mı ?
Bugün anlatma mı dersin bana ; anlatmayın mı ? Bugün susmayı mı yeğlesem ; anlatmayı mı ?
Diye düşünürken baktım ki anlatıcam susmaya karar verdim nasılsa anlamıycan.
"hayatımı bok etmek için nefes alıp vermeyin lan" deyu haykırır idi bir parçasında... Güzel yazar vesselam...
kelimelerle dans eden adam, adam gibi adam. Türkçe rap'i ve kendi tarzını çok insana tanıtıp bi de üstüne sevdirip benimseten, herbi şarkısının her kelimesinin her hecesinde "yaşayan" ve "yaşatan", karakterinin sağlamlığını dahi şarkılarından anlayabildiğimiz, boğuk ses tonuyla da bende fark yaratan insan. Benim için Türkçe rap'in ilahlarındandır. Bi' adamın bütün şarkıları en derinde hissedilir mi? Hissedilirmiş, anladık; anlattı.

GÜNAYDIN ETERNiYAAAAA.
yaptıklarıyla konumu ters orantılı abimizdir. daha iyi şeyleri hakettiğini düşünüyorum.
şarkılarını söylerken kendi gaza gelen rapçi abimiz.
türkiye de rap'in gerçek yıldızıdır. saygılar abi.
Yarenim gel ile demorolizenin allahini yapar. Pek severim kendisini.